ABB raadiosaate "Tark elukeskkond" uue hooaja avasaade: energiamajandus, kobotid ja inseneritöö

25. veebruaril läks eetrisse uue hooaja esimene saade sarjast „Tark elukeskkond“, mida veavad ühiselt ABB ja Äripäeva raadio. Seekordses saates räägiti energiamajandusest, koostöörobotitest ehk kobotitest ning inseneritöö võludest ja valudest.

Kuula saadet järele SIIT.

Seekordses aates oli esil kolm teemat. Kõige esimesena diskuteeriti vestlusringis selle üle, millele peaksid tavainimesed ja kinnisvaraarendajad mõtlema energiamajanduse vaatepunktist lähema kümne aasta jooksul. Otsiti vastuseid küsimustele, miks ei ole mõistlik osta diiselkütusega autot ning mis on oluline oma kodu või kontori energiatõhusaks muutmisel. Mõtteid vahetasid ABB keskpingeseadmete moodulsüsteemide globaalne tootejuht Danel Türk ning TalTechi targa linna tippkeskuse partnerlussuhete ja strateegia juht Einari Kisel.

Saate teises pooles tuli juttu kobotitest ehk koostöörobotitest ning sellega seoses kommenteeris TalTechi inseneriteaduskonna professor Tauno Otto, milleks kobotid võimelised on ja kui palju need maksavad. Saate viimases osas rääkis ABB ajamite tehase inseneriosakonna juht Risto Rosin, milline näeb välja tema töö ajamite testimiskeskuses, kus tehakse masinatele kiirendatud eluea teste. Saatejuht on Gregor Alaküla.

Taltechi Targa linna tippkeskuse partnerlussuhete ja strateegia juht Einari Kisel (vasakul) ning ABB keskpingeseadmete moodulsüsteemide globaalne tootejuht Danel Türk.
Taltechi Targa linna tippkeskuse partnerlussuhete ja strateegia juht Einari Kisel (vasakul) ning ABB keskpingeseadmete moodulsüsteemide globaalne tootejuht Danel Türk.

ABB ja Äripäeva raadiosaates „Tark elukeskkond“ tuuakse kuulajateni nii tänased kui ka homsed targa elukeskkonna lahendused, milles ABB-l on olemas nii kompetents kui teadmised. Saade jõuab kuulajateni kord kuus.

Tunniajane saade läheb eetrisse kell 12 või kell 13, kordusega saatepäeval kell 18 ja pühapäeval kell 12. Saadet saab kuulata ka podcastina Äripäeva keskkonnas või vastava äpi abil, milles saab alla laadida nii Google Playst või App Store’ist.

Raadiosaate põhifookuses on targa eluskeskkonna tänased ja homsed lahendused eri valdkondades ja elualadel: transpordis, linnaruumis, hoonetes, tööstuses jne. Igasse saatesse on lisaks ABB ekspertidele kaasatud ka teisi oma ala asjatundjaid, kes toovad sisse nii teaduslikke kui elulisi vaatenurki.

Äripäeva raadio levib järgmistel lainepikkustel: Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz, Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz.

2021. aasta saated

25. veebruar

2020. aasta saated

30. jaanuar

27. veebruar

26. märts

30. aprill

28. mai

25. juuni

30. juuli

27. august

17. september

22. oktoober

19. november

17. detsember

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp