ABB Ability™ sprendimas padeda spręsti didėjančią plastiko vandenynuose problemą

Didžiulė plastiko šiukšlių sala plūduriuoja Ramiojo vandenyno viduryje tarp Havajų ir Kalifornijos. Didžiausia plastiko šiukšlių sankaupa žinoma kaip „Didysis Ramiojo vandenyno šiukšlių ruožas“ dabar yra dvigubai didesnė už Teksasą ir tris kartus didesnė už Prancūziją.

Tai kelia neatidėliotinai spręstiną aplinkosaugos iššūkį, kurį spręsti padeda ABB technologijos.

Aplinkosaugos tyrimų jachta "Fantastiko", priklausanti Nyderlandų fondui By the Ocean we Unite (BTOWU), naudoja pažangius ABB sprendimus, skirtus ištirti, išmatuoti ir pranešti apie didėjančią plastiko koncentraciją vandenyne. Labdaros organizacijos misija yra parodyti milijonų tonų plastiko, kuris kasmet atsiduria vandenynuose, žalą.

Fondas apskaičiavo, kad kiekvienais metais apie 8 mlrd. kilogramų plastiko atsiduria vandenynuose, t.y. apie 23.000 kilogramų naujų plastiko šiukšlių per minutę. Jos iškart ima  žaloti aplinką ir patenka į maisto grandinę. Yra patvirtinta, kad daugiau nei 200 jūrų gyvūnų rūšių yra palaikę plastiką maistu. "Labai liūdna matyti, kiek plastiko mes išmetame į vandenynus," - sako BTOWU mokslinių tyrimų koordinatorius dr. Nanne van Hoytema.

Kovodamas su šia problema laivas, optimalaus maršruto planavimui, naudoja ABB Ability™ Marine Advisory System – OCTOPUS, t.y. efektyviam degalų naudojimui bei poveikio aplinkai sumažinimui. Programinė įranga padeda įgulai ne tik planuoti maršrutus, bet ir įvesti gautus duomenis, stebėti oro sąlygas kai moksliniai tyrimai atliekami Roterdamo, Nyderlanduose vandenyse; Prancūzijoje; Belgijoje; Danijoje; Anglijos pietuose; ir Normandijos salose. Tuo pačiu metu ABB Ability Marine Fleet Portal padeda surinkti ir analizuoti "Fantastiko" jutiklių gaunamus duomenis realiu laiku.

Šie duomenys apima ne tik plastiko šiukšlių mastą ir charakteristikas, bet ir informaciją apie kelionę, oro sąlygas. ABB Ability dėka "Fantastiko" tyrimus ir pagrindines išvadas visuomenė gali sekti tiesiogiai per fondo svetainę. BTOWU auditorija gali sekti ekspediciją per svetainę, kurioje pateikiama informacija apie rastų plastiko dalelių rūšis.

Photo: Jedimentat44, Creative Commons by 2.0
Photo: Jedimentat44, Creative Commons by 2.0

Plastiko šiukšlių sankaupos yra pripažįstos esmine spręstina problema ir Europos Parlamentas jau balsavo už vienkartinio naudojimo plastiko uždraudimą (plastikiniai stalo įrankiai, lėkštės ir šiaudeliai). Tačiau gali ir turi būti nuveikta dar daugiau, o visuomenės nuomonės formavimas čia yra ne mažiau svarbus.

"Pagrindinis mūsų mokslinių tyrimų ekspedicijų tikslas - pateikti savo išvadas kuo daugiau žmonių," - sako dr. Van Hoytema. "ABB Ability leidžia dalytis savo tyrimais su mūsų socialinių media kanalų auditorija. Mūsų, esančių jūroje, tiesioginė prieiga prie žmonių namuose leidžia greitai ir veiksmingai paversti tuos tyrimus žmonių kasdienio gyvenimo dalimi."

"ABB yra įsipareigojusi remti technologijas, skirtas tvarumui,“ - teigia ABB skaitmeninių sprendimų jūreivystei ir uostams viceprezidentas Mikko Lepistö. "Mes taip pat džiaugiamės, kad mūsų jūrinė programinė įranga yra naudojama mūšyje, kuriuo siekiama apsaugoti vandenynus."

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp