ABB loob Tallinki reisilaevale Megastar keskkonnasõbraliku kaldaelektriühenduse

ABB merenduse ja sadamate (Marine & Ports) divisjoni kaldaelektriühenduse tehnoloogia tagab Tallinki süstiklaevale Megastar võimaluse ühenduda kohaliku maismaaelektrivõrguga ning tänu sellele maksimaalselt vähendada õhuheitmete teket sadamas seismise ajal.

Vähese heitkogusega veeldatud maagaasi toitel teeb reisiparvlaev Megastar päevas kolm reisi Eesti ja Soome pealinnade vahel, ööbides Tallinnas, kus peab generaatorid pidevalt töös hoidma, et tagada pardasüsteemide energiaga varustatus. ABB kaldaelektriühenduse abil saab laev katta oma energiavajaduse sadamas, kasutades maapealset elektrienergiat.

Tallink Megastar.
Tallink Megastar.
center

Kaldaelektri kasutuselevõtt toimub eelduste kohaselt 2022. aasta jaanuaris ja sellega saab Megastarist teine laev Tallinki laevastikus, millel on ABB kaldaühenduslahendus. Esimene kaldaelektrivõimekusega alus on MyStar, mis veeskati hiljuti Soomes Rauma Marine Constructionsi laevatehases. Mõlemad reisiparvlaevad kasutavad ABB loodud kaldal asuvaid elektrisüsteeme, mis paigaldati Tallinna Vanasadamasse 2020. aastal. Rahvusvaheliste eeskirjade kohaselt välja töötatud pistiklahendus automatiseerib laeva ja kalda vahelise ühendamise protsessi ning pakub kõrget turvalisust ja töökindlust.

„Meil on hea meel jätkata keskkonnasõbralike tegevuste elluviimist kogu meie laevastikus,“ märkis Tallink Grupi laevateeninduse juht, kapten Tarvi-Carlos Tuulik. „Alates järgmisest aastast saavad nii süstiklaev Megastar kui ka meie uus alus MyStar – Läänemere kõige keskkonnasõbralikum laev – kasutada sadamas heitkoguste vähendamiseks juba olemasolevat ABB kaldapealset infrastruktuuri, et vähendada ööbimise ajal nii heitkoguseid kui müra. See on Tallink Grupi jaoks veel üks oluline samm keskkonnasäästlikuma energiakasutuse ja keskkonnasõbralikkuse saavutamiseks meie laevandustegevuses linnakeskuste lähedal ning tähendab suurt muudatust kohaliku kogukonna jaoks müra ja õhusaaste minimeerimise osas.“

Vasakult: ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen, Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene, Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart 2020. aasta sügisel toimunud Eesti esimese kaldaelektriühenduse avamisel, kui võrku ühendati Tallink Grupi laev Victoria I.
Vasakult: ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen, Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene, Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart 2020. aasta sügisel toimunud Eesti esimese kaldaelektriühenduse avamisel, kui võrku ühendati Tallink Grupi laev Victoria I.
center

Tallink Grupp on alates 2017. aastast tänaseni investeerinud ettevõtte 5 reisilaeva kaldaelektriseadmetesse kokku umbes kolm miljonit eurot, pikemas perspektiivis on kontsernil plaanis varustada kaldaelektriseadmetega ühtekokku 10 reisilaeva, vastavalt sadamate kaldaelektri ühenduste valmidusele, investeeringu kogumahuks on planeeritud 6 miljoni eurot.

„Läänemeri on jätkusuutlike laevandusalgatuste ülemaailmne keskus ja meil on au toetada Tallinki sellel teekonnal,“ ütles ABB Marine & Ports teenindusjuht Jyri Jusslin. „Meie kaldaühenduslahendused hõlmavad laeva- ja kaldaäärset infrastruktuuri ning võimaldavad Tallinkil vähendada oma tegevuse üldmõju ja aidata kaasa puhtama sadamakeskkonna loomisele Tallinna ajaloolises piirkonnas.“

2017. aastal Soomes Meyer Turku laevatehases valminud Megastar mahutab korraga kuni 2800 reisijat ja 646 autot. ABB tarnitavasse moderniseerimisseadmestikku kuulub jaotuskilp, kaldaühendusseade ja juhtpaneel, millel on kolm eraldi laev-kallas sideühendust, et kaitsta võimaliku ühenduse katkemise eest. Megastarile on paigaldatud ka ABB mootorid ja generaatorid.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp