ABB, Narvijos ir Kauno grūdų energijos sutaupymo projektas

ABB, Narvijos ir Kauno grūdų energijos sutaupymo projektas

NARVIJA – pirmoji įmonė Lietuvoje, kuri 2022 metais tapo oficialiu ABB pridėtinės vertės kūrimo partneriu. Šiuo metu šalyje jie yra vieninteliai ABB techniniai distributoriai, kurių inžinieriai konsultuoja ir padeda išrinkti tinkamiausius elektros variklius visoms pramonės šakoms, siūlo po-garantinį jų remontą, taip pat įrengimų aptarnavimo paslaugas savo servisuose arba kliento darbo vietoje.

NARVIJA džiaugiasi pirmuoju ir ypač sėkmingai įgyvendintu energijos taupymo projektu, kurį patikėjo ilgametis jų klientas – AB KAUNO GRŪDAI, kaip ir dauguma šiuolaikinių gamybos įmonių, ieškoję optimaliausių sprendimų, kurie padėtų sutaupyti.

NARVIJOS pasiūlymas KAUNO GRŪDAMS

Prieš kelis metus (ženkliai pakilus elektros kainoms) KAUNO GRŪDAI ir ABB atliko preliminarius elektros energijos taupymo skaičiavimus, kurie sudarė prielaidą, kad daugiausiai energijos būtų sutaupoma galingus, 24/7 veikiančius senuosius variklius pakeičiant naujais. Ne vienerius metus NARVIJA glaudžiai bendradarbiauja su KAUNO GRŪDAIS, teikdami jiems techninę pagalbą gamyboje, o 2022 metais jie tapo ABB pridėtinės vertės partneriu, sertifikuotu ABB el.variklių ekspertu. Abu partneriai patikėjo NARVIJAI įgyvendinti šį projektą. 

Bendru sutarimu nuspręsta KAUNO GRŪDUOSE padidinti elektros variklių efektyvumą, pasitelkiant ABB novatoriškais sprendimais gaminamus elektros variklius. Visų pirma, NARVIJA kartu su ABB atliko pakartotinius atsiperkamumo skaičiavimus, siekiant bent preliminariai pateikti klientui informaciją, per kiek laiko turėtų atsipirkti investicija į efektyvesnius elektros variklius ir kiek klientui pavyktų sutaupyti per eksploatacijos laikotarpį.

Kad skaičiavimai nebūtų tik teoriniai ir būtų galima kuo tiksliau įvertinti situaciją – pasirinktas vienas senasis, 250kW ekspanderio variklis ir jis buvo prijungtas prie NARVIJOS duomenų analizės įrenginių, kurie leido stebėti, kiek elektros energijos šis variklis sunaudos. Išsiaiškinta, kad per 7 testo paras – suvartojimas siekė 15167,47 kWh.

Projekto eiga

Remiantis teoriniais skaičiavimais KAUNO GRŪDAI neturėjo abejonių, kad sutaupyti pavyks ženkliai, todėl priėmė sprendimą pakeisti senuosius naujais - IE4 Super Premium Efficiency elektros varikliais. Siekiant įsitikinti naujųjų variklių efektyvesniu elektros energijos suvartojimu, dar kartą buvo atliktas testas, su tos pačios įrangos ekspanderio naujuoju, ABB 250 kW, 400 V (3GBP352220-ADM) varikliu. Atliktas 7 parų pakartotinis testas parodė, kad suvartojimas sumažėjo net 4011,96 kWh.

Projektas pradėtas vystyti dar 2022 metų liepos mėnesį, o pilnai įgyvendintas – 2023 metų gegužę. Elektros varikliai buvo montuoti esant gamybos sustojimams, taip, kad nebūtų daromos prastovos ir  klientas nepatirtų papildomų nuostolių. Didžiąją dalį projekto techninių darbų atliko NARVIJOS serviso ekspertai.

Faktai glaustai

  • Kiek el. variklių įsigyta? 11 vnt. ABB IE4 Super Premium Efficiency.
  • Visų naujųjų variklių sutaupymas per metus. Daugiau nei 900 000 kWh [1]
  • Kada šis projektas turėtų atsipirkti? 12-18 mėn.
  • Projekto trukmė. Beveik 1 metai.
  • Neplanuotos gamybos prastovos dėl elektros variklių keitimo darbų. 0h
  • Matuoto senojo el. variklio (250 kW) energijos suvartojimas per metus. 788 708kWh
  • Matuoto naujojo ABB 250 kW, 400 V (3GBP352220-ADM) elektros variklių energijos suvartojimas per metus. 580 086 kWh 

[1] priklausomai nuo gamybinės apkrovos ir faktinio veikimo (darbo) laiko

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp