„Tallink Grupp“ prisijungia prie ABB efektyvaus energijos vartojimo judėjimo

„Tallink Grupp“ yra pirmoji Estijos bendrovė, prisijungusi prie tarptautinio ABB tvarumo projekto – „Efektyvus energijos vartojimas“, kurio tikslas – gerinti aplinkos apsaugą didinant energijos vartojimo efektyvumą ir mažinant išmetamųjų teršalų kiekį.

Nors „Tallink“ jau daugelį metų didelį dėmesį skiria laivų energijos vartojimo efektyvumo didinimui, tačiau žengti šį žingsnį ir prisijungti prie judėjimo bendrovę paskatino 2022 m. pabaigoje maršrutu Talinas-Helsinkis pradėjęs plaukioti naujausias „laivyno narys“ – „MyStar“.

„MyStar“ – tai naujos kartos keleiviniai keltai, kuriuose efektyvumas ir ekologiški sprendimai yra neatsiejama kiekvieno laive vykstančio proceso ir funkcijos dalis. Tą užtikrinti padėjo ABB technologijos: „MyStar“ sumontuoti elektros skirstomieji skydai, pagrindiniai varikliai ir generatoriai, o uoste elektros energijos maitinimo įranga. Beje, visi penki „MyStar“ generatoriai buvo pagaminti ABB variklių ir generatorių gamykloje Estijoje. Visa „MyStar“ laive esanti įranga padeda siekti pasaulinių tvarumo tikslų. Vien tik krante nakvynių uostose metu naudojama elektros įranga padeda sumažinti „MyStar“ išmetamo CO2 kiekį net 1344 tonomis per metus.

„ABB jau beveik dešimtmetį yra geras ir patikimas mūsų partneris. Bendrovės techniniai sprendimai leido padidinti daugelio mūsų laivų efektyvumą ir sumažinti poveikį aplinkai. Visada malonu dirbti su partneriu, kurio tikslai dėl tvaresnės ateities sutampa su mūsų tikslais ir kuris nuolat ir aktyviai ieško naujų sprendimų šiems tikslams įgyvendinti. Prisijungdami prie pasaulinio tvarumo judėjimo tikimės sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą naujų sprendimų paieškos srityje, taip pat kartu su kitų sektorių atstovais keistis patirtimi apie aplinkai draugiškus sprendimus“, – sakė „Tallink Grupp“ vyriausiasis kapitonas ir laivų valdymo skyriaus vadovas Tarvi-Carlos Tuulik.

Nuotr. Jukka Patrikainen, ABB ir Tarvi-Carlos Tuulik, Tallink Grupp
Nuotr. Jukka Patrikainen, ABB ir Tarvi-Carlos Tuulik, Tallink Grupp

Norėdamos prisijungti prie pasaulinio ABB judėjimo, įmonės turi įsipareigoti didinti energijos vartojimo efektyvumą ir mažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Bendrovė „Tallink Grupp“ įsipareigojo kasmet 2% sumažinti bendrovės laivų išmetamų teršalų kiekį ir taip pat kasmet 2% padidinti laivų energijos vartojimo efektyvumą. Tarptautinė jūrų organizacija pasaulinėms laivybos bendrovėms iškėlė tikslą iki 2030 m. 50 proc. sumažinti išmetamų teršalų kiekį, palyginti su baziniais 2008 m. išmestų teršalų rodikliais. Nauji sprendimai ir technologijos, investicijos į naujus laivus leido „Tallink Grupp“ laivuose sumažinti išmetamo CO2 kiekį net 51,9 procentu, lyginant su 2009 metais.

Pasak ABB Baltijos šalių padalinio vadovo Jukka Patrikainen, dabar visas pasaulinis pramonės sektorius atkreipė dėmesį į glaudesnį bendradarbiavimą ir tvarių sprendimų kūrimą. „Darbo būdą – „Mes reikalaujame, o jūs gaminate“ pakeitė skirtingų šalių dialogas ir abipusė parama, kai tie, kuriems reikia sprendimų ir kurie juos užsako, taip pat tikisi aktyvaus gamintojų įsitraukimo, inovatyvių idėjų ir naujų technologinių sprendimų, padedančių siekti tvarumo tikslų. Laivas „MyStar“ yra puikus pavyzdys, kaip išmanieji šiuolaikiniai sprendimai, tokie kaip optimizuota programinė įranga, ekonomiški elektriniai varikliai ir nuolatinis energijos tiekimas laivo varomajai įrangai, padėjo sumažinti laivo energijos suvartojimą, triukšmą ir išmetamų teršalų kiekį“, – sakė J. Patrikainen.

2021 m. kovo mėn. pradėtas ABB energijos vartojimo efektyvumo judėjimas – tai projektas, vienijantis organizacijas, siekiančias bendro tikslo – sumažinti energijos suvartojimą ir CO2 išmetimą visame pasaulyje. Organizacijos kviečiamos prisijungti prie judėjimo ir viešai dalintis savo tvarumo tikslais šioje srityje. ABB bendradarbiauja su savo klientais, tiekėjais ir kitomis organizacijomis siekiant mažinti išmetamų teršalų kiekį visose srityse.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp