Az ABB munkatársai hozzájárulnak a Rákos-patak természeti környezetének megóvásához

Az ABB munkatársai hozzájárulnak a Rákos-patak természeti környezetének megóvásához

A XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesülete vezetésével az ABB Magyarország munkatársai önkéntes munkát vállaltak a Rákos-patak XIII. kerületi szakaszának természeti revitalizációjában.

A XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesülete a Göncöl utca és a Váci út közötti területet jelölték ki a közös munka helyszínéül, a tervek szerint egy nagyszabású projekt keretében a természet visszatérhetne a patak ezen szakaszára, amit a környék lakói és a látogatók egyaránt élvezhetnének.

A munka több fázisból állt. Először a közel 30 ABB önkéntes szelektíven összegyűjtötte az összes szemetet és zöldhulladékot az árterületen, majd a patak rézsűjéről eltávolították a szemetet. Ezt követően a résztvevők mágneshorgászat segítségével a medret is megtisztították a fémhulladékoktól.

Az egyesület célja egy ökológiai folyosó létrehozása, vagyis megfelelő élőhely jöjjön létre védett és védendő halak, madarak, kétéltűek, hüllők, gerinctelenek és növények számára, illetve a lakók és az ide látogatók egy természetközelibb partszakaszon élvezhetnék a pihenést a városias környezetben. A projekt lényege, hogy a jelenlegi betonmeder helyét kanyarulatokkal tűzdelt élőhely venné át. Ezt a szakaszt őshonos növényekkel töltenék meg, a könnyebb megközelíthetőség miatt lankásabbá téve a meredek rézsűt, és tipegőket helyeznének a patak medrébe.

„A természetnek segítség, hogy együttes munkával élhetővé tesszük a Rákos-patakot, ugyanis az ökoszisztéma helyreállításából mindenki csak profitálhat, növény, állat és ember egyaránt. Nagyon örülünk annak, hogy a Váci úti irodafolyosó egyik tagja, az ABB is felelősséget vállal a környezete, így a XIII. kerületi zöldkörnyezet védelmében – mondta Szabó Tamás, a XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesületének alelnöke.

A Rákos-patakhoz hasonló természetes ökoszisztémák revitalizálása segít a szén-dioxid megkötésében és a klímavédelmi ellenálló képesség javításában. Ez összhangban van az ABB az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású társadalom támogatása iránti elkötelezettségével. Az ABB célja, hogy 2030-ig 80%-kal csökkentse az 1. és 2. alkalmazási körbe tartozó kibocsátásait, a 2019-es alapszinthez képest, a 3. alkalmazási körbe tartozó kibocsátásait pedig 25%-kal 2030-ig, a 2022-es alapszinthez képest.

„Idén is nagy lelkesedéssel vettünk részt a kollégákkal egy természetvédelemhez kapcsolódó projektben. Már több éve környezetvédelmi területen választunk vállalati közösségi programot hogy hozzájáruljunk a természeti erőforrások védelméhez. Ez az együttműködés jól mutatja, hogy az ABB hogyan integrálja a fenntarthatósági elveit a helyi projektekbe, megerősítve globális fenntarthatósági programját a közösségi szerepvállaláson és a környezetvédelemmel kapcsolatos felelősségvállaláson keresztül. Az ABB-nél elkötelezettek vagyunk amellett, hogy fenntarthatóbb működéssel és a létesítményeink körüli környezetvédelmi fejlesztésekkel fenntarthatóbb jövőt teremtsünk azon közösségek számára, ahol működünk” - mondta el Kalapáti Dóra, az ABB Kft. Marketing és Kommunikációs vezetője.

A XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesülete Budapest XIII. kerületéhez kötődő és a helyi érdekeket és értékeket szem előtt tartó, a kerületükért tenni akaró és a kerületi hagyományokat őrző civil szervezet.

Linkek

Lépjen kapcsolatba velünk!

Letöltések

Cikk megosztása

Facebook LinkedIn X WhatsApp