ABB ja Mainor jätkavad karjääri- ja haridusalast koostööd

ABB AS ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor jätkavad 2016. aastal ellu kutsutud karjääri- ja haridusalast koostööd. Kui esimesel aastal keskendus stipendiumprogramm finantsjuhtimisele ja teisel aastal pakuti karjäärisammu ka logistika ning personalijuhtimise eriala õppuritele, siis tänavu olid oodatud kandideerima finantsjuhtimise ja logistika eriala tudengid.

„Koostöö ABB-ga on kestnud aastaid ja loodame, et see jätkub ka edaspidi,“ märkis EEK Mainor finantsjuhtimise erialajuht Anu Olvik. „Koostöömudel on olnud innustav eeskuju teistelegi kõrgkoolidele ning loodame, et elulähedase kõrghariduse võimalusi näevad aina rohkemad tööandjad.“

ABB Globaalne Äriteenuste Keskus (GBS) on Ülemiste Citys tegutsenud juba ligi kolm aastat ning toetab ABB Grupi Euroopa ja Venemaa äriüksuste finants-, personali- ning hankevaldkonna tegevusi. Stipendiumiprogramm annab tudengitele hea võimaluse saada kogemus rahvusvahelises töökeskkonnas.

„ABB-s on haridust alati kõrgelt hinnatud ning oleme veendunud, et haritud ja innovatsioonile avatud töötajad on võtmetegur meie tänases rollis juhtiva tööstuse digitaliseerijana,“ kinnitas ABB Balti riikide personalijuht Ly Malk. „Tudengitest praktikantide kaasamine ettevõtte tegevustesse toob juurde värskeid ideid ning rikastab organisatsioonikultuuri.“

Karjääriprogrammi stipendiaadid, potentsiaalsed ABB töötajad, läbivad õpingute osana ABB-s mitmekuulise ingliskeelse praktika.

„Stipendiumiprogramm annab võimaluse rakendada koolis õpitud teadmisi ning loob hea ülevaate rahvusvahelise suurettevõtte tööst,“ põhjendas oma kandideerimist finantsjuhtimise I kursuse tudeng Aigar Artov. „Vähetähtis ei ole ka rahaline motivatsioon.“

Sama eriala II kursuse tudeng Kelly-Krette Kase kinnitas, et tööandja pakutav stipendium on tudengitele äärmiselt oluline: „See, et Mainor teeb koostööd niivõrd tugevate ja edukate ettevõtetega, annab võimaluse juba õpingute ajal vajalikke kontakte luua ning töökogemusi saada. Ettevõtetel on aga kindlus, et nendeni jõudvad stipendiaadid on tänu kooli soovitusele usaldusväärsed. Loodan, et minu koostöö ABB-ga ei piirdu praktikaga, vaid võimaldab hiljem ka ettevõttese tööle asuda,“ märkis Kase.

ABB on teedrajav tehnoloogialiider, kes pakub terviklikke ja laiaulatuslikke lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks. Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük, tootmine ja äriteenused. Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp