ABB įrengė elektros pavarų laboratoriją VILNIUS TECH Elektronikos fakultete

ABB įrengė elektros pavarų laboratoriją VILNIUS TECH Elektronikos fakultete

Su džiugesiu pranešame, kad UAB ABB ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), įtvirtino partnerystę, skirtą skatinti inžinerijos mokslų populiarinimą ir technologinę pažangą Lietuvoje.

Šis bendradarbiavimas yra kur kas daugiau nei projektas. Jis žymi ilgalaikį įsipareigojimą vystyti technologinius sprendimus ir auginti jaunus talentus. Tikimasi, jog ši partnerystė pasiteisins tiek ABB, tiek VILNIUS TECH ir bus ypač naudinga universiteto studentams.  

VILNIUS TECH augina smalsias, kūrybiškas, iššūkių nebijančias asmenybes, yra atviras verslui ir siekia užtikrinti, kad akademiniai tyrimai būtų pritaikyti praktiškai. Visa tai atitinka ABB strategines vertybes, tokias kaip tvarumas, inovatyvumas, smalsumas ir drąsa veikti. Šis bendradarbiavimas prisidės prie inovacijų sklaidos, o tai yra svarbus komponentas universiteto vaidmeniui švietimo ir technologinės pažangos skatinimo srityje.

Neabejojame, kad naujoje ABB elektros pavarų laboratorijoje galimybė dalintis žiniomis ir technologinėmis naujovėmis padės studentams universitete įgyti praktinių įgūdžių, kuriuos jie galės pritaikyti savo profesiniame kelyje, – tvirtina ABB elektros pavarų ir variklių verslo Lietuvoje vadovas Justinas Pesliakas.

Kaip teigia ABB elektros variklių pardavimo specialistas Ovidijus Grigas: „Svarbu paskatinti bendruomenės kūrimą pačioje pradinėje specialistų ruošimo stadijoje.“ Dalyvaudami studentų mokymo procese, mes prisidedame prie studento kelionės žinių link ir supažindiname juos su inovatyviomis ABB idėjomis.

ABB įrengtoje elektros pavarų laboratorijoje studentai turės galimybę susipažinti ir atlikti laboratorinius darbus su plačiai pramonėje sektoriuje paplitusiais naujausiais įrenginiais ir sprendimais. Universitetui dovanojami: ACS880 elektros pavarų mokomieji stendai, elektros varikliai, išmaniųjų elektros variklių monitoringo sensoriai su prieiga prie stebėjimo platformos, AC500 programuojami loginiai valdikliai, išmanūs energijos vartojimo skaitikliai ir elektrotechnikos komponentai.

Ši įranga bus nuolatos papildoma, keičiama ir atnaujinama naujomis idėjomis grįstais techniniais sprendimais, – teigia Ovidijus Grigas. 

Justinas Pesliakas paaiškino, kad šio projekto tikslas padėti universitetui suteikti studentams galimybę laboratorijoje praktikuotis su pramonėje naudojama įranga ir technologiniais sprendimais ir taip paskatinti jaunus žmones rinktis elektros/automatikos inžinerijos studijas. Tikime, kad galimybė naudotis pažangia įranga motyvuos studentus įgyti praktinės patirties universitete ir tuo pačiu leis ateityje jiems pritaikyti savo žinias darbo rinkoje. Tikimės, kad tai tik pirmieji žingsniai bendradarbiavimo pradžios tarp VILNIUS TECH ir ABB.

VILNIUS TECH profesorė, dr. Sonata Tolvaišienė, taip pat entuziastinga dėl partnerystės su ABB. Anot profesorės, laboratorija universitete gali atverti duris studentams dalyvauti stažuotėse, praktikose ir projektuose, susijusiuose su realiomis technologinėmis problemomis ir projektų įgyvendinimu. Tai suteiks studentams puikią galimybę įgyti praktinės patirties ir suprasti, kaip jų  žinios gali būti pritaikytos realiame versle.

Vienas iš bendradarbiavimo lūkesčių – galimybės dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir inovacijų projektuose. Pasak dr. Sonatos Tolvaišienės: 

Ši partnerystė suteiks VILNIUS TECH studentams galimybę spręsti technologinius iššūkius ir plėsti savo mokslinių žinių sritį.

ABB specialistai esant poreikiui galės bendradarbiauti su universiteto ekspertais ir prisidėti prie mokslinių projektų, o tai galbūt atvers duris naujoms idėjoms.

Šia laboratorija siekiama įkvėpti studentus sieti savo ateitį su ABB produktų kūrėjais arba plėtoti nepriklausomą mokslinę veiklą. „Mes tikimės, kad ABB raidėmis pažymėtoje laboratorijoje įgyta patirtis ir teigiamos emocijos bus juntamos jauno žmogaus karjeros vingiuose“, – pažymi Ovidijus Grigas.

Tikimasi, kad ši laboratorija bei ABB ir VILNIUS TECH bendradarbiavimas ateityje tęsis, ir palaikys jaunųjų talentų augimą. Kartu jis atlieps visuomenės poreikius tvariems ir inovatyviems technologiniams sprendimams bei praktiškai pademonstruos ABB įsipareigojimą moksliniams tyrimams, švietimui ir technologiniam vystymuisi.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp