ABB raadiosaate "Tark elukeskkond" uus osa: elektriautode laadimistaristu, energiatõhusad mootorid ja tööstuse robotiseerimine

29. aprillil läks eetrisse tänavuse hooaja teine saade sarjast „Tark elukeskkond“, mida veavad ühiselt ABB ja Äripäeva raadio. Seekordses saates räägiti elektriautode laadimistaristust, energiatõhusatest mootoritest ja Eesti tööstuse robotiseerimise hetkeseisust.

Kuula saadet järele SIIT.

Seekorde saate peateema oli elektriautode laadimistaristu olukord hiljuti jõustunud uue ehitusseadustiku valguses. Nimelt peab nüüd uute või oluliselt renoveeritavate hoonete juurde paigaldama laadimispunkti ja juhtmetaristu. Stuudios arutlesid neil teemadel ABB tootejuht Urmas Laine ja W.EG, Eesti turundusjuht Jüri Luud. Telefonitsi kommenteerisid teemat majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi keskkonnasäästliku ehituse valdkonnajuht Erkki Seinre ning Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu tegevjuht Arno Sillat.

Saate teises pooles räägiti ABB tootejuhi Ivar Rätsepaga energiatõhususe määrusest, mis hakkab peagi kehtima Euroopa Liidu elektrimootoritele ja sagedusmuunduritele. Saate viimases osas tehti juttu robotiseerimise olukorrast Eesti tööstuses ja koos Äripäeva tööstusuudiste teemaveebi juhi Harro Puusillaga. Saadet juhib Gregor Alaküla.

ABB ja Äripäeva raadiosaates „Tark elukeskkond“ tuuakse kuulajateni nii tänased kui ka homsed targa elukeskkonna lahendused, milles ABB-l on olemas nii kompetents kui teadmised. Saade jõuab kuulajateni kord kuus.

Tunniajane saade läheb eetrisse kell 12 või kell 13, kordusega saatepäeval kell 18 ja pühapäeval kell 12. Saadet saab kuulata ka podcastina Äripäeva keskkonnas või vastava äpi abil, milles saab alla laadida nii Google Playst või App Store’ist.

Raadiosaate põhifookuses on targa eluskeskkonna tänased ja homsed lahendused eri valdkondades ja elualadel: transpordis, linnaruumis, hoonetes, tööstuses jne. Igasse saatesse on lisaks ABB ekspertidele kaasatud ka teisi oma ala asjatundjaid, kes toovad sisse nii teaduslikke kui elulisi vaatenurki.

Äripäeva raadio levib järgmistel lainepikkustel: Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz, Tallinn ja Harjumaa 92,4 MHz, Tartu 97,7 MHz, Pärnu 91,9 MHz, Haapsalu 96,0 MHz, Saaremaa 101,7 MHz, Ida-Virumaa 94,6 MHz.

2021. aasta saated

25. veebruar

29. aprill

2020. aasta saated

30. jaanuar

27. veebruar

26. märts

30. aprill

28. mai

25. juuni

30. juuli

27. august

17. september

22. oktoober

19. november

17. detsember

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp