Teise kvartali tellimused ja müügitulu vähenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oluliselt. Aastatagusega võrreldes parandas tegevusmarginaali vaid ajamite ärivaldkond ning hoolimata intensiivsest kulude kärpimisest vähenesid eelmise aasta perioodiga võrreldes nii elektrifitseerimise, tööstusautomaatika kui robootika ja diskreetse automatiseerimise ärivaldkondade tegevusmarginaalid.
Tellimused olid kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 18 protsenti madalamad, ulatudes 6,1 miljardi dollarini. Valuutakursside ümberarvestuse negatiivne mõju oli 2 protsenti ja portfellimuudatuste negatiivne mõju samuti 2 protsenti. Täitmata tellimuste maht oli kvartali lõpus 1 protsendi võrra madalam. Euroopast saadud tellimused langesid 18, Ameerikast 26 ning Aasiast, Lähis-Idast ja Aafrikast 11 protsenti.
Ettevõtte müügitulu oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 14 protsenti madalam, ulatudes 6,2 miljardi dollarini. Valuutakursside ümberarvestuse negatiivne mõju oli 2 protsenti ja portfellimuudatuste negatiivne mõju samuti 2 protsenti. Book-to-bill suhe oli kvartalis 0,98x, võrreldes 1,03x-ga eelmise aasta samal perioodil.
Operatiivne tegevuskasum suurenes 364 protsenti, ulatudes 571 miljoni dollarini. Tõusu taga oli peamiselt päikeseenergiavaheldite äri müügist saadud tulu. Operatiivne tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) vähenes 21 protsenti, ulatudes 651 miljonit dollarini. EBITA marginaal 10,6 protsenti oli 90 baaspunkti madalam kui aasta varem.
Puhaskasum suurenes 398 protsenti, ulatudes 319 miljonit dollarini. Tõusu tagas peamiselt juba nimetatud päikeseenergiavaheldite äri müügist saadud tulu. Rahavood äritegevusest ulatusid 680 miljoni dollarini, võrreldes 0 protsendiga aasta tagasi.
„Ootuspäraselt mõjutas teist kvartalit tugevalt koroonapandeemia, samal ajal suunasime jõupingutused kulude kärpimisele,“ ütles ABB tegevjuht Björn Rosengren. „Ettevõtte tegevusmarginaal osutus paremaks, kui me oskasime oodata, eriti hästi läks ajamite ärivaldkonnal.“
„Tuleviku suhtes on endiselt palju ebakindlust ja ees on veel mitu väljakutseid pakkuvat kvartalit,“ lisas Rosengren. „Samal ajal on meie edasised sammud selged. Jätkame oma uue tegevusmudeli juurutamist, äriportfelli ülevaatamist ja alustame aktsiate tagasiostuprogrammiga.“
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv ülemaailmne tehnikavaldkonna ettevõte, mis edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ja kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire, et viia oma jõudlus uuele tasemele. Tipptasemel saavutuste ajalugu on kestnud enam kui 130 aastat ning ABB edu taga on ettevõtte 110 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com
Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee