Conit kartu su ABB sukūrė inovatyvią  kruizinių laivų kajutę

Conit kartu su ABB sukūrė inovatyvią kruizinių laivų kajutę

  • Kajutės prototipas buvo sukurtas naudojant KNX technologiją ir ABB sprendimus.
  • Tai automatizuotas kruizinių laivų elektros sistemų valdymo sprendimas, užtikrinantis didesnį komfortą, saugumą ir tvarumą.
  • Sistema, kuri yra pritaikyta ir technologijoms ateityje, užtikrina nuolatinį centralizuotą monitoringą bei energijos taupymą automatiškai valdant elektros apkrovas.

"Conit" yra laivybos inžinerinių sistemų lyderė. Bendrovė yra laivų elektros ir elektroninių saugos sistemų projektavimo ir diegimo, bei integruotų elektros sistemų monitoringo ekspertė, turinti patirties diegiant sistemas daugiau nei 100 laivų.

Bėgant metams kruiziniai laivai tapo tikrais jūrų milžinais, kai kuriais atvejais turinčiais daugiau nei penkis tūkstančius kajučių. Kruizinis laivas yra tarsi didelis keliaujantis viešbutis, todėl jam reikalinga sudėtinga įrenginių valdymo sistema.

Kajučių moduliarumas ir didžiulis kiekis instaliacijos įkvėpė "Conit" mokslinių tyrimų ir plėtros padalinį sukurti KNX instaliacijos sprendimą. Priežiūra ir monitoringas yra esminiai dalykai, todėl "Conit" nusprendė sukurti sprendimą, grįstą išmaniajam pastatų valdymui skirtu KNX protokolu. Bendrovės "Conit" kartu su ABB sukurtas fizinis ir virtualus sprendimas užtikrina paprastesnę sistemos architektūrą nei įprastos instaliacijos, o ABB i-bus® KNX galimybės leidžia lanksčiai plėsti ar atnaujinti sistemą, taip pat užtikrinti nuolatinį centralizuotą monitoringą bei pritaikyti sistemą pagal bet kokius galimus reikalavimus ateityje.

Kadangi KNX magistralės ryšio protokolas pagrįstas atvira sistema, tai detales ir specialistų techninę pagalbą galima gauti bet kuriame pasaulio kampelyje, o tai labai svarbu kruiziniam laivui. Kiti šio sprendimo privalumai - galimybė atlikti prognozuojamąją techninę priežiūrą, bei perspėjantys signalai, leidžiantys tiksliai nustatyti bet kokius galimus gedimus.

"Conit" pirkimų departamento vadovas Andrea Galfo paaiškino, kaip buvo priimtas sprendimas kurti šią sistemą: "Nors laivai tampa vis modernesni, jų sistemos neperžengia tradicinės instaliacijos koncepcijos ribų. Kajutėms elektra tiekiama kaip atskiriems vienetams, todėl instaliacijos kiekiai yra didžiuliai. Be to, beveik niekada nenaudojamas sistemų automatizavimas, todėl kajutės nėra tokios patogios ir efektyvios. „Conit" bendrovė yra įsipareigojusi klientams visada siūlyti naujoves, todėl sudarėme dvišalę bendradarbiavimo sutartį su ABB dėl kruizinių laivų kajučių automatizavimo sistemos panaudojant ABB i-bus® KNX pastatų automatizavimo sprendimą."

"Conit" parodomoji automatizuota kajutė atskleidžia, kad naudojant KNX technologija grįstą  sistemą galima lengvai aktyvinti tokias funkcijas, kaip užimtumo jutiklis, automatinis šviesų įjungimas, nuolatinis kajutės funkcijų aktyvinimas, temperatūros ir oro kokybės stebėjimas, apšvietimo valdymas optimizuojant dirbtinę ir dienos šviesą bei vėdinimą, taip siekiant sumažinti energijos suvartojimą. Visos šios funkcijos kajutėse gali būti valdomos nuotoliniu būdu, taip užtikrinant aukščiausią keleivių komforto lygį.

ABB ir "Conit" taip pat kartu sukūrė virtualią automatizuotos kajutės, eksponuojamos "Conit" gamykloje, kopiją, suteikiančią galimybę virtualiai pakeliauti po kajutę su išsamia informacija apie panaudotus ABB sprendimus. Ją galima rasti čia.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp