ABB raadiosaade "Tark elukeskkond" Äripäeva raadios: elektrisõidukid teevad aina kiiremat võidukäiku

17. detsembril oli eetris kaheteistkümnes saade sarjast „Tark elukeskkond“, mida veavad ühiselt ABB ja Äripäeva raadio. Seekordses saates arutleti elektrisõidukite ja nendega seonduva aina kiirema võidukäigu teemadel. Külas oli ABB keskpingeseadmete moodulsüsteemide globaalne tootejuht Danel Türk.

Kuula saadet järele SIIT.

Kuidas 2020. aasta kokku võtta elektrisõidukite maailmas? Koroonaviiruse tähe all möödunud 2020. aasta oli ka särtsutoitel sõidukite maailmas keeruline, kuid kokkuvõttes ikkagi tempokam kui eelmised. Kõigi märkide järgi kasvab hoog aasta-aastalt veelgi. Nii räägib Danel aasta viimases „Targa elukeskkonna“ saates.

Juttu tuli ka lõppeval aastal nähtud muutustest ja trendidest ning lähitulevikust. Lisaks elektriautodele ja elektrilisele ühistranspordile vesteldi ka elektrilennukitest, mille areng on viimasel ajal tuult tiibadesse saanud. Muu hulgas tegi Danel ennustuse, millal saab mõnest elektriautost Eesti rahvaauto. Saadet juhtis Karl-Eduard Salumäe.

Danel Äripäeva raadio stuudiosse siirdumas rääkima oma lemmikteemal elektriautodest ja nendega seonduvast.
Danel Äripäeva raadio stuudiosse siirdumas rääkima oma lemmikteemal elektriautodest ja nendega seonduvast.

ABB ja Äripäeva raadiosaates „Tark elukeskkond“ tuuakse kuulajateni nii tänased kui ka homsed targa elukeskkonna lahendused, milles ABB-l on olemas nii kompetents kui teadmised. Saade jõuab kuulajateni kord kuus.

Tunniajane saade läheb eetrisse kell 12 või kell 13, kordusega saatepäeval kell 18 ja pühapäeval kell 12. Saadet saab kuulata ka podcastina Äripäeva keskkonnas või vastava äpi abil, milles saab alla laadida nii Google Playst või App Store’ist.

Raadiosaate põhifookuses on targa eluskeskkonna tänased ja homsed lahendused eri valdkondades ja elualadel: transpordis, linnaruumis, hoonetes, tööstuses jne. Igasse saatesse on lisaks ABB ekspertidele kaasatud ka teisi oma ala asjatundjaid, kes toovad sisse nii teaduslikke kui elulisi vaatenurki.

Äripäeva raadio levib järgmistel lainepikkustel: Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz, Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz.

Eelmised saated

30. jaanuar

27. veebruar

26. märts

30. aprill

28. mai

25. juuni

30. juuli

27. august

17. september

22. oktoober

19. november

17. detsember

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp