Saugus, išmanus ir tvarus elektrifikavimas tvaresniam rytojui

Pasaulinė elektros energijos paklausa auga, o jos gamybai reikalingi ištekliai senka. ABB kasdien kuria sprendimus, kurie leistų saugiai, išmaniai ir tvariai elektrifikuoti pasaulį. Kartu su savo partneriais ir klientais, pasitelkę savo produktus, sprendimus bei skaitmenines technologijas, kuriame tvaresnę visuomenės ateitį ir didiname energetinį efektyvumą.

Pasak ABB elektrifikacijos verslo Baltijos šalyse vadovo Dainiaus Bružo, ABB tikslas yra užtikrinti sklandų ir tvarų perėjimą prie atsinaujinančios energetikos.

Dainius Bružas
Dainius Bružas
center

Sauga yra prioritetas

Energijos vartojimo efektyvumas įmonėms dabar yra svarbesnis nei bet kada  anksčiau. Naujos taisyklės ir standartai, bei augantys visuomenės lūkesčiai verčia įmones didinti energetinį efektyvumą ir mažinti CO2 emisijas. Be to, urbanizacija, gyventojų skaičiaus pasaulyje augimas, technologinė pažanga didina išteklių poreikį - prognozuojama, kad elektros energijos poreikis iki 2050 m. pasaulyje išaugs daugiau nei dvigubai.

"Įžengėme į elektrifikacijos aukso amžių, nes visa rinka ieško būdų, kaip pakeisti dabartinius veiklos modelius", - aiškina A. Bružas. "ABB yra labai svarbu lyderiauti šiame procese ir pasiūlyti saugius, išmanius ir tvarius sprendimus."

Saugumas yra ABB prioritetas. Proaktyvus galimos rizikos saugai, sveikatai ar aplinkai valdymas yra natūrali bendrovės veiklos dalis. "Turime kalbėti apie saugą nuolat", - sako A. Bružas. "Nepamirškime, kad elektra gali būti pavojinga žmonėms, todėl turėtume atsakingai ir sąmoningai kreipti didelį dėmesį saugai."

Krizė taip pat yra galimybė

ABB savo skaitmeniniais sprendimais ir išmaniosiomis technologijomis prisideda prie energijos vartojimo efektyvumo ir pažangos energetikos srityje. Tvarumas yra vienas svarbiausių ABB elektrifikacijos verslo prioritetų. ABB  taupo išteklius tiek savo pačios veikloje, tiek ir klientų, kurie savo veikloje ieško balanso tarp, iš vienos pusės, augančių energijos sąnaudų, išmetamųjų teršalų, bei našumo ir saugos didinimo, iš kitos. Akivaizdu, kad tvarumas nėra kažkas, su kuo galima susidoroti pavieniui, nes sprendimai turi būti tiek finansiškai pagrįsti, tiek naudingi aplinkai.

"Klientai yra daug labiau motyvuoti imtis pokyčių - rinkos ir investuotojai pereina prie atsinaujinančios energetikos", - sako A. Bružas. "Investuojama į saulės energijos parkus, vėjo ir vandens elektrines bei kitus atsinaujinančios energijos šaltinius. Iškastinio kuro kainų didėjimas turi ryškų poveikį atsinaujinančių energijos šaltinių patrauklumui, o ir investicijos atsiperka gerokai greičiau. Ta rinkos dalis, kuri dirba su atsinaujinančios energijos vystymu, auga itin sparčiai."

center

Elektros energijos sektoriaus tendencijų formuotojai

Pasak Dainiaus, atsinaujinančios energetikos plėtra šiuo metu yra pagrindinė elektros energijos sektoriaus tendencija ir artimiausiu metu smarkiai įtakos  rinką. Vis daugiau atsinaujinančių išteklių tampa prieinami, o tai reiškia daugiau elektros energijos gamybos pajėgumų vietoje. Tačiau sistemų operatoriai susiduria su dideliais iššūkiais suvaldant pokyčius elektros tinkle.

"Tai nėra ta pati struktūra kuri buvo prieš 20 metų, kai turėjome vieną didelį elektrinių, gaminančių elektrą, tinklą kiekvienoje Baltijos šalyje ar bet kur kitur, ir galėjome apskaičiuoti optimalias kainas," – sako D. Bružas. Dabar gamyba yra išsibarsčiusi po skirtingas šalis, kur ji skiriasi pagal oro sąlygas, sezoniškumą ir elektros tinklų pajėgumus." Bružas priduria, kad kita tendencija – sparti duomenų centrų plėtra. "Sparti skaitmenizacija daro juos vis didesniais energijos vartotojais", - sako Dainius. "Vis daugiau duomenų centrų atsiranda visame pasaulyje, kaip ir Baltijos šalyse. Ir patys duomenų centrai siekia tvarumo. Jie nori įsitraukti į elektros energijos gamybą panaudodami saulės ar vėjo jėgainių energiją tam, kad integruotų žaliąją energiją į savo verslą."

Trečioji tendencija – e-mobilumas. "Situacija transporto sektoriuje dėl perėjimo prie elektromobilių, artimiausiu metu pasikeis iš esmės," - sako D. Bružas. "Rinka sparčiai auga. Tačiau Baltijos šalyse dar reikia nemažai nuveikti kuriant efektyvią infrastruktūrą."

Sėkmė prasideda nuo klientų

ABB elektrifikacijos verslas kurdamas naujas platformas, produktus ir sistemas intensyviai bendradarbiauja su klientais siekdamas, kad visa tai kuo labiau atitiktų jų poreikius. ABB taip pat investuoja į startuolius taip plėsdama naujų technologijų kūrimą. Bendradarbiavimas su klientais leidžia ABB kuo tiksliau suprasti jų poreikius ir taip sukurti geresnę aplinką visiems. Bendrovė įsitikinusi, kad sėkmė prasideda nuo klientų, o paskui apima ir darbuotojus, partnerius, akcininkus, bendruomenes.

Elektrifikacijos versle ABB turi tris pagrindinius klientų segmentus, su kuriais aktyviai bendradarbiauja: nekilnojamojo turto vystytojai ir statytojai, energetikos bei pramonės įmonės. Šiuo metu ABB klientams siūlo išskirtinį elektrotechnikos produktų, sprendimų ir paslaugų portfelį, atitinkantį pagrindines pasaulines tendencijas ir apimantį  paskirstymo įrangą, e-mobilumo infrastruktūros komponentus, instaliaciją, pastatų automatizavimą, prietaisus, taupančius energiją ir užtikrinančius tinklo patikimumą, taip pat jų visų serviso paslaugas.

Žmonės ir bendros vertybės

"Prisimenu, kai būdamas dešimtokas, perskaičiau laikraštyje ABB darbo skelbimą ir pagalvojau, kad vieną dieną norėčiau dirbti toje bendrovėje", - sako D. Bružas. Nuo 2005 metų Dainius ėjo įvairias pareigas bendrovėje ir didžiuojasi savo karjera ABB, bei tikisi, kad taps pavyzdžiu tiems, kurie dar tik galvoja, kuria kryptimi pasukti savo profesiniame kelyje.

Bružas prisimena, kad ABB buvo viena pirmųjų tarptautinių bendrovių,  įsikūrusių Baltijos šalyse. "Buvome technologijų flagmanai regione tuo metu, kai rinka dar tik kūrėsi", - sako Bružas ir priduria, kad bendrovė ne tik atnešė vakarietiškas technologijas, mąstyseną bei valdymo kultūrą į Baltijos šalis, bet ir įtvirtino verslo principus bei pakeitė rinkos taisykles. Visa tai nebūtų buvę įmanoma be bendrųjų vertybių ir jas gerbiančių žmonių. "Šios vertybės yra mūsų įmonės pamatas," sako D. Bružas. "Mes jomis remiamės ir vadovaujamės kasdien."

Visi prie bendrovės sėkmės per pastaruosius trisdešimt metų prisidėję darbuotojai vadovavosi jomis. "Didžiausias ABB turtas - jos žmonės", - sako Dainius. "Jų profesionalumas – tai priežastis, dėl kurios klientai mums patiki savo didžiausius iššūkius. Kartu kuriame naujus verslo modelius ir ieškome naujų būdų, kurie neštų naudą mūsų partneriams bei visai visuomenei."

center

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp