Eesti ABB sõlmis suurlepingu Enefit Windiga

Eesti ABB sõlmis suurlepingu Enefit Windiga tuulikute sagedusmuundurite korrashoiutöödeks kolme aasta jooksul.

Vastavalt lepingule teostab ABB sagedusmuundurite korrashoiutööd Enefit Windile kuuluvates Aulepa ja Aseri tuuleparkides. Aulepa tuulepargis on 16 tuulikut, mis alustasid tööd ajavahemikus 2009-2011. Aseri tuulepargis on 8 tuulikut, mis alustasid tööd aastal 2011. Kokku on ABB hooldada seega 24 tuulikut.

Aulepa tuulepark.
Aulepa tuulepark.

„Tegemist on Balti riikides ABB läbi aegade suurima tellimusega korrashoiuvaldkonnas,“ rõhutas ABB korrashoiuüksuse müügijuht Aleksandr Trummal. „Klient valis ABB, sest meil on paindlik hooldusgraafik ja positiivne tagasiside varasemate tööde kohta – umbes aasta tagasi teostasime sarnase töö Vanaküla tuulepargis.“

ABB sagedusmuundurite nominaalne korrashoiukava näeb ette, et pärast üheksa-aastast ekspluatatsioonperioodi teostatakse hulk hooldustöid, sealhulgas diagnostika, puhastamine, veesurvetest, täiskoormusega funktsionaalsustestid, mõõtmised jne ning vahetatakse välja teatud komponendid, nagu ventilaatorid, alalisvoolukondensaatorid, toiteplokid, takistid, juhtkaardid, elektrolüütiliste kondensaatoritega komponendid jne.

ACS800-77LC-tüüpi sagedusmuundur.
ACS800-77LC-tüüpi sagedusmuundur.

Kõikides Aulepa ja Aseri tuuleparkide tuulikutes on plaaniline korrashoiuaeg käes või kätte jõudmas. Täpsem ajakava on täpsustamisel, aga esialgne plaan on hooldada tänavu kuus, 2020. aastal kümme ja 2021. aastal kaheksa tuulikut.

Eesti ABB demonteerib sagedusmuundurid ja saadab need Soome ABB-sse, kus teostatakse korrashoiutööd. Seejärel seatakse muundurite moodulid tuulikutesse tagasi, häälestatakse, testitakse ja antakse käiku.

„Töö on komplitseeritud, kuna tuulik peab pidevalt tööd tegema ja elektrienergiat genereerima,“ lisas Trummal. „Selle aja jooksul, mil moodulid on Soomes, saab klient meilt ajutiselt asendusmoodulid. Kliendi jaoks on kindlasti oluline, et korrashoiutööd teostab ABB kui seadmete originaaltootja.“

Kokku läbib korrashoiu 312 ABB ACS800-77LC-tüüpi sagedusmuundurite moodulit. Pärast hooldust on tagatud seadmete töökindlus ja stabiilsus järgmise kümneaastase töötsükli jooksul.

Enefit Wind on Eesti Energia kontserni ettevõtte, millel on neli tuuleparki kokku 44 tuulikuga, mis toodavad aastaga ligikaudu 210 gigavatt-tundi elektrit. Läänemaal asuv Aulepa tuulepark, koguvõimsusega 48 MW, on üks Baltimaade võimsamaid. Selle 16 tuuliku aastatoodang on kokku umbes 80 gigavatt-tundi elektrit, millega saab katta ligikaudu 32 000 kodumajapidamise aastase elektrivajaduse.

Aseriaru tuulepark.
Aseriaru tuulepark.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider, kes pakub terviklikke ja laiaulatuslikke lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina on ABB täna tööstuse digitaliseerimise juhtiv ettevõte ning tegutseb neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab ühine digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB turuliidrist elektrivõrguäri müüakse Hitachile 2020. aastal. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp