Pastatų automatika leidžia grožėtis Šiaurės pašvaiste bet kokiomis oro sąlygomis

Pastatų automatika leidžia grožėtis Šiaurės pašvaiste bet kokiomis oro sąlygomis

Stiklinės iglu (iglu - tai eskimų žieminės trobelės iš ledo ar suledėjusio sniego luitų) turistams Laplandijoje ir Grenlandijoje suteikia išskirtinę galimybę stebėti šiaurės pašvaistes, nes ABB sistemos su pastatų automatizavimo technologijų KNX standartu užtikrina sklandų darbą net ir gan sudėtingomis oro sąlygomis.

ABB jau daugelį metų bendradarbiauja su Suomijos stiklinių namelių gamintojais. Nuo 2016 metų ABB technologijos turistams, apsistojusiems nameliuose Laplandijoje, leidžia tuo pačiu metu grožėtis Šiaurės pašvaistėmis ir mėgautis visapusišku komfortu. Šiuose stikliniuose nameliuose naudojamos šildymo ir pastatų automatizavimo technologijos: oro šilumos siurbliai, vėdinimo įrenginiai, grindų ir patalpų šildymas, stiklinio stogo šildymas tiek iš vidaus, tiek ir iš lauko pusės - kurios yra prijungtos prie centralizuotos automatinio valdymo sistemos  ABB i-bus® KNX. Pavyzdžiui, jei pratekėtų vanduo, magnetinis vožtuvas akimirksniu sustabdytų  vandens tiekimą, o šviesolaidinė jungtis perduotų pavojaus signalą į registratūrą bei techninės pagalbos įmonei. Taip yra pasirūpinta visais pagrindiniais pastato valdymo elementais.

Atnaujinti nameliai, kurie naudoja ABB technologijas su KNX, buvo pastatyti Grenlandijoje ir pavadinti „Smart Lucia“X. Grenlandijos pakrantėje stovinčio "Arctic Hotel" viešbučio teritorijoje pastatyti nameliai yra pagaminti iš stiklo ir plieno. Apsistoję ant uolos krašto pastatytuose nameliuose svečiai gali visą parą stebėti gamtą, jūrą ir ledkalnius.

center

"Žmonės atvyksta čia žvejoti ir stebėti ledkalnius, kurių čia galima pamatyti nemažai. Netoliese yra fiordas, nuo kurio atsiskiria didžiuliai ledkalniai, o srovės juos neša pro čia," - pasakoja Suomijos bendrovės "Savon Lasituote", gaminančios naujus stiklinius namelius savininkas Kari Matti Ruhanen.

center

Stikliniai nameliai su KNX puikiai veikia bet kokiu oru

Šio modelio pirmieji stikliniai nameliai buvo pagaminti 2018 m., kai kilo mintis, kad galima turėti ne tik mažas įstiklintas terasas, bet ir sukurti patogias gyvenamąsias erdves iš stiklo. Prie "Smart Lucia" projekto komandos prisijungus architektui Teemu Pirinen, buvo sukurti išskirtiniai nameliai-iglu, kurių išorinės sienos pagamintos vien tik iš stiklo plokščių, o tai atveria 360 laipsnių vaizdą.

center

Nuo pat pradžių stikliniai nameliai buvo kuriami taip, kad būtų tinkami gyventi bet kokiomis oro sąlygomis. Stiklas yra sudėtinga statybinė medžiaga: vasarą jis greitai įkaista, o žiemą ant jo gali kauptis sniegas, kuris ne tik šaldo, bet ir paslepia vaizdą į Šiaurės pašvaistę, kuri yra viena pagrindinių traukos į Užpoliarę objektų. Nameliams reikia ypatingos šildymo sistemos.

"Norėjau aukštos kokybės pastato automatizavimo sistemos, kurią būtų paprasta naudoti. Remdamiesi ankstesne patirtimi, pasirinkome ABB i-bus® KNX technologiją. Svarbu, kad stikliniai nameliai veiktų taip, kaip reikia – visiškai nepriklausomai nuo oro sąlygų. Mes namelius statome atšiauriose Grenlandijos oro sąlygose. Taip pat yra susidomėjimas ir turistų traukos vietose dykumose, ir net ir karšto oro sąlygose galima stikliniame namelyje sukurti pakankamai komfortiškas sąlygas tam, kad būtų malonu stebėti žvaigždėtą naktinį dangų," - aiškina Ruhanen.

Išmaniųjų technologijų valdikliai nameliuose reguliuoja kondensacinius šildytuvus ir vandens cirkuliacinį grindinį šildymą. Vidinių stiklinių sienų ir stogo lauko temperatūrą reguliuoja tyliai veikiančios elektrinės relės, o vėsinimą ir rezervinį šildymą tiekia oro šilumos siurblys. Visą sistemą galima valdyti tiek iš kambario, tiek per programėlę nuotoliniu būdu, o ją išjungti galima su įėjimo kortele.

Pagrindiniai duomenys apie išteklių suvartojimą vizualizuojami ir pritaikomi specialiai viešbučiui, kad būtų užtikrinta tinkama stebėsena ir valdymas, o svečiams pateikiama reikiama informacija, pvz. į vartotojo sąsają įtrauktas restorano meniu. Matavimų, pavojaus signalų, gaisro detektorių istorija ir veiklos žurnalų, kambarių, grindų ir šildomo stiklo temperatūros duomenys yra fiksuojami ir prieinami viešbučio darbuotojų analizei.

"KNX sistema leidžia nuotoliniu būdu stebėti, kaip pastato automatika veikia, kai ja naudojasi svečiai. Jei kyla problemų, mes galime padėti ar patarti, kaip jas išspręsti. Mokymus ir supažindinimą su diegimu taip pat galima atlikti nuotoliniu būdu, todėl jei reikia pagalbos mums nereikia keliauti iš Iisalmio į Grenlandiją, ar į dykumą," - priduria Kari Matti Ruhanen.

Paprasta, tarptautinė ir taupanti energiją

ABB pardavimų vadovas Oskar Järnefelt sako: "Stikliniai nameliai nėra lengviausiai prižiūrimas statinys, tačiau su KNX, tai nesudėtinga. Nameliuose įrengtas grindų ir stiklų šildymas, kuris turi būti lengvai valdomas ir patikimai veikti." Pasak O.Järnefelt, KNX privalumai - tai galimybė išplėsti ir replikuoti bei tarptautinis palaikymas. KNX yra tarptautinis atviras standartas, todėl specialistų galima rasti visame pasaulyje, o ABB, kaip tarptautinė bendrovė, gali suteikti servisą daugelyje pasaulio šalių.

"Kruopščiai apgalvojus pirmojo namelio funkcijas ir programavimą, vėliau KNX replikavimo galimybės žymiai pagreitina kitų įrengimą," - sako Järnefelt. "Didelis KNX sprendimo privalumas yra tas, kad gera pastato automatika taupo energiją, bet ne svečių komforto sąskaita. Tinkamai sukonfigūravus valdiklius, lengva kontroliuoti jų veikimą, kad energija nebūtų švaistoma veltui".

Funkcionali ir paprasta pastato automatika taip pat padeda nameliuose taupyti energiją. Gyventojai gali nustatyti, kad visos šviesos būtų išjungtos, nustatyti minimalų vėdinimo režimą ir pan. Viešbutis gali nuotoliniu būdu keisti nustatymus, kai kambariai laisvi, o sistema pati automatiškai prisitaiko prie besikeičiančių oro sąlygų, taupydama energiją ir mažindama poreikį, kad viešbučio darbuotojai viską nustatytų individualiai. Sistemą taip pat galima stebėti ir valdyti nuotoliniu būdu, todėl gerokai sumažėja techninės priežiūros vietoje poreikis.

Links

Contact us

Downloads

Share this article

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp