Hogyan csökkentik az ABB ipari robotok vezérlői a gépgyártásra nehezedő nyomást?

Hogyan csökkentik az ABB ipari robotok vezérlői a gépgyártásra nehezedő nyomást?

Az elmúlt években, évben bekövetkezett energia árrobbanás, arra ösztönzi a vállalatokat, és ez nem csak a gépgyártásban működő cégekre érvényes, hogy energia felhasználásukat a lehető legnagyobb mértékben csökkentsék, amellett, hogy gyártásuk nem veszít a termelékenységéből, rugalmasságából. Ilyen szintű költségnövekedést, mint amit a gyártó vállalatok az elmúlt évben tapasztaltak, csak azok tudják kigazdálkodni, akik a működésükhöz kifejezetten kevés energiát használnak fel.

Az ABB ipari robot jellemzői: felhasználóbarát, energiahatékony és rugalmas

Az ABB felismerte, hogy a növekvő energiaköltségek idején a vállalatok versenyképességének javítása érdekében az energiahatékonyság a siker kulcsa. Az ipari robotok alkalmazása döntően hozzájárul a termelés energiafelhasználásának csökkentéséhez. A hagyományos összeszerelő gyártási folyamathoz képest automatizálással jelentős energiamegtakarítás érhető el. Hogyan lehetséges mindez? Az ipari robotok nagy sebességgel dolgoznak, így összességében idő- és energia hatékonyabbá teszik a termelést.

Ezenkívül az innovatív ABB ipari robotok kevesebb energiát használnak fel, és alacsonyabbak az üzemeltetési költségük. A termelés fenntarthatósági céljainak elérése érdekében a vállalatok energiatakarékos technológiával felszerelt ipari robotokat használnak: a robotvezérlés például képes a mozgási energiát elektromos árammá alakítani, és visszavezetni az elektromos hálózatba. Ez a technológia jelentősen csökkenti a robot működtetéséhez szükséges energiát. Az intelligens és energiatakarékos üzemmóddal további megtakarítások érhetők el, úgy, hogy vezérlés a munkanap során igény szerint szabályozza a robot energiaellátását.

Ha energiahatékonyságról, fenntarthatóságról van szó, akkor egyértelmű, hogy az ipari robotoké a jövő, hiszen két év múlva is ugyanolyan dinamikával és pontossággal működnek, mint az első munkanapjukon. A vállalatok sikeres működése szempontjából az energiafelhasználás mellett a robotok élettartama is meghatározó.

Hogyan növelik az ABB ipari robotok vezérlői az energiahatékonyságot?

Az ABB két új modellel bővíti az OmniCore robotvezérlőinek családját, így a vállalatok még gyorsabban és energiatakarékosabban tudnak termelni. Az OmniCore új innovatív vezérlői az ABB portfóliójának különböző robotjaihoz érhetők el. Ezek a robotvezérlők nagyobb sebességet, jobb skálázhatóságot és nagyobb hatékonyságot biztosítanak. Az OmniCore négy vezérlőegységének előnye, hogy a digitális csatlakoztathatóságnak és a több mint 1000 további funkciónak köszönhetően a vállalatok rugalmasan módosíthatják a gyártási folyamataikat, és így gyorsan reagálhatnak a piac változó követelményeire. A négy vezérlő a robotok felhasználási lehetőségeit is sokkal szélesebb körben teszik lehetővé.

Napjainkban nincs olyan vállalat, amely ne fektetne nagy hangsúlyt arra, hogy minden eddiginél gyorsabban és energiahatékonyabban gyártson, valamint rugalmasan tudjon reagálni a piac változó körülményekre. Ehhez olyan megoldásokra van szükség, amelyek új mércét állítanak fel a sebesség, a pontosság és a rugalmasság terén. Az ABB is felismerte ezt a piaci igényt. Ezért piacra dobta az OmniCore család új tagjait: az E 10 és V 250 XT. A C30 és a C90XT modellek már korábban is a portfólió részét képezték. Ezek az innovatív vezérlőegységek a termelékenység maximalizálására még több lehetőséget kínálnak. Az OmniCore vezérlők integrált interfésszel rendelkeznek a felhőalapú ABB Ability™ Connected Services-nek köszönhetően, amelyek új lehetőségeket nyitnak a teljesítmény növelése, a prediktív karbantartás és a fejlett életciklus kezelése területén.

Az ABB OmniCore vezérlő család tagjai:

  • Az OmniCore E 10-es vezérlőegység keskeny kialakításával, ideális a kis helyigényű, kompakt gyártósorokhoz, például a kisebb méretű alkatrészek összeszereléséhez. Az Omnicore E 10 az ABB SCARA és a csuklós ipari robotokhoz készült, azokhoz, amelyek legfeljebb 11 kg teherbírással rendelkeznek. Ide tartoznak az IRB 920 T és IRB 1300 ipari robotok.
  • Az Omnicore V 250 XT vezérlő egy sokoldalú és nagy teljesítményű megoldás, amelyet az ABB fejlesztői az akár 300 kg hasznos teherbírású csuklós robotokhoz terveztek. Ezeket a vezérlőket elsősorban az elektromos és robbanómotorral felszerelt autók gyártásakor alkalmazzák.
  • Az OmniCore C30 vezérlőt az ABB kobotokhoz (IRB 14050, CRB 15000, CRB 1100, CRB 1300), Delta robotokhoz, SCARA és a 6 tengelyes ABB ipari robotokhoz fejlesztette ki az ABB, egészen az IRB 1600-ig bezárólag.
  • OmniCore E10 vezérlő IRB 1300 IRB 920T
  • OmniCore V 250 XT vezérlő
  • OmniCore C30 vezérlő
  • IRB1100 Omnicore C90XT-6

Az ABB OmniCore vezérlő család alkalmazásával akár 20%-kal kevesebb energiafogyasztás érhető el, mint az IRC5-el

Az energiatakarékos regeneratív technológiának és az energia visszanyerésnek köszönhetően az Omnicore vezérlők akár 20%-kal kevesebb energiát fogyasztanak, mint a korábbi ABB IRC 5 vezérlők. Ez segít a gyártó vállalatoknak csökkenteni energiaköltségeiket és javítani az energiahatékonyságot azáltal, hogy minimalizálják az általános energiafogyasztásukat.

Az ABB OmniCore vezérlőegységek további előnyei

Mindegyik vezérlőegység az ABB Flex Pendant kézi vezérlő eszközzel működtethető. A 8 hüvelykes, érintőképernyővel ellátott rendszer nagymértékben leegyszerűsíti az ipari robotok programozását. A Flex Pendant további előnye, hogy a gyártás megszakítása nélkül leválasztható és újra csatlakoztatható. Ily módon a Flex Pendant több robothoz is használható, ami lehetővé teszi az üzembehelyezés felgyorsítását és a költségek minimalizálását. Az OmniCore vezérlő termékcsalád tagjai az egyik legjobb mozgásvezérlést kínálják. Az OmniCore vezérlők alkalmazásával a vállalatok jelentős lépést tesznek a gyártás új korszaka felé. Ez az innovatív vezérlőcsalád egyedibb megoldásokat kínál a jövő hálózatba kapcsolt gyáraihoz.

OmniCore vezérlő + FlexPendant
OmniCore vezérlő + FlexPendant
center

Linkek

Lépjen kapcsolatba velünk!

Letöltések

Cikk megosztása

Facebook LinkedIn X WhatsApp