Robotas darbuojasi Amazonės miškų atkūrimo projekte

Robotas darbuojasi Amazonės miškų atkūrimo projekte

  • Bandomasis ABB robotikos verslo ir pelno nesiekiančios organizacijos "Junglekeepers" projektas demonstruoja robotikos ir debesų technologijų potencialą siekiant stabdyti miškų kirtimą.
  • Naudodamas saulės energiją YuMi® automatizuoja sėklų sodinimo procesą, todėl Amazonės miškų atkūrimas tampa greitesniu, efektyvesniu ir lankstesniu. 
  • Projektas buvo įgyvendintas naudojant RobotStudio® Cloud technologiją, nes ABB ekspertai realiu laiku programuoja ir tobulina robotą iš Švedijos, esančios už 12 000 km.

Bandomasis ABB robotikos verslo ir JAV pelno nesiekiančios organizacijos "Junglekeepers" projektas parodo, kaip siekiant greitesnio, efektyvesnio ir lankstesnio Amazonės miškų atkūrimo, gali pagelbėti debesijos technologijos.

ABB robotikos verslas remia "Junglekeepers" misiją, kuria siekiamam apsaugoti 55 000 akrų Amazonės atogrąžų miškų ir sustabdyti miškų kirtimą. ABB kobotas YuMi automatizuoja medžių sodinimą džiunglių laboratorijoje, taip paspartindamas procesą ir leisdamas "Junglekeepers" savanoriams skirti savo brangų laiką ir resursus svarbesniems darbams.

ABB ekspertai programuoja tobulina, modeliuoja ir diegia džiunglėse esančio koboto YuMi užduotis iš Švedijos miesto Vesteraso, esančio už 12 000 km, naudodami ABB RobotStudio Cloud technologiją, kuri leido sukurti toliausiai esantį robotą.

"ABB bendradarbiavimas su organizacija "Junglekeepers" rodo, kaip robotika ir debesų technologija gali atlikti esminį vaidmenį kovojant su miškų kirtimu, esančiu vienu iš pagrindinių klimato kaitos veiksnių", - sakė ABB robotikos verslo prezidentas Sami Atiya. "Mūsų bandomoji programa su pasaulyje labiausiai nutolusiu robotu padeda automatizuoti besikartojančias užduotis, todėl reindžeriai gali imtis svarbesnių darbų atogrąžų miškuose."

Džiunglių laboratorijoje, esančioje atokiame Peru Amazonės regione, buvo įdiegtas YuMi kobotas, kuris automatizuoja rankų darbo procesą - sėklų sodinimą. Kobotas iškasa duobutę, įberia į ją sėklą, užberia žemėmis ir pažymi spalvota etikete. YuMi leidžia džiunglių prižiūrėtojams kasdien atsodinti dviejų futbolo aikščių dydžio plotą ten, kur reikia atsodinti miškus.

Automatizavus šį darbą, "Junglekeepers" savanoriai gali skirti savo laiką ir resursus tokiems svarbiems darbams, kaip patruliavimas, stebint, kad nebūtų nelegaliai kertamas miškas;  kad vietiniai gyventojai būtų šviečiami apie atogrąžų miškų išsaugojimą; arba galėtų sodinti brandžius medelius.

Sukūrus nuotolinį ir visiškai autonominį kobotą yra išsprendžiama darbuotojų, norinčių dirbti atokiose džiunglėse, suradimo problema. Po pirminės instaliacijos YuMi gali dirbti savarankiškai, ir tik jei prireikia, šalinami sutrikimai.

"Esame praradę 20 proc. visų Amazonės atogrąžų miškų; be šiuolaikinių technologijų, jų išsaugojimas stovėtų vietoje", - sakė vienas iš "Junglekeepers" įkūrėjų Moshin Kazmi. "Turėdami Yumi savo bazėje, galime reindžeriams paskirti kitas užduotis. Jis leidžia pagreitinti ir išplėsti mūsų veiklą bei prisideda prie mūsų misijos."

Amazonės atogrąžų miškų naikinimas, pavyzdžiui, miškų kirtimas ir deginimas siekiant išplėsti žemės ūkį, prisideda prie pražūtingų klimato kaitos padarinių. Apskaičiuota, kad nuo 1985 m. iškirsta daugiau kaip 870 000 km² Amazonės atogrąžų miškų, t. y. plotas, didesnis nei kartu sudėjus Prancūziją, Jungtinę Karalystę ir Belgiją1. Iškirtus dešimtis milijardų medžių, regionas sparčiai šyla.

"Amazonei gresia pavojus. Todėl mums reikia, kad siekiant ją išsaugoti, technologijos, mokslas ir vietinės žinios veiktų kartu. Priešingu atveju bus per vėlu. Atogrąžų miškus galima išgelbėti, tačiau turime sujungti visus šiuos elementus, kad kas nors pasikeistų", - sakė Peru Amazonės tyrimų instituto Miškotvarkos tyrimų direktorius Dennis del Castillo Torres. "Labai svarbu derinti aukštąsias technologijas ir gamtosaugą. Yra daug technologijų, kurios gali būti naudojamos miškų išsaugojimui, o šis robotas gali padėti atkurti mišką greičiau. Turime jį naudoti vietovėse, kuriose miškai labai iškirsti, kad pagreitintume atsodinimą."

Bandomąjį projektą palaikanti ABB "RobotStudio Cloud" technologija leidžia komandoms visame pasaulyje bendradarbiauti realiuoju laiku. Šis nuotolinis naujas programavimo būdas leidžia pasiekti naują lankstumą ir akimirksniu atlikti patobulinimus, todėl užtikrinamas didesnis efektyvumas, atsparumas ir neprarandamas laikas skirtas sodinimui. Daugiau nei 25 metų programavimo patirtis leidžia "RobotStudio" pasiūlyti geriausią savo klasėje skaitmeninę technologiją, leidžiančią užtikrinti 99 proc. tikslumą tarp simuliacijos ir realybės. Tai leidžia sutrumpinti robotų sprendimų testavimo laiką 50 proc. ir iki nulio sumažinti gamybos prastovas.

ABB robotikos bandomasis projektas Amazonėje prisideda prie tvarios transformacijos pasitelkiant pažangius robotikos ir automatizavimo sprendimus, padedančius įmonėms didinti produktyvumą, mažinti atliekų kiekį ir didinti efektyvumą. 2022 metais ABB robotika bendradarbiavo su ne pelno siekiančios organizacijos "Parley Global Cleanup" tinklu, renkančiu plastiko atliekas jūroje, ir su 3D spausdintuvu kuriančiu dizainerių daiktus, tokius kaip baldai. Pagal "Junglekeepers" pageidavimus, testavimas su RobotStudio Cloud ir YuMi atogrąžų miškuose truks maždaug šešias savaites. Pasibaigus bandomajam etapui, ABB ieškos daugiau galimybių padėti "Junglekeepers", taip pat ieškos būdų, kaip robotikos sprendimai ir debesijos technologijos galėtų atlikti pagrindinį vaidmenį skatinant tvarią transformaciją.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Junglekeepers
Junglekeepers is a US non-profit organization that works with international experts and local communities to protect the Amazon rainforest and reverse deforestation. For more than two years they have been protecting the land, pushed back on illegal logging, documenting a number of unique species endemic in the Madre de Dios region of the Peruvian Amazon. Within the current boundaries of the reserve protected by Junglekeepers, they have seen incidents of illegal logging drop by over 90% and incidents of illegal land acquisition drop to almost zero.

1World Economic Forum, 2023

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp