Leedu ABB robootikameeskond tegi ajaloo suurima müügi, lõppklient on VMG Group, mis valmistab tooteid sisustustoodete gigandile IKEA

Leedu ABB robootikaüksus tegi senise tegutsemisaja suurima tehingu, kui müüs roboteid ülemaailmsele investeerimisfirmale VMG Grupp. Tellimus ületab seniseid suuremaid tehinguid umbes kümnekordselt. Robotid paigutatakse VMG Groupi tootmisüksustesse, mis valmistab tooteid ülemaailmsele sisutustoodete gigandile IKEA.

„Pakkusime viis aastat VMG-le oma roboteid, kuid alati võitsid konkurendid,“ märkis ABB Baltiriikide robootikavaldkonna juht Linas Žukauskas. „Nüüd, tänu strateegia muutusele ja heale tehnilisele toele saime lõpuks sellega hakkama.“

Esimene osa tellimusest läks välja juba oktoobris ja sisaldas kümmet robotit, teine osa on planeeritud aprilli ning sisaldab 15 robotit. Kogu tellimuse täitmine on planeeritud 2022 juuliks. Robotite ülesanne saab olema IKEA toodete pakendamine.

Kliendi jaoks mängis suurt rolli see, et ABB suutis pakkuda läbirääkimiste etapis planeeritavate robotite simulatsiooni. Simulatsioon kujundati koos kliendiga täpselt tema vajadustest lähtuvalt. See oli lahendus, mida konkurendid pakkuda ei suutnud ning uus ja positiivne kogemus nii ABB kui ka VMG jaoks.

Läbirääkimiste eduka lõpptulemuse nimel nähti suurt vaeva, sest VMG näol on tegemist strateegiliselt olulise suurettevõttega, mis on ülemaailmselt seotud omakorda mitmete teiste ettevõtetega. Seega on alust loota pärast antud projekti edukat lõpetamist veel teisigi samaväärseid tulevikus.

Lisaks simulatsioonile oli ABB eelis ka hea tehniline tugi ning seda juba eelarendusfaasis.

„Me õppisime sellest projektist, et hea tehniline tugi on edu saladus,” ütles Leedu ABB robootikaüksuse müügispetsialist Gediminas Darčianovas. „Kohalikku tehnilist tuge, kes on valmis kiiresti reageerima murede korral, hinnatakse selliste projektide puhul väga kõrgelt – ka see oli kliendi jaoks otsustavaid faktoreid.

„See tehing poleks saanud toimuda Gediminase suurepärase müügitööta ja robootika tiimi toeta,“ lisas Linas Žukauskas. „Aitäh teile tubli töö eest!“

VMG Group on ülemaailmne investeerimisfirma, mis ühendab 25 ettevõtet ning kus töötab üle 5000 töötaja. Ettevõte investeerib puidutöötlemisse ja jätkusuutlike puidutoodete tootmisse, taastuvenergiaparki, orgaaniliste pakendilahenduste, innovatsiooni ja tehnoloogiatööstuse arendamisse, ehitus- ja taristutööstuses kasutatavate puitkonstruktsioonide valmistamisse, tööstuskinnisvara haldamisse Balti riikides, Poolas ja teistes Euroopa Liidu riikides. Toodangut eksporditakse enam kui 40 riiki üle maailma.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp