ABB ja Microsoft lõid tehisintellektilahendusejuhtivale lõhefarmile

ABB ja Microsoft lõid tehisintellektilahendusejuhtivale lõhefarmile

ABB ja Microsoft juurutasid biomassi hindamiseks ja kalade populatsiooni loendamiseks juhtivale lõhefarmile Norway Royal Salmon tehisintellektilahenduse, mis põhineb visuaalsete objektide kaugtuvastuse tehnoloogial. Uudse lahenduse abil on võimalik jälgida lõhekalade kasvu ja vähendada kalafarmi töötajate töökoormust, pakkudes samal ajal eelist lõhetootmise kohta kriitiliste andmete kogumisel.

ABB ja Microsofti loodud tehisintellektilahenduses jäädvustavad veealused kaamerad lõhekalu, kes on meres rannikust kilomeetrite kaugusel hõljuvates sukeldatud kalapuurides. Videosalvestusel olev tehisintellekti kiht võimaldab lõhet automaatselt mõõta ja loendada. Lahendust toetavad Microsofti Azure pilvelahendus ja ABB digitaalne platvorm Ability, mis edastab ABB sügava domeeniteabe seadmest läbi andmeside pilve.

Lõhede analüütikaks kasutatava tehisintellektilahenduse abil on võimalik toota kvaliteetset toitu ohutumal ja keskkonnasäästlikumal viisil. Ühtlasi on võimalik suurendada kalafarmi töötajate efektiivsust ja ohutust, kuna nad ei pea enam viibima avamerel nii sageli kui varem. Uus tehnoloogia mõjutab süsinikdioksiidi jalajälge tänu väiksemale toimingute arvule ja kalade paremale heaolule, mille tulemuseks on puhtamad mered ja suurem tõhusus.

„ABB on täielikult pühendunud kestlikuma tuleviku loomisele ning käesoleval juhul kasutame tehisintellekti vesiviljeluse täielikuks ümberkorraldamiseks ja oma lubaduste täitmiseks,“ märkis ABB digitaalvaldkonna juht Guido Jouret. „Kalade tervise ja tegevuse jälgimine ning keskkonnamõju minimeerimine ja tegevuskulude vähendamine võimaldab Norway Royal Salmonil saavutada uue konkurentsivõime taseme.“

center

„ABB, Microsofti ja Norway Royal Salmoni koostöö on selles projektis olnud väga uuenduslik,“ ütles Microsofti globaalse tehisintellekti valdkonna spetsialist Christian Bucher. „Kõik osapooled alustasid teekonda kindla pühendumisega kestlikule toidu tulevikule. Ainult sellise, koostöös toimuva innovatsiooni ning insenerimeeskondade ja kliendi vahelise koosloome kaudu saime saavutada maksimaalse kasu. Vaid mõne kuu jooksul jõudsime ideest kohapealse lahenduse paigaldamiseni.“

„Norway Royal Salmon on alati keskendunud ulatuslikele teadusuuringutele, arendustegevusele, koostööle ja innovatsioonile,“ ütles ettevõtte farminduse üksuse juht Arve Olav Lervag. „Kestlikkuse jätkuvaks parandamiseks ja inimeste turvalisuse suurendamiseks tegime ABB ja Microsoftiga koostööd innovaatiliste viiside väljatöötamiseks, mis annavad meile võimaluse igal tasandil rohkem saavutada.“

Kuna planeedi rahvastik kasvab, tuntakse kogu maailmas vajadust leida kiiresti uusi ja uuenduslikke viise toidunõudluse rahuldamiseks. Alates 1970. aastast on Põhjamaades tegeletud kalakasvatusega ja sellest on kujunenud väga oluline tööstusharu. Norway Royal Salmon on juhtiv kestliku lõhe tootja, kes müüb igal aastal umbes 70 000 tonni lõhet. See tähendab miljonit lõhest valmistatud einet päevas aastaringselt.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on tehnoloogialiider, kes suunab tööstuse digitaliseerimist. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina tegutseb ABB neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB elektrivõrguäri müüakse Hitachile 2020. aastal. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn X WhatsApp