ABB sukūrė pirmąjį pasaulyje skysčiu aušinamą IE5 „SynRM“ variklį, kuris tapo naujuoju energijos vartojimo efektyvumo ir didelės galios tankio etalonu

ABB sukūrė pirmąjį pasaulyje skysčiu aušinamą IE5 „SynRM“ variklį, kuris tapo naujuoju energijos vartojimo efektyvumo ir didelės galios tankio etalonu

  • Naujoji konstrukcija pasižymi nepaprastai dideliu „SynRM“ variklių efektyvumu ir itin dideliu aušinimo skysčiu našumu, kuriuo anksčiau galėjo pasigirti tik indukciniai varikliai.
  • IE5 „SynRM“ skysčiu aušinami varikliai tinkami naudoti, kai būtina didelė galia ir kuo mažesnis taršos pėdsakas.
  • IE5 efektyvumas ir didelis patikimumas optimizuoja bendrąją įrangos kainą, nes sumažėja energijos sąnaudos ir eksploatavimo bei techninės priežiūros išlaidos.

ABB vėl tapo pirmąja pasaulyje, sukūrusi IE5 „SynRM“ (Synchronous reluctance) variklių seriją ir pristačiusi naują variklio versiją, pasižyminčią itin dideliu energetiniu efektyvumu ir labai našiu aušinimu skysčiu. Naujoji konstrukcija tapo kompaktiško korpuso, didelės galios tankio ir patikimumo etalonu.

IE5 „SynRM“ skysčiu aušinamus variklius galima naudoti siekiant sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį naujuose projektuose arba jais pakeisti mažesnio efektyvumo variklius. Šie varikliai idealiai tinka įvairioms pramonės šakoms, įskaitant laivybą, gumos ir plastiko gamybą, maisto ir gėrimų pramonę.

IE5 „SynRM“ skysčiu aušinami varikliai pranašesni už tradicinius šiuo metu naudojamus skysčiu aušinamus indukcinius variklius dėl savo efektyvumo. Be to, juos bus galima patobulinti įvairiomis energijos taupymo technologijomis. Energijos vartojimo efektyvumas itin svarbus siekiant optimizuoti bendrus eksploatavimo kaštus, nes naudojama energija per visą eksploatavimo laikotarpį sudaro apie 97 proc. variklio TCO, o variklio įsigijimo kaina sudaro apie 2 proc. Taip pat IE5 variklių energijos nuostoliai yra 40 proc. mažesni nei šiuo metu naudojamų IE3 variklių. Įsigijus IE5 vietoje IE3, jo savikaina atsipirks greičiau nei per metus.

Patikimumą pagerina itin našus aušinimas, kuriam padeda santykinai vėsus „SynRM“ rotorius, o vidinis ventiliatorius sumažina guolių temperatūrą. Tai padeda pailginti šio pagrindinio komponento naudojimo trukmę ir sumažina techninės priežiūros poreikį.

Varikliai yra tvirti ir sandarūs, kad į juos neįsiskverbtų drėgmė, nešvarumai ir dulkės, o dėl lygaus išorinio paviršiaus ant jų nesikaupia dulkės. Dėl to jie puikiai tinka reikliems darbams, kuriems būtina didelė galia ir kompaktiškas korpusas ankštoje erdvėje, pvz., laivų jėgainėms ir sraigtams. Be to, varikliams nereikia ventiliatorių ar vėdinimo, todėl jie nedrumsčia aplinkinio oro ir neišskiria šilumos į artimiausią aplinką. Tai didelis pranašumas procesams, kuriems kenkia oro srautas, pvz., gumos ir plastiko gamybai ar maisto ir gėrimų gamybai, pvz., šokolado maišymo mašinoms. Varikliai be ventiliatorių taip pat pagerina bendrą darbo aplinką sumažindami triukšmo lygį.

ABB IEC žemos įtampos variklių padalinio prezidentas Stefan Floeck teigia: „ABB pirmoji sukūrė „SynRM“ technologiją ir indukcinių variklių aušinimą skysčiu. Dabar šias technologijas panaudojome savo IE5 „SynRM“ skysčiu aušinamam varikliui, kuris suteikia klientams itin didelį efektyvumą ir galimybę pritaikyti jį įvairioms paskirtims. Tai dar vienas šios serijos pasaulinis pasiekimas, mat prieš tai pristatėme pirmąjį IE5 „SynRM“ variklį pavojingai Ex aplinkai.“

Didelis skysčiu aušinamo IE5 „SynRM“ galios tankis užtikrina didesnį šio modelio lankstumą. Juo galima atnaujinti įrenginį, kad padidėtų jo galia nedidinant matmenų, arba sumažinti įrenginio formatą, išlaikant panašią galią.

IE5 „SynRM“ skysčiu aušinami varikliai yra daug lengvesni nei konkurentų modeliai, todėl juos lengva gabenti ir montuoti. 315 korpuso dydžio 240 kW IE5 „SynRM“ variklis sveria 870 kg – beveik perpus mažiau nei IE3 indukcinis variklis.

Gaminami IEC 200–315 korpuso dydžių IE5 „SynRM“ skysčiu aušinami varikliai, bet galima užsisakyti ir plieninio korpuso variklį. Dėl savo universalios konstrukcijos šie varikliai pasižymi išskirtiniu našumu nuo 37 iki 710 kW galios, naudojant 400 V įtampą.

ABB Motion (liet. elektros varikliai ir pavaros) kasdien suteikia pasauliui galimybę suktis taupant energiją. Diegiame naujoves ir plečiame technologijų ribas, kad klientai, pramonė ir visuomenė ateityje išskirtų mažiau anglies dvideginio. Naudodami skaitmeninėmis technologijomis papildytus dažnio keitiklius, variklius ir paslaugas, klientai ir partneriai pasieks geresnių rezultatų, užtikrins saugą ir patikimumą. Pasitelkiame savo srities žinias ir technologijas, kad pasiūlytume optimalių dažnio keitiklių ir variklių sprendimų įvairioms paskirtims visuose pramonės segmentuose. Vykdome veiklą visame pasaulyje, todėl visada esame šalia savo klientų. Remdamiesi per daugiau kaip 140 metų sukaupta patirtimi elektros variklių ir dažnio keitiklių srityje, mokomės ir tobulėjame kasdien. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp