Töö taasleiutamine ehk kuidas hoida protsesse klientide jaoks liikumises –meie mootorite ja generaatorite tehas Eestis viib läbi kaugteste

Koroonaviiruse pandeemia on muutnud drastiliselt elu- ja tööviise. Keerulistel aegadel annavad Motioni ärivaldkonna töötajad endast parima, et toetada meie äritegevuse sujuvat toimimist ning järjepidevust.

Meie inimesed on leiutamas tööviise, et hoida äritegevusi pidevas liikumises. Piirangute ja sotsiaalsete distantseerimismeetmete tõttu viisid kolleegid esmakordselt tehase vastuvõtutesti läbi (Factory Acceptance Test – FAT) kaugjuhtimise teel.

Mootorite ning generaatorite äriliini projektijuhtimise ja müügitoetuse juht Sébastien Migeotte jagab üksikasju testi edu kohta.

Mis on FAT ja kuidas seda meie tehastes tavaliselt teostatakse?

FAT on test tunnistajate juuresolekul, meie tehastes klientide ja sertifitseerimisasutuse kohalviibimisel veendumaks, et seadmed, antud juhul generaator, vastavad esialgsetele kvaliteedinõuetele ja neid saab sertifitseerida vastavalt nõutud standarditele.

See on kriitiline etapp tarneprotsessis, sageli ainus kord, kui kliendid külastavad meie ruume. Protsess annab võimaluse tutvustada meie kõige kaasaegsemaid tehnoloogiaid ja pakub loodetavasti pikaajalist head muljet, mis aitab tulevikus koostööd kindlustada.

Standardmenetluse kohaselt külastab klient tavaliselt tehast ja meie viime läbi testprogrammi, mille täitmine võib võtta mitu päeva. FAT sisaldab ka visuaalset kontrolli. Testi lõpus annaime välja aruande, mis sisaldab loetelu detailidest, mida tuleb enne toote väljasaatmist parandada.

  • Projektijuht Jan Viigisalu

Milline oli meeskonna suurim väljakutse?

Meil oli ühe oma kliendiga plaanis teostada FAT, kuid just siis tabas Euroopat koroonaviirus ja kuulutati välja reisipiirangud. Õnneks globaalne ABB mootorite ja generaatorite äriliini kvaliteediinsener Antti Mattila juba suhtles meie kliendiga reisikulude vähendamise teemal ja pakkus liitreaalsuskaitseprillide kasutamist FAT-i läbiviimisel. Helsingi, Hiina ja Eesti MOMG-tehased soetasid juba enne kriisi ühe paari firma RealWear HMT-1 nutikaitseprille.

Ehkki hääljuhtimine tekitas alguses raskusi, oli suurim väljakutse litsentsimise ja esimese konfigureerimisega. Vaid paar päeva enne FAT-i kehtestati reisipiirangud ja inimesed pidid töötama kodukontoris. See tähendas, et kahe litsentsi asemel (üks kaitseprillide ja teine kliendi jaoks) vajasime litsentse ka igale kodukontorist testimisel osalenule.

Esialgu otsustasime teistele osalejatele jagada Skype’i kaudu prillikeskkonna ekraani. See sujus tõrgeteta ja nii jõudsime kliendiga lõpuks kokkuleppele litsentside ajutiseks kasutamiseks. Pärast FAT-i soetasime veel kümme litsentsi, mis aitab meil tulevasteks testideks paremini valmistuda.

Kuidas te kaugtesti protseduuri rakendasite?

Kasutasime Skype’i ja liitreaalsuskaitseprille. Testvälja kontrollruumi ekraani jagati Skype’i kaudu, et klient näeks kõveraid ja teisi testitulemusi. Visuaalse kontrolli ja teised kohapealsed uuringud viis prillide abil läbi projektijuht Jan Viigisalu.

Kui tõhus oli kaugtestimine? Kas saite sama täpsusmäära kui tavalise meetodiga?

Meie kliendid kinnitasid, et said kaugtestide ajal olla tunnistajaks kõigele, mida nad näha tahtsid. Kliendid rõhutasid, et liikumise pealt oli prillide pilt hägune, kuid õnneks oli vaadatavus stabiilne ja selge ning keskendus generaatori detailidele. Üldiselt oli tagasiside positiivne.

Edukas esmakatsetus tekitas minus taas uhkust, et olen mootorite ja generaatorite äriliini innovaatilisest pere liige. Tean, et meie kolleegid Soomes pakuvad klientidele kaug-FAT-isid ja nende kasutamise võimalust uurivad teisedki tootmisüksused. Oleme siin, et toetada oma kliente ja meie äritegevuse järjepidevust.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp