Pažangios gaisrų prevencijos technologijos Acheno katedroje

Pažangios gaisrų prevencijos technologijos Acheno katedroje

Istoriniams pastatams, tokiems kaip bažnyčios, gaisrai kelia didžiulį pavojų. Manoma, kad atstatymo po gaisro Notre Dame katedros išlaidos sieks dešimtis milijonų. Be materialinių nuostolių, neįmanoma apskaičiuoti žalos, kuri gaunama negrįžtamai prarandant vertingus meno kūrinius.

Pasaulio paveldui kylančios rizikos ir viso to kaina

Po 2019 m. balandį Paryžiaus Notre Dame katedroje kilusio didžiulio gaisro buvo skubiai peržiūrėtos priešgaisrinės prevencijos priemonės kitame UNESCO pasaulio paveldo objekte - Acheno katedroje, ir joje buvo įdiegtos naujos ABB technologijos.

Netoli Vokietijos sienos su Belgija ir Nyderlandais esančioje Acheno katedroje priešgaisrinė signalizacija buvo įrengta tik stogo santvaroje. Visa šventovė su mediniais suolais, altoriais, vargonais ir tekstilės dirbiniais buvo beveik neapsaugota. Tad šis apsaugos trūkumas, po gaisro Paryžiuje, reikalavo imtis skubių veiksmų.

  • Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de
  • Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de

Aptikimas ir prevencija: visapusiškos apsaugos koncepcija

Už Acheno katedros priežiūrą atsakingos valdžios institucijos priėmė sprendimą, kad 1200 metų senumo piligrimų bažnyčią ir Karolio Didžiojo palaidojimo vietą, apsaugotų naujoviška priešgaisrinės apsaugos sistema. Šį sprendimą sudaro dirbtiniu intelektu pagrįsta ankstyvojo galimų gaisro šaltinių aptikimo sistema, bei visos elektros instaliacijos, įskaitant įtampos paskirstymo sistemos, atnaujinimas. Labai svarbu, kad buvo instaliuoti ABB saugos nuo elektros lanko įtaisai (AFDD), nes būtent elektros lanko gedimai gali tapti gaisro priežastimi, kaip tai nutiko 2019 metais Notre Dame katedroje.

Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de
Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de
center

"Siekdami užtikrinti maksimalų elektros tiekimo saugumą, pasirinkome ilgamečio partnerio ABB patikimus AFDD įtaisus", - sakė už renovaciją atsakingo rangovo "Wagner & Müller" vadovas Michaelis Wagneris.

Elektros kibirkščiavimas: nepakankamai įvertintas pavojus

"Mūsų AFDD produktai didina elektros saugą automatiškai aptikdami lankų gedimus. Tai sumažina elektros sukeliamų gaisrų riziką", - aiškina ABB atstovas regione Timas Hippleris.

Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de
Nuotr. Jörn Wolter / vor-ort-foto.de
center

Elektros lanko reiškinys gerai matomas ant tramvajų stogo traškant ir kibirkščiuojant kontaktams. Paprastai šie lankai atsiranda, kai tarp dviejų skirtingo potencialo elektros laidininkų yra nepakankamas atstumas ar izoliacija. Tai gali įvykti ir elektros perjungimo elementuose, jei, pavyzdžiui, du kontaktai nepakankamai greitai atsiskiria vienas nuo kito. Dėl terminio nusidėvėjimo arba nepastebėtų medžiagų defektų izoliacinis sluoksnis tarp įtampą turinčių dalių laikui bėgant taip pat gali prarasti izoliacinį poveikį. Net jei nepastebėtas elektros lanko gedimas įrenginyje iš karto nesukelia gaisro, dėl to atsiradę temperatūros šuoliai pagreitina šiluminį nusidėvėjimą, todėl pablogėja saugus ir patikimas grandinės elemento veikimas.

Didesnis saugumas: įtampos, dažnio ir srovės analizė

Todėl nuolatinė prevencija visoje elektros tiekimo sistemoje yra būtina. ABB AFDD technologija nuolat analizuoja dažnį, įtampą ir sroves, kad būtų galima aptikti dėsningumus, rodančius elektros lanko pavojų. Tokiais atvejais paveikti komponentai nedelsiant išjungiami. Tai gerokai sumažina dėl instaliacijos gedimų kilusių gaisrų riziką. Kartu AFDD sumažina svarbiausių komutacinių komponentų terminį nusidėvėjimą: taip ne tik padidinamas jų patikimumas, bet ir pailginamas eksploatavimo laikas, todėl sutaupomos galimos išlaidos ateityje.

Naujam projektui Acheno katedroje projekto rengėjai pasirinko įvairius AFDD komponentus su integruotais jungikliais, kurie ne tik apsaugo nuo lanko, bet ir nuo perkrovų bei trumpųjų jungimų. Šie komponentai užsakovui užtikrino tiek priešgaisrinę, tiek įrenginių apsaugą papildomai nedidinant infrastruktūros sudėtingumo. Visi ABB modeliai atitinka tarptautinį standartą IEC 62606 ir DIN VDE 0100-420 reikalavimus.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp