Elektros energiją galima valdyti ir namų ūkiuose - sprendimai padės sumažinti sąskaitas

Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinama Pramone 4.0 ir pramonės šakų skaitmeninimą, tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams.

Atsinaujinančių energijos šaltinių integravimo ir išmaniųjų tinklų universalumo eroje individualūs vartotojai taip pat turėtų pasinaudoti Pramonės 4.0 technologijų teikiamais privalumais.

Namų ūkiams tenka nemažas procentas visos suvartojamos energijos. Jie taip pat turi savus biudžetus, savus investicijų planus, jie taip pat vartoja energiją, stebi jos tiekimą ir tuo pačiu įtakoja elektros tinklo stabilumą. Namų ūkių įtaka, atsižvelgiant į dinamiškai augantį elektros „gamintojų“ skaičių ir populiarėjančias namuose elektromobilių įkrovimo stoteles, vis augs.

"Kinta ir individualūs vartotojų poreikiai. Dažniau dirbame iš namų, turime vis daugiau įrangos ir prietaisų. Todėl optimaliai valdyti mažą savo elektrinę ir dešimtis įrenginių bus vis sunkiau. Kadangi namų ūkiai energiją ir gamina, ir vartoja, tai jie norėtų ir žinoti, pvz. ar geriau dabar ją atiduoti į tinklą, ar panaudoti savo elektromobilio įkrovimui. Taip pat reikia atsižvelgti ir į galimas perkrovas, galimą sutartinės galios viršijimą, skirtingus tarifus ir mažesnes energijos sąnaudas priklausomai nuo paros laiko. Geriausia, jei sistema visa tai padarytų už mus," - sako ABB elektrifikacijos verslo Lietuvoje vadovas Audrius Lapinskas.

Audrius Lapinskas
Audrius Lapinskas
center

Stebėti ir analizuoti svarbius energijos vartojimo parametrus leidžia „ABB System pro M compact® InSite“ sistema. Prie jos prijungus prietaisus realaus laiko duomenis galima pasiekti per „InSite“ žiniatinklio serverį.  Neseniai pradėto naudoti skaitmeninio apsaugos nuo viršįtampių įrenginio eOVR atveju tokią informaciją, kaip viršįtampių įvykiai, aplinkos temperatūra ar įtampos kokybė, galima pasiekti nuotoliniu būdu. Jis netgi pateikia vartotojams prognozuojamos techninės priežiūros rekomendacijas, kurios praplės sistemos apsaugą nuo viršįtampių ir kartu užtikrins paslaugų tęstinumą.

Galimybė planuoti kaštus

Sistema taip suteikia galimybę apskaičiuoti išlaidas, automatizuoti tam tikrus veiksmus ir priskirti prioritetus atskiroms apkrovoms, pavyzdžiui, ar garaže esančiai įkrovimo stotelei, ar virtuvės buitinei technikai. Atskirų funkcijų veikimą galima užprogramuoti taip, kad būtų galima greitai reaguoti į tam tikrus įvykius ar viršytas ribines vertes. Gavus sąskaitą iš energijos tiekėjo matoma tik elektros skaitiklio duomenys, o kas konkrečiai, ir kiek energijos suvartoja – lieka paslaptimi, todėl ABB siūlomas sprendimas realiai leidžia sutaupyti.

center

„Sprendimas iš pradžių buvo kurtas pramonės ir komunalinių paslaugų bendrovėms. Tačiau tam tikra modulinė sistema leidžia, kad bet kurie klientai galėtų lengvai ją pritaikyti ir susikonfigūruoti pagal savo poreikius. Daugiausia dėmesio buvo skirta paprastam naudojimui, intuityvumui ir, svarbiausia, kelių lygių integracijai. Sistemą galima prijungti net prie namų automatizavimo įrenginių. Dėl tokio visapusiško požiūrio į energijos paskirstymą mūsų namai tampa išties išmanūs, ir šis „išmanumas“ neapsiriboja vien tik temperatūros sureguliavimu“, – teigia A. Lapinskas

„InSite“ – tai produktų šeima, sukurta Lenkijoje ir šiuo metu parduodama visame pasaulyje. Iš pradžių ji buvo skirta saulės elektrinių operatoriams, tačiau laikui bėgant nauji modeliai ir naujos funkcijos leido išplėsti klientų ratą, įtraukiant pramonės įmones. Naujausia serija taip pat yra pritaikyta ir individualiems klientams.

Be abejo, sistema ir toliau siūlo nemažai funkcijų dideliems pramonės klientams, pavyzdžiui, nuotolinį sunkiai pasiekiamų įrenginių, pavyzdžiui, vėjo jėgainių monitoringą. Tačiau tai, kad naujausiame modelyje atsižvelgiama į namų ūkių poreikius, yra laiko ženklas. Augančių energijos kainų (ir prietaisų skaičiaus), atsinaujinančių energijos šaltinių integravimo ir išmaniųjų tinklų universalumo eroje individualūs vartotojai taip pat turėtų pasinaudoti Pramonės 4.0 technologijų teikiamais privalumais.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp