ABB robotid töötavad maailma kõige arenenumas autonoomses robotköögis

ABB robotid töötavad maailma kõige arenenumas autonoomses robotköögis

Läti ABB alustas koostööd robotkööke valmistava ettevõttega Roboeatz aastal 2018, kui me müüsime neile esimese roboti. Tänaseks on aastal 2021 pilootrestoranina avatud robotköök ehk ARK (autonomous robotic kitchen) saanud maailma kõige arenenumaks autonnoomseks robotköögiks ja ABB varustab neid endiselt komponentidega. Nüüd peab meie klient läbirääkimisi laienemiseks Põhja-Ameerika turule.

„Alustasime Roboeatziga koostööd juba 2018. aastal, kui nad soetasid endale esimese ABB roboti. Tänaseks on see sama robot kasutusel nende pilootrestoranis ja meil on seljataga neli aastat edukat koostööd, mis jätkub kindlasti ka tulevikus. Oleme ennast näidanud usaldusväärse partnerina, kellega koos saab leida lahendusi ka kõige keerulisematele probleemidele,“ märgib Läti ABB robootika ja diskreetse automaatika projektijuht Vadims Sceglovs.

Mis on ARK?

ARK-i puhul on tegemist robotköögiga, kus valmistatakse ja serveeritakse keerukaid roogasid, nii külmalt kui ka soojalt, kiirusega üks roog minutis. Robot suudab teha üle 10 000 retsepti 80-st toiduainest ning täisvarustatud robot suudab valmistada üle 1000 kohandatud roa. ABB robot IRB 4600 suudab samaaegselt valmistada neli erinevat rooga ning suudab asendada kolm kuni viis töötajat inimestest täielikult sõltumatult. Roboeatzi ARK on ainuke sellelaadne köök, mis suudab pakkuda nii suurel hulgal tellimuse järgi valmistatud kuumasid ja külmasid toite. Seda kõike tänu meie IRB 4600 robotile.

ARK on eelkõige mõeldud toitlustama lennujaamasid, haiglaid, tanklaid, koole ja meelelahutusasutusi külastavaid inimesi. Nii kaob ära vajadus pakkuda eelpakendatud ja ebatervislikke toite, mis peavad säilima kaua ja olema kiiresti serveeritavad. Roboeatzi lahendusega on värske toit mugavalt ja kiiresti kättesaadav.

Millised on suurimad murekohad toiduainetööstuses täna?

Roboeatzi ARK projekt on lahendus mitmetele probleemidele, mis esinevad toiduainetööstuses, näiteks tööjõupuudus, suur tööjõu voolavus, tööjõukulu, toidu raiskamine ning toidu kaudu levivad haigused.

Kõiki neid probleeme suudab Roboeatzi projekt lahendada väga kuluefektiivselt, kõrge hügeenitasemega ja toiduainete koguseid usaldusväärselt mõõtes. Robotköögi suureks tugevuseks on ka koostöö juhtivate tootjatega nagu näiteks Halton ja B&R.

Tulevikus plaanib Roboeatz laieneda 1000 robotköögini, mis müüakse Põhja-Ameerikasse ja Euroopasse. Viis esimest robotköögi lahendust, mis kasutavad ABB IRB 4600 roboteid, valmivad 2022. aasta lõpuks.

center

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp