Integrace ABB-free@home® do platformy SmartThings společnosti Samsung umožní ovládat všechny prvky chytré domácnosti z jedné aplikace

Integrace ABB-free@home® do platformy SmartThings společnosti Samsung umožní ovládat všechny prvky chytré domácnosti z jedné aplikace

  • Aplikace SmartThings umožní uživatelům z residenčního sektoru komplexní ovládání prvků chytré domácnosti. 
  • Díky přístupu k aplikaci SmartThings budou moci uživatelé systémů ABB pro chytrou domácnost využívat také aplikace a propojení jiných výrobců a síťových řešení. 
  • Spojením uvedených otevřených technologií vzniká prvotřídní automatizační platforma.

Společnost Samsung Electronics integrovala aplikaci ABB-free@home® pro chytrou domácnost do své platformy SmartThings. Uživatelé systémů pro chytré domácnosti tak nebudou muset využívat desítky různých aplikací a veškeré spotřebiče a zařízení od různých výrobců, začleněná do systému chytré domácnosti, budou moci bezpečně a bezproblémově spravovat pomocí jedné jediné aplikace.  

  • Aplikace ABB-free@home® integrovaná do platformy SmartThings
  • Aplikace ABB-free@home® integrovaná do platformy SmartThings

Podle předpokladů by měl počet chytrých domácností na celém světě vzrůst do roku 2028 o 33,2 % 1. Nová platforma ABB-Samsung pro chytré domácnosti umožní propojení a ovládání širokého spektra zařízení včetně spínačů, stmívačů, žaluzií, oken, dveří, meteostanic, domácích spotřebičů, klimatizace, fotovoltaických systémů či tepelných čerpadel Samsung. Pomocí propojení s platformou ABB-free@home® a jejími výběrovými zařízeními pak bude možné vytvářet pro jednotlivé uživatele plně individualizovaná řešení (uvedení na trh v České republice se připravuje).   

Díky plné integraci systému ABB-free@home® do ekosystému SmartThings může nyní systém ABB bezproblémově spolupracovat se systémy a řešeními dalších výrobců, kteří jsou začleněni do platformy SmartThings. Systém ABB-free@home® nabízí automatizační funkce, jako je vzdálený přístup, správa a ovládání, také správcům residenčních komplexů ze segmentu nájemního bydlení a bytových domů. Zmiňovaná integrace pro ně znamená přístup k širší nabídce inovací v oblasti automatizace, hospodaření s energií a servisních systémů.  

Návštěva zástupců společnosti Samsung Electronics na stánku ABB na veletrhu Light + Building 2024
Návštěva zástupců společnosti Samsung Electronics na stánku ABB na veletrhu Light + Building 2024
center

„Jsme odhodláni poskytovat našim klientům inteligentní a udržitelná řešení, která budou přínosem pro život i svět. Naše platforma SmartThings je jedním z největších otevřených ekosystémů propojených zařízení a služeb, který zákazníkům umožňuje komplexně monitorovat a ovládat chytré domy a budovy pomocí jedné aplikace SmartThings. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností ABB, světovým lídrem v oblasti automatizace a správy budov, a integrovat její inovativní výrobky a systémy do naší platformy. Společně tak vytvoříme chytřejší a energeticky efektivnější řešení, díky nimž budou moci naši zákazníci z oblasti residenčního bydlení i komerčních objektů snižovat náklady a omezovat negativní dopad jejich činnosti na životní prostředí.  Těšíme se na rozšíření naší spolupráce s ABB, která přinese i další výhody pro naše uživatele,“ uvedl Chanwoo Park, výkonný viceprezident společnosti Samsung Electronics. 

„Vzhledem k tomu, že průměrná domácnost ve světě2 využívá přibližně osm chytrých zařízení, je velkou výhodou, že díky našemu spojení budou moci všechna domácí zařízení a spotřebiče spolu komunikovat prostřednictvím jednoho centralizovaného systému, bez ohledu na značku či výrobce. Naše technologie s otevřeným zdrojovým kódem a kompatibilní s průmyslovými standardy jako je Matter pomáhají našim zákazníkům ovládat jejich chytré domácnosti a současně snižovat náklady, šetřit energie a snižovat negativní dopad na životní prostředí,“ uvedl k integraci Mike Mustapha, prezident jednotky Smart Building z oblasti ABB Elektrotechnika.  

Poté, co v roce 2023 získala v rámci akvizice společnost Eve Systems, se společnost ABB stala lídrem v oblasti nového komunikačního standardu chytrých domácností Matter a bezdrátového protokolu Thread, který podporují všechny významné technologické společnosti. Díky tomu, že ABB-free@home® je nyní součástí řady Eve Matter, platformy Samsung SmartThings a současně samostatnou platformou založenou na standardu Matter, stává se skutečně komplexním systémem pro automatizaci chytré domácnosti.  

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými více než 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.cz

ABB Elektrotechnika je globálním lídrem v oblasti technologií, které umožňují efektivní a spolehlivé využívání elektrické energie od zdroje až po zásuvku. S více než 50 000 zaměstnanci ve 100 zemích spolupracujeme s našimi zákazníky a partnery na řešení největších světových výzev v oblasti distribuce a řízení elektrické energie. Pomáháme podnikům, průmyslu i spotřebitelům provozovat jejich zařízení a domácnosti efektivně a spolehlivě. Se zrychlující se energetickou transformací elektrifikujeme svět bezpečným, inteligentním a udržitelným způsobem. nizke-napeti.cz.abb.com

O platformě SmartThings 

SmartThings je globální platforma společnosti Samsung umožňující automatizaci funkcí chytré domácnosti a vytváření chytrých domů, které jsou pohodlné, bezpečné, udržitelné a zábavné. Miliony lidí v téměř 200 zemích používají platformu SmartThings ke snadnému ovládání svých domů a zařízení IOT (internetu věcí), navíc s využitím rozsáhlého portfolia telefonů, televizorů a spotřebičů značky Samsung. Jako otevřená platforma s bohatým partnerským ekosystémem nabízíme nejvšestrannější zážitek z chytré domácnosti. Jako zakládající člen standardu Matter jsme lídrem v oboru, který pomáhá zajistit bezpečnější, spolehlivější a bezproblémové používání chytrých domácností. Více informací najdete na: www.partners.smartthings.com 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd. 

Společnost Samsung inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí transformativních nápadů a technologií. Společnost nově definuje svět televizorů, chytrých telefonů, nositelné elektroniky, tabletů, digitálních spotřebičů, síťových systémů a pamětí, systémových LSI, Samsung Foundry a LED řešení. Nejnovější zprávy naleznete v newsroomu společnosti Samsung na adrese news.samsung.com. 

[1] https://www.statista.com/outlook/dmo/smart-home/worldwide 

[2] https://www.statista.com/statistics/1107307/average-number-connected-devices-households-worldwide/

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp