ABB on tehnikatudengite jaoks üks mainekamaid tööandjaid

ABB on tehniliste erialade tudengite jaoks üks mainekamaid tööandja, selgus Kantar Emori tööandjate maineuuringust. Lisaks tunnustasid tudengid ABB-d kui koolides kõige enam silma paistvat ettevõtet. Tehnikatudengite pingereas edestas ABB-d vaid Eesti riigile kuuluv energeetikaettevõte Eesti Energia.

„Konkurents ettevõtete vahel tudengite tähelepanu võitmiseks on aina tugevam ja sellepärast on kõrge koht edetabelis meile suur tunnustus,“ märkis ABB Balti riikide talendijuht Gerda Markus. „Oleme koostööle koolidega süsteemselt panustanud ja maineuuringu tulemused kinnitavad, et oleme teinud õiget asja.“

ABB-l on haridusasutustega aastatepikkune, laiapõhine ja mitmekesine koostöö, mis hõlmab näiteks koostööd õppekavade koostamisel, stipendiumide määramist, praktikakohtade võimaldamist, loengute andmist, aga ka Tudengivormeli projekti toetamist.

„ABB tihe koostöö koolidega on ajendatud missioonist tuua rohkem noori eelkõige inseneeria erialade juurde,“ ütles Markus. „Mida rohkem noori inseneriks õpib, seda tugevam on kogu Eesti majandus ja tööstus, kaasa arvatud meie ettevõte.“

Markus tunnustas kõiki ABB kolleege, kes projektidesse oma panuse andnud, et tudengitele ABB-d ja meie karjäärivõimalusi tutvustada. „See ei ole olnud ainult personaliosakonna panus, vaid terve ettevõtte ühine pingutus ja koostöö koolidega,“ lisas Markus.

ABB Engineering Masterclass loengusari TalTech'is. Loengusari toimus ka Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja jätkab oma teekonda uuel õppeaastal taaskord TalTech'is.
ABB Engineering Masterclass loengusari TalTech'is. Loengusari toimus ka Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja jätkab oma teekonda uuel õppeaastal taaskord TalTech'is.

Kantar Emor viib igal kevadel läbi tööandjate maine uuringu, kus majanduse, IT ja tehniliste erialade tudengitel palutakse panna suuremad tööandjad pingeritta. Tänavu aprillis-mais toimus uuring 15. korda, sellele vastas 547 kõrgharidust omandavat õppurit.

Mainekamate tööandjate pingerida tehniliste erialade tudengite silmis

Ettevõte

Koht 2020

Koht 2019

Eesti Energia

1.

1.

ABB

2.

5.

Tallinna Lennujaam

3.

2.

Mainekamate tööandjate üldine pingerida majanduse, IT ja tehniliste erialade tudengite silmis

Ettevõte

Koht 2020

Koht 2019

TransferWise

1.

4.

Skype

2.

1.

Eesti Energia

3.

3.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp