Lepingujärgne tarne hõlmab kahte modulaarset Newave-ABB Triple DPA150 UPS-seadet koguvõimsusega 300 kVA. Installatsiooni kogukaal on üle kahe tonni, mis sisaldab ka akusid. Kumbki seade koosneb kolmest moodulist, mis töötavad paralleelselt ja tagavad täiendava töökindluse võimalike rikete puhul. "Kui ühe mooduliga peaks midagi juhtuma, võtavad kaks ülejäänut kogu koormuse automaatselt enda kanda, tekitamata tarbijale toitekatkestust," selgitas ABB automaatikaprotsesside äriüksuse juhtivinsener Ülo Urb.
Mooduleid on võimalik vahetada "hot-swap"-meetodil kogu seadet seiskamata. Selliseid modulaarseid lahendusi kasutatakse katkematu toitepinge tagamiseks eriti vastutusrikastes kohtades, kus on vajalik paindlikkus ka UPS-toitesüsteemi võimsuse muutumisel. "Sellised lahendused on kasutusel näiteks serveriruumides, kus on tihti vaja seadmeid ümber paigutada," näitlikustas Urb.
Kui aja jooksul lisandub tarbijaid, saab moodulite lisamisega vabadesse sahtlitesse UPS-süsteemi võimsust hõlpsalt suurendada. Tarbijate hulga vähenemisel on võimalus osa mooduleid eemaldada ja kasutada seal, kus võimsust juurde vaja. "Selliselt mooduleid ümber paigutades tagatakse ühtlasi väikseimad võimalikud kulud energia muundamisel, sest kõikidel UPS-seadmetel on oma võimsusvahemik, kus nende töö on kõige efektiivsem ja kadu kõige väiksem," rääkis Urb ja lisas, et ABB modulaarsete UPS-süsteemide kasutegur ulatub 95,5 protsendini.
Käimasolev UPS seadmete tarne on omamoodi pilootprojekt ja rajatähis järgmistele projektidele, kuna ABB modulaarseid UPS-seadmeid Eestisse varem tarninud ei ole. Sarnaseid seadmeid on Eestisse toonud teised kohalikud ettevõtted, kuid pärast seda, kui ABB kontsern omandas kaks aastat tagasi puhvertoiteallikate (UPS) alal tegutseva Šveitsi ettevõtte Newave Energy Holding, avaneb see ärivaldkond Eestis uuel tasemel - kõikidele ABB seadmetele on tagatud hooldus ja eluaegne tehniline tugi.
Kuna kogu UPS-tehnoloogia on Eesti ABB jaoks uus teema, siis toimub paralleeselt seadmete tarnega meie personali koolitus heade koostööpartnerite juures Helsingis ning edaspidi ka Šveitsi tehases. "Käimasolevat projekti kavatseme võimaluste piires kasutada ka kogemuste jagamiseks meie Läti ja Leedu kolleegidele," märkis Urb.
UPS-seadmetega käivad kaasas akud ning ka siin on ABB-l algamas koostöö uue tarnija, ettevõttega CSB Battery Europe B.V. Tarnitavad akud on seeriast "long life", mis tähendab, et töörežiimidest kinnipidamisel saab neid kasutada kuni kaheksa aastat. Seejärel vahetatakse kogu akupark ning UPS-i uus elutsükkel algab otsast peale.
UPS seadmete ja akude tarne on planeeritud lähiajal ning sellele järgneb paigaldus ja käikuvõtmine.