ABB Grupi tellimused kasvasid 2018. aastal 14 protsenti, müügitulu 10 protsenti

ABB Grupi tellimused kasvasid 2018. aastal 14 protsenti (võrreldavuspõhiselt 8%), 28,6 miljardi dollarini, neljandas kvartalis oli kasv 10 protsenti (võrreldavuspõhiselt 7%) ehk 7 miljardit dollarit.

Sealjuures suurenes baastellimuste (alla 15 miljoni dollari) maht 14 protsenti (võrreldavuspõhiselt 6 protsenti). Ühtlasi kasvasid baastellimused ka kõigis divisjonides ja regioonides. Suurtellimuste (üle 15 miljoni dollari) maht kasvas 20% (võrreldavuspõhiselt 45 protsenti) ning moodustas 7 protsenti tellimuste kogumahust. Korrashoiuteenustega seotud tellimused kasvasid 12 protsenti (võrreldavuspõhiselt 7 protsenti) ning moodustasid 19 protsenti tellimuste kogumahust.

Kvartali lõikes suurenes baastellimuste maht 11 protsenti (võrreldavuspõhiselt 5 protsenti) ning seda ka kõigis divisjonides ja regioonides. Suurtellimuste maht moodustas 5 protsenti tellimuste kogumahust. Täitmata tellimuste maht kasvas 5 protsenti (võrreldavuspõhiselt 6 protsenti) ning ulatus 13,1 miljardi dollarini.

Ettevõtte müügitulu kasvas 2018. aastal 10 protsendi võrra (võrreldavuspõhiselt 4 protsenti), 27,7 miljardi dollarini. Neljanda kvartali müügitulu kasvas 9 protsenti (võrreldavuspõhiselt 5 protsenti võrra), 7,4 miljardi dollarini.

Operatiivne tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) kasvas aastas 7 protsendi võrra (võrreldavuspõhiselt 5 protsenti), 3 miljardi dollarini. EBITA marginaal kahanes 0,3 punkti võrra, 10,9 protsendini. Kvartali EBITA kahanes 12 protsendi võrra (võrreldavuspõhiselt 10 protsenti), 584 miljoni dollarini. Kvartaalne EBITA marginaal kukkus 1,8 punkti, 7,9 protsendini.

Ettevõtte aastane puhaskasum kahanes 2 protsendi võrra, 2,2 miljardi dollarini, kvartaalne näitaja kahanes 19 protsendi võrra, 317 miljoni dollarini.

ABB aastane äritegevuse rahavoog kukkus 23 protsenti, 2,9 miljardi dollarini, kvartaalne näitaja jäi samaks ning ulatus 1,9 miljardi dollarini.

„2018. aastal pöörasime ettevõtte tagasi kasvule ning saavutasime tugeva tellimuste ja tulude tõusu,“ märkis ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „Suutsime hoida juhtrolli nii robootika ja ajamite valdkonnas kui ka tööstusautomaatika äris paljus tänu ABB Ability platvormile. Jätkame pakutavate lahenduste täiustamist.“

„2018. aasta lõpus seadsime sihi uue ABB kujundamisele digitaalse tööstuse teedrajavaks tehnoloogialiidriks,“ lisas Spiesshofer. „Teatasime meetmest, mis aitavad keskenduda oma tooteportfellile, lihtsustada ja uuendada ärimudelit ning tugevdada ettevõtte juhtpositsiooni. Sellest lähtuvalt teeme ettepaneku suurendada dividendi kümnendat järjestikust korda, 0,80 Šveitsi frangini.“

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrivõrkude, elektrifitseerimisseadmete, tööstusautomaatika ning robootika ja ajamite alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. FIA vormel E elektrivormelite sarja nimesponsorina edendab ABB e-mobiilsust jätkusuutliku tuleviku nimel. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp