Eesti ettevõte Stargate Hydrogen saab globaalse energiatõhususe liikumise 500. liikmeks

Eesti ettevõte Stargate Hydrogen saab globaalse energiatõhususe liikumise 500. liikmeks

Rohelise vesiniku tehnoloogiaid arendav Stargate Hydrogen liitub jätkusuutlikkuse foorumiga. Energy Efficiency Movement (EEM) ühendab sarnaselt mõtlevaid osapooli, kes tegutsevad energiaefektiivsema maailma nimel. Eesti rohetehnoloogia ettevõte on liikumise 500. liige.

Energiatõhususe valdkonnas on  Stargate võtnud eesmärgiks oma energiatõhusate tehnoloogiate abil aidata Euroopa Liidul kolme aasta jooksul vähendada CO₂ heitkoguseid 200 tuhande tonni võrra aastas. Vesiniku tehnoloogiate ekspertide Marko Virkebau ja Rainer Küngase poolt loodud Stargate Hydrogen tegeleb rohelise vesiniku tootmiseks vajaliku tehnoloogia arendamisega.

Stargate Hydrogeni tegevjuhi Marko Virkebau sõnul on jätkusuutlikkus ettevõtte DNA-s. "Me toodame rohelise vesiniku tootmiseks vajalike elektrolüüsereid ja aitame oma klientidel üle minna hallilt  vesinikult rohelisele, säästes sealjuures tohutuid koguseid CO₂. Seetõttu on mu väga hea meel, et ABB meid energiatõhususe liikumisega ühinema kutsus. See toob kokku sarnaselt mõtlevad ettevõtted üle maailma ja võimaldab meil suurendada oma rolli kliimamuutuste mõjude leevendamisel, kaasates rohkem tööstusettevõtteid üle maailma ja pakkudes neile lahendusi jätkusuutlikuma tuleviku jaoks," sõnas Virkebau.

EEMi tegevdirektor Mike Umiker teatas, et on väga uhke, et saab just Stargate Hydrogeni jätkusuutlikkuse foorumi 500. liikmena tervitada. “Alates liikumise asutamisest 2021. aastal oleme ettevõtetelt üle maailma näinud üha kasvavat huvi süsinikujalajälje vähendamiseks. Seda läbi ühiste lahenduste leidmise ja parimate praktikate jagamise. Loodame, et Stargate Hydrogeni liitumine inspireerib ka teisi tööstusharusid Eestis ja mujal kuna meie eesmärgid on ambitsioonikad. Kuni 2030. aastani on meil vaja energiatõhususe aastast määra kahekordistada ja globaalse taastuvenergia võimsust kümnendi lõpuks lausa kolm korda tõsta," ütles Umiker.

ABB Balti riikide ärijuhi Jukka Patrikaineni sõnul pöördub globaalne tööstussektor aina enam jätkusuutlike energiaressursside poole. "ABB-s usume, et nutikad liidrid teevad koostööd. Energiatõhususe liikumine on hea näide sellest, kuidas piisk piisa haaval tuleb kokku terve ookean. Täna on meil sadu ettevõtteid, kes mitte ainult ei räägi, vaid ka tegutsevad nii jätkusuutlikuma tuleviku kui tehnoloogiate nimel. Ühiselt saavutame vajaliku jõu oma keskkonna kaitsmiseks. Stargate Hydrogen toob liikumisse rohelise veisiniku tootmise kohta vajalikke teadmisi," ütles Patrikainen.

Innovatsiooni, teadmiste ja teabe jagamise, saadaolevate energiaefektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõtu, nutikate investeeringute ja õigete regulatsioonide ning stiimulite abil saavad tööstused optimeerida energiaefektiivsust ja kiirendada progressi süsinikuvaba tuleviku suunas. EEM pakub selleks vajalikku platvormi ja foorumit. Parimate praktikate ülemaailmse jagamisega inspireerib foorum ettevõtteid rakendama edasisi samme efektiivsemate tööstuste poole.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on elektrifitseerimise ja automatiseerimise valdkonna tehnoloogialiider, kes võimaldab luua säästvamat ning ressursitõhusamat tulevikku. Ettevõtte pakutavad lahendused ühendavad insenerioskusteabe, et optimeerida seadmete tootmist, elektrifitseerimist ja opereerimist. Tuginedes enam kui 140-aastasele ajaloole, on ABB enam kui 105 000 töötajat pühendunud innovaatiliste lahenduste leidmisele tööstuse ümberkujundamiseks.

ABB tegutseb Eestis alates 1992. aastast. Ettevõtte tegevus jaotub nelja valdkonda: müük (tooted, seadmed, süsteemid), tootmine (mootorid, generaatorid, sagedusmuundurid), korrashoiuteenused (seadmed, süsteemid) ning äriteenused (personali-, klienditeeninduse jt teenused ABB Grupi ettevõtetele). Üle 30 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee  

Stargate Hydrogen on erakapitalil põhinev ettevõte, mis töötab Eestis välja rohevesiniku tootmise täislahendusi. Ettevõtte innovatsioonitegevus keskendub järgmise põlvkonna elektrolüüseri arendamisele, mis on vabad väärismetallidest.

Pildil alates vasakult Mike Umiker (EEMi tegevdirektor), Marko Virkebau (Stargate Hydrogeni tegevjuht), Jukka Patrikainen (ABB Balti riikide ärijuht)
Pildil alates vasakult Mike Umiker (EEMi tegevdirektor), Marko Virkebau (Stargate Hydrogeni tegevjuht), Jukka Patrikainen (ABB Balti riikide ärijuht)
center

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp