ABB pirmoji pasaulyje pristato IE5 – aukščiausios efektyvumo klasės variklius sprogioms aplinkoms

ABB pirmoji pasaulyje pristato IE5 – aukščiausios efektyvumo klasės variklius sprogioms aplinkoms

  • 40 proc. mažesni energijos nuostoliai įrangoje, naudojamoje agresyvioje aplinkoje.
  • Savaiminio aušinimo variklis užtikrina ekonomišką ir konkurencingą sprendimą, garantuojantį didesnį patikimumą, mažesnį techninės priežiūros poreikį ir ilgesnį tarnavimo laiką.

ABB išplėtė apdovanojimus pelniusią IE5 SynRM (Synchronous reluctance) variklių seriją nauju modeliu – IE5 SynRM padidintos saugos (Increased Safety) varikliu. Pirmą kartą pasaulyje pramonės šakose, kuriose vyrauja Ex aplinka, darbuotojai gali užtikrinti saugą ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą naudodami variklius, kurių energijos nuostoliai yra iki 40 proc. mažesni, palyginus su įprastai naudojamais asinchroniniais IE3 varikliais.

Naujoji IE5 SynRM variklio versija sukurta naudoti potencialiai sprogioje aplinkoje įvairiose reikliose kintamo greičio pramoninėse srityse. Šis variklis pasižymi tiksliu valdymu ir dideliu efektyvumu visame greičio diapazone, net ir esant dalinei apkrovai. Todėl jis idealiai tinka atnaujinti standartinius siurblių, ventiliatorių ir kompresorių asinchroninius variklius, kurie yra naudojami pramonės šakose, kuriose gali būti sprogios dujos, garai ar dulkės. Pavyzdžiui, naftos, dujų, chemijos, medienos apdirbimo, miltų malimo pramonėse.

Naujieji SynRM Increased Safety varikliai ne tik taupo energiją, bet ir gali padėti klientams pasirinkti pigesnį sprendimą. Pavyzdžiui, SynRm 1 sprogumo zonai skirtas variklis dėl jame suprojektuoto aušinimo, gali būti naudojamas ten, kur tradiciškai pasirenkamas ugniai atsparus (Flameproof Ex d(e)) variklis su specialiu gaubtu. Tuo tarpu 2 zonoje dirbantis SynRM variklis išvysto didesnį sukamąjį momentą, o tai leidžia pasiekti didesnę galią lyginant su tokio pat gabarito indukciniu varikliu. Dėl to tą pačią užduotį galėtų atlikti mažesnis, taigi ir pigesnis variklis.

ABB IEC žemos įtampos variklių skyriaus prezidentas Stefanas Floeckas (Stefan Floeck) sako:

Mes pasiekėme reikšmingą pirmąją vietą pasaulyje, suteikdami IE5 itin didelio efektyvumo privalumus Ex zonų sektoriui. Pritaikius geriausią savo klasėje technologiją, mūsų IE5 SynRM varikliai pakeitė daugelio pramonės šakų operatorių galimybes. Jie supranta, kad galimybė padidinti energijos vartojimo efektyvumą yra esminis dalykas, padedantis įgyvendinti „net zero“ siekius ir kartu optimizuoti verslo sąnaudas.

Pagrindinis IE5 SynRM padidintos saugos variklių privalumas – mažesnė karščio emisija, palyginus su kitais indukciniais standartinės konstrukcijos varikliais. Guolių temperatūra sumažėja iki 15 °C, o apvijų temperatūra iki 30 °C. Dėl to padidėja patikimumas, pailgėja variklio eksploatavimo laikas ir sumažėja techninės priežiūros poreikis.

  • ABB IE5 SynRM padidintos saugos (Increased Safety) variklių portfelis nuo 5,5 iki 315 kW galios, gabaritai IEC 132-315. Varikliui kairėje nuimtas D-guolio dangtis, kad matytųsi vidinė konstrukcija.

SynRM konstrukcija sujungia pastovių magnetų technologijos našumo privalumus su indukcinės platformos paprastumu ir aptarnavimo patogumu. Siekiant užtikrinti aplinkai nekenksmingą konstrukciją, varikliuose nėra magnetų ir retųjų žemės metalų.

Siūlomi IE5 SynRM padidintos saugos varikliai yra nuo 5,5 iki 315 kilovatų (kW) nominalios galios IEC 132-315 gabarito ribose.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp