ABB lõi Viking Line’i kiirlaevale keskkonnasõbraliku kaldaelektriühenduse

ABB merenduse ja sadamate (Marine & Ports) divisjoni viimane kaldaelektriühenduse tehnoloogia tagab reisilaevale Viking XPRS vaiksed, efektiivsed ja süsinikuvabad Tallinna sadama külastused. 2008. aastal ehitatud tuntud laev sõidab mööda Balti merd 2,5-tunnisel marsruudil Tallinnast Helsingisse, tavaliselt kaks korda päevas.

ABB kaldaelektriühenduse tehnoloogia on loodud kõigi laevatüüpide lihtsaks liidestamiseks ja seda saab kontrollida laevast endast, nii et ühenduse loomiseks ei ole vaja kaldameeskonna sekkumist. See keskkonnasõbralik lahendus on eriti hinnatud linnasadamates nagu Tallinn, kus sel on kohalikule õhukvaliteedile märkimisväärne mõju. Arvestades Viking XPRS-i sadamakülastuste arvu, säästab sadamaliides ka märkimisväärse koguse kütust.

Osana esimesest kaldaelektriprojektist Eestis paigaldas Tallinna Sadam sel aastal uusimad ABB kaldaelektrisüsteemid viiele Vanasadama kaile, mis võimaldab laevadel sadamas maalt tulevat energiat kasutada.

„ABB kaldaelektriühendus on meie käimasoleva keskkonnaprogrammi uusim algatus,“ ütles Viking Line’i kommunikatsiooni asepresident Johanna Boijer-Svahnström. „Kaldaelektriühenduse paigaldamine Viking XPRS-i pardale ja kaldaenergia olemasolu Tallinna sadamas annavad märkimisväärse panuse sadama ja selle ümbruse puhta õhu hoidmiseks. Oleme ABB-ga erinevate projektide raames edukalt koostööd teinud ja meile väga sobib, et ABB on tootnud paigaldised nii laeva pardal kui sadamas ning taganud kiire tarne ja ööpäevaringse toe.”

„Toetame uhkusega Viking Line’i nende teekonnal keskkonnasõbraliku merenduse suunas,“ ütles Jyri Jusslin, ABB Marine & Ports asepresident ja teenindusjuht. „Meie kaldaelektriühendus on loodud kõigile laevatüüpidele, pidades silmas ohutust ja kasutusmugavust. See on ühtlasi oluline samm selles suunas, et Balti meresadamad saaksid jätkata tulevikku vaatavat teekonda süsinikusaaste vähendamiseks.“

ABB poolt Viking XPRS-ile tarnitud seadmete ja süsteemide hulka kuulub kaldaelektriühenduse juhtpaneel koos kolme sõltumatu laeva ja kalda vahelise kommunikatsiooniühendusega laeva ja kalda vahel, mis tagab alati toimiva ühenduse. ABB tarnitud on samuti keskpinge jaotusseade, 11/0,4 kV trafo, möödaviigusüsteem kuivdoki jaoks ning võimsuslüliti peajaotusseadmesse. Seadmed vastavad uutele kaldaühenduse IEC-standarditele, mis nõuavad kõrgemat ohutustaset ja keskkonnasõbralikkust kui laevanduses senini tavaks. Tarne võttis aega vähem kui kaks nädalat. Kasutuselevõtt teostati laeva tavapärase töö ajal.

Juhtiva ettevõttena elektrilaevanduse ja tarkade sadamate tehnoloogiate vallas pakub ABB Marine & Ports uusimaid tehnoloogiaid kasutades kõikehõlmavaid infrastruktuurilahendusi nii kaldal kui laeva pardal. Süsteemid vastavad sisemistele nõudmistele ning sisaldavad kõrge- ja keskpinge jaotusseadmeid, trafosid, sagedusmuundureid, kontroll- ja kaitsemehhanisme ning palju muud.

ABB Marine & Ports pakub maailmatasemel juhtivaid tehnoloogiaid, mis on keskkonnasäästliku laevanduse arengu teenäitajateks. Elektrilised jõuajamid, andmetel põhinev otsustustugi ning ABB integreeritud lahendused laevas ja sadamas sillutavad teed süsinikuvaba meretehnoloogiani, pakuvad suuremat efektiivsust ja töökindlust laevaomanikele ning valmistavad laevu ette tuleviku nõudmistele. ABB automaatika- ja elektrilised lahendused muudavad sadama- ja terminalitööd ohutumaks, rohelisemaks ning produktiivsemaks. ABB Marine & Ports tegutseb 26 riigis, divisjonis on 2000 töötajat. www.abb.com/marine

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv ülemaailmne tehnikavaldkonna ettevõte, mis edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ja kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire, et viia oma jõudlus uuele tasemele. Tipptasemel saavutuste ajalugu on kestnud enam kui 130 aastat ning ABB edu taga on ettevõtte 110 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp