Stipresni kartu. Kuriant pasitikėjimą su „Achema“

Stipresni kartu. Kuriant pasitikėjimą su „Achema“

Itin dinamiškoje ir nuolatos kintančioje pramoninių sprendimų aplinkoje pasitikėjimas yra ilgalaikės partnerystės pagrindas. Vertiname mūsų klientų pasitikėjimą ir pasirinkimą dirbti kartu su ABB.

1965 m. įkurta akcinė bendrovė „Achema“ – didžiausia azoto trąšų ir pramoninės chemijos produktų gamintoja Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Achemoje dirba daugiau nei 1300 darbuotojų, o metinė trąšų gamyba siekia apie 2 mln. tonų per metus. Strategiškai itin patogioje vietoje, Jonavos rajone, esančios bendrovės gamyklos turi patogų susisiekimą su didžiausiais Lietuvos miestais, užsienio šalimis ir neužšąlančiu Baltijos jūros uostu.

2020 metais ABB kartu su partneriu sulaukė užklausos ir priėmė užsakymą AB „Achema“ kogeneracinės jėgainės Nr.2 52 MW el. generatoriaus AMS 1250 L4 servisui su rotoriaus ištraukimu „Achemos“ gamykloje Jonavoje, kuris buvo kartu ir iššūkis ir galimybė plėtoti partnerystę su „Achema“. Šį užsakymą įgyvendino 5 ABB inžinierių komanda per 2 savaites, kurios tikslas buvo atlikti reguliarią AMS 1250 generatoriaus L4 techninę priežiūrą, kad būtų užtikrintas sklandus generatoriaus darbas. Nepaisant tokių iššūkių kaip griežti to meto Covid-19 apribojimai ir logistiniai kelionės į Jonavą aspektai, užduotis buvo atlikta sklandžiai pagal visus bendrovės ir ABB reikalavimus. Atliekant darbus buvo laikomasi gamintojo ir kliento specifikacijų bei darbų grafiko, kas patvirtina ABB įsipareigojimą kiekvienu atveju užtikrinti kokybę ir patikimumą.

Kaip teigia „Achema“ bendrovės vyriausias energetikas Vigintas Virkutis, – „Achema“ su ABB bendrauja jau seniai, ypač kas liečia bendrovės elektros skirstymo tinklo 110 kV ir 6 kV įtampos dalį.“ 2011 m. buvo atlikta bendrovės skirstymo tinklo 110 kV dalies rekonstrukcija. Jos atlikimas reikalavo tuo metu labai trumpų 110 kV jungtuvų suveikimo (atjungimo-prijungimo) laikų.

Tokį produktą pasiūlė vieninteliai ABB, – dalinasi V. Virkutis.

ABB elektros variklių ir pavarų verslo vadovas Lietuvoje Justinas Pesliakas dalinasi: „Savalaikis įrangos aptarnavimas ir priežiūra yra kertinis elementas norint užtikrinti ilgalaikį ir patikimą įrangos darbą, siekiant prailginti įrenginio efektyvų tarnavimo laiką, o tai yra ypatingai svarbu pramonės įmonėse.

ABB gali pasiūlyti pilno ciklo įrangos palaikymą, apimančius instaliavimo, paleidimo-derinimo, prevencinio aptarnavimo ir įrangos atnaujinimo/modernizavimo darbus.“

Žiedinės ekonomikos ir įrangos pilno ciklo aptarnavimo principas ypatingai svarbus šiuo metu, kai kovojame su klimato kaita. Džiugu, kad klientas pasitiki ir vertina mūsų pastangas pateikti inovatyviausius sprendimus pramonei. Geriausias kokybiškai atliktų darbų įrodymas – pasikartojantys užsakymai ir ilgalaikė partnerystė, – teigia Justinas P.

Vienas paskutinių „Achemos“ užsakymų – kogeneracinės jėgainės Nr.2 turbinos paleidimo variklio dažnio keitiklio avarinis remontas. ABB inžinierių ir pardavimų komandos sureagavo operatyviai ir per 3 kalendorines dienas (įskaitant nedarbo dienas: šeštadienį ir sekmadienį) visi reikiami komponentai buvo pristatyti tiesiai iš Suomijos, o šalinant gedimą, kaip teigia V. Virkutis, specialistai dirbo neskaičiuodami valandų.

Ankstesnis bendradarbiavimas, pasižymintis kruopščiu darbų įgyvendinimu, suvaidino svarbų vaidmenį, kuris lėmė dar vieną „Achemos“ užsakymą.

Numatyta šio užsakymo atliekamų darbų apimtis: SGT-600 dujų turbinos elektros generatoriaus ABB GBA1120 LK 24MW, 6,3kV ir jo sistemų L4 remontas pagal gamintojo ABB specifikaciją. Numatyta, kad jungtinė kvalifikuotų 4-5 inžinierių komanda iš Estijos ir Lietuvos atliks darbus, kurie truks apie 14-16 dienų. Planuojami generatoriaus L4 prevencinio aptarnavimo darbai su generatoriaus rotoriaus ištraukimu ir visapusiška patikra.

Šis laimėtas projektas yra didesnės apimties su tam tikrais iššūkiais. Esame tikri, kad dirbdami ABB komandoje įveiksime juos ir sėkme neabejojame, – teigia serviso paslaugų vadovas Linas Tamkutionis

Tikime, kad ir su šiuo užsakymu pateisinsime AB „Achema“ lūkesčius ir dėkojame už pasitikėjimą.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp