ABB Grupp tegi 2021. aasta kolmandas kvartalis keerulistes tingimustes hea tulemuse

ABB Grupi 2021. aasta kolmanda kvartali tulemusi iseloomustas ühelt poolt suur nõudlus, teiselt poolt aga probleemid tarneahelas. Tulemused paranesid kõigele vaatamata võrreldes aastatagusega pea kõigis näitajates.

Teise kvartali tellimused olid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 29% kõrgemad, ulatudes 7,9 miljardi dollarini. Tellimused kasvasid kahekohalise numbri võrra kõikides ärivaldkondades, mille taga oli laiapõhjaline edasiminek enamikus lühikese tsükliga tootegruppides ja protsessipõhistes tegevustes. Piirkondlikult kasvasid tellimused vähemalt 25% kõigis kolmes ABB regioonis: Ameerikas 33%, Euroopas 29% ning Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas 25%. Valdkonniti kasvasid tellimused jõuliselt masinaehituse ning toidu- ja joogisegmendis, aga ka autotööstuse segmendis, mis vahepeal oli languses.

Müügitulu oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7% kõrgem, ulatudes 7 miljardi dollarini. Müügitulu kasvas ühtlasi ka igas ABB neljast ärivaldkonnast, elektrifitseerimises (5%), ajamites (4%), robootikas (1%) ja protsessiautomaatikas (7%). Müügitulu numbreid mõjutasid pikenenud tarneajad, sealhulgas komponentide, eriti pooljuhtide piiratud saadavus, pingeline olukord tööturul ja COVID-19 pandeemiast tingitud piirangud.

Ettevõtte brutokasum oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 25% kõrgem, ulatudes 2,3 miljardi dollarini. Kasum enne intresse, makse ja kulumit (EBITA) kasvas 35%, ulatudes 1 miljardi dollarini. EBITA marginaal 15,1% oli 3,1 punkti kõrgem kui aasta varem. Puhaskasum oli 687 miljoni dollarini. Rahavood äritegevusest ulatusid 1,1 miljardi dollarini.

2021. aasta neljandaks kvartaliks prognoosib ABB jätkuvalt pingeid tarneahelas. Müügitulu kasvu prognoositakse ligikaudu sarnaseks kolmanda kvartaliga, samas eeldatakse EBITA marginaali vähenemist.

„Mul on hea meel, et saavutasime keerulise tarneahelakeskkonna tingimustes kolmandas kvartalis head tulemused,“ märkis ABB tegevjuht Björn Rosengren. „Meie rahavoogude genereerimine oli tugev ning jättis bilansis piisavalt ruumi, et toetada ABB orgaanilist kasvu ja uute ettevõtete omandamist.“

ABB Grupi tegevjuht Björn Rosengren.
ABB Grupi tegevjuht Björn Rosengren.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv globaalne tehnoloogiaettevõte, kes edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ning kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire jõudluse uuele tasemele tõstmiseks. ABB tipptasemel saavutuste ajalugu on enam kui 130 aasta pikkune ning edu taga on ettevõtte 105 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com

ABB tegutseb Eestis alates 1992. aastast. Ettevõtte tegevus jaotub nelja valdkonda: müük (tooted, seadmed, süsteemid), tootmine (mootorid, generaatorid, sagedusmuundurid, komplektalajaamad, energiasalvestusseadmed), korrashoiuteenused (seadmed, süsteemid) ning äriteenused (finantsarvestuse-, hanke- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Ligi 30 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp