ABB uus analüütika- ja AI-tarkvara aitab optimeerida tootmist nõudlikes turutingimustes

ABB toob turule analüütikatarkvara ja -teenused, mis ühendavad operatiivandmed tehniliste ja IT-andmetega. ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite on mastaapne täiustatud analüüsi platvorm, millel on eelinstalleeritud, hõlpsasti kasutatavad rakendused ja teenused. Platvorm kogub, kontekstualiseerib ja teisendab operatiiv-, inseneri- ja infotehnoloogiaalased andmed kogumiks, mis aitab tööstusettevõtetel parendada tegevusi, optimeerida varahaldust ning muuta ohutult ja jätkusuutlikult sujuvamaks äriprotsesse.

Analüütikute uuringud näitavad, et tööstusettevõtted on tavaliselt võimelised kasutama ainult 20 protsenti kogutud andmetest, mis piirab tõsiselt nende võimet andmeanalüütikat reaalselt rakendada. ABB uus lahendus toimib digitaalse andmete lähenemispunktina, kus erinevatest allikatest pärit teabevood tootmisest koondatakse ühtse analüüsimudeli kaudu konteksti. Tehisintellekti rakendamine nende andmete analüüsimisel annab infot prognoosimiseks ja optimeerimiseks, mis parandab ettevõtte tulemuslikkust.

„Me usume, et koht, kus alustada andmete analüüsi teekonda protsessi-, energia- ja hübriidtööstuses, on tugineda olemasolevale digitaaltehnoloogiale, mis kontrollib tootmisprotsesse,“ ütles ABB tööstusautomaatika ärivaldkonna juht Peter Terwiesch. „Näeme oma klientidele tohutut võimalust operatsioonide andmeid paremini kasutada, ühendades need inseneri- ja infotehnoloogiaandmetega. Uus lähenemisviis aitab meie klientidel teha sõna otseses mõttes miljardeid paremaid otsuseid.“

ABB Ability™ Genix koosneb andmeanalüüsi platvormist ja ABB teenusrakendustest, mis aitavad klientidel otsustada, milliseid varasid, protsesse ja riskiprofiile saab parendada, ning abistavad kliente analüüside kavandamisel ja rakendamisel. Rakendustebaasist saavad kliendid tellida mitmesuguseid analüütilisi rakendusi ning kiirendada logistilist protsessi.

Skaleeritav lahendus ABB Ability Genix toetab mitmesuguseid juurutusi, sealhulgas pilve-, hübriid- ja kohapealseid arendusi. ABB Ability Genix kasutab platvormi Microsoft Azure integreeritud pilveühenduse ja teenuste jaoks läbi ABB strateegilise partnerluse Microsoftiga.

„ABB Ability™ Genix Suite pakub ainulaadset väärtust ning kombineerib andmete, domeeniteadmiste, tehnoloogia ja tehisintellekti jõu,“ ütles ABB tööstusautomaatika digitaalvaldkonna juht Rajesh Ramachandran. „ABB Ability™ Genix aitab tootmisettevõtetel teha õigeaegseid ja täpseid otsuseid läbi sügava analüüsi ja optimeerimise nii tehases kui kogu ettevõttes.“

ABB Ability™ Genixi põhikomponent on ABB Ability™ Edgenius Operations Data Manager, mis ühendab, kogub ja analüüsib operatsioonitehnoloogia andmeid ettevõtte tootmises. ABB Ability™ Edgenius kasutab operatiivtehnoloogia ja seadmete genereeritud infot analüütiliste andmete tootmiseks, mis parandavad tootmisprotsessi ja varade kasutamist. ABB Ability™ Edgeniuse saab juurutada iseseisvalt või integreerida ABB Ability™ Genixiga nii, et operatiivandmed ühendatakse teiste andmetega strateegiliseks ärianalüütikaks.

ABB tööstusautomaatika ärivaldkond pakub laia valikut seadmeid, süsteeme ja lahendusi protsessi- ja hübriidtööstuse klientidele. ABB on tööstusautomaatika valdkonnas maailma juhtiv ettevõte.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv ülemaailmne tehnikavaldkonna ettevõte, mis edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ja kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire, et viia oma jõudlus uuele tasemele. Tipptasemel saavutuste ajalugu on kestnud enam kui 130 aastat ning ABB edu taga on ettevõtte 110 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp