ABB pälvis peresõbralike tegevuste eest peresõbraliku tööandja märgise

ABB pälvis alustatud ja kavandatavate peresõbralike tegevuste eest peresõbraliku tööandja märgise. ABB nimel võttis märgise vastu ABB Balti riikide personalijuht Ly Malk.

„Eesti ühe suurema tööandjana soovime olla teedrajavad mitte ainult tehnoloogialiidri, vaid ka töötajasõbraliku ja kaasaegse töökeskkonna loojana,“ märkis Malk. „Pere- ja töötajasõbraliku kvaliteedimärgise arenguprogramm annab meile suurepärase raamistiku tegeleda süsteemselt oma töökeskkonna ja töötajasõbraliku organisatsioonikultuuri edasiarendamisega ning saada väliste ekspertide tagasisidet meie tugevustele ja arenguvõimalustele selles valdkonnas.“

ABB kandideeris 2019. aasta alguses Euroopa Liidu rahastatud arenguprogrammi, et pöörata senisest veelgi enam tähelepanu pere- ja töötajasõbraliku töökeskkonna kujundamisele. Programmis osalemine on hea võimalus oluline teema tervikuna rohkem fookusesse tuua, kuna just töötajad ja organisatsioonikultuur on ABB edu võti.

Ly koos ministrite Riina Solmani ja Tanel Kiigega.
Ly koos ministrite Riina Solmani ja Tanel Kiigega.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul tähendab peresõbralikkus töötajate toetamist igas eluetapis. “Rõõm on tõdeda, et üha rohkem organisatsioone mõistab vajadust olla järjest enam pere- ja töötajasõbralik. Märgise saanud tööandjad on teinud suuri pingutusi selleks, et oma töötajaid igakülgselt toetada ning väärivad selle eest tunnustust,” sõnas Kiik.

Rahvastikuminister Riina Solman sõnas, et peresõbralike põhimõtete järgimine toob kaasa positiivset mõju nii töötajatele kui ka tööandjatele. “Üha enam töötajaid hindab tööandja valikul pere- ja tööelu ühildamise võimalusi, et elada tasakaalukamat elu,” sõnas Solman.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat, seejärel väljastatakse organisatsioonile kas pronks-, hõbe- või kuldtaseme lõppmärgis. Konsulteerimis- ja hindamisprotsess kätkeb endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muu hulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist.

ABB-le on väljastatud algmärgis ning lõppmärgis loodetakse saada järgmisel või hiljemalt ülejärgmisel sügisel. Sihikule on võetud kuldmärgise saavutamine. Programmi tegevused kätkevad endas tööelu erinevaid aspekte, alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muuhulgas professionaalse arengu toetamist ning hea töökeskkonna, organisatsioonikultuuri ja tõhusa info liikumise tagamist.

„Oleme seni oma töötajate töisesse heaolusse väga mitmekülgselt panustanud, nii et arenguprogrammi kaudu saame lisada sellesse veel nüansse, et olla programmi lõppedes kõrgeima tunnustuse – pere- ja töötajasõbraliku tööandja kuldmärgise vääriline,“ lisas Ly Malk. „ABB on mitte lihtsalt töökoht, vaid meie töötajate ühine teekond paremasse tulevikku.“

Peresõbraliku tööandja märgist saavad taotleda nii tööandjad era- ja avalikus sektoris kui ka kodanikuühendused.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on tehnoloogialiider, kes suunab tööstuse digitaliseerimist. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina tegutseb ABB neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB elektrivõrguäri müüakse Hitachile 2020. aastal. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp