Jungikliai pagaminti iš atliekų  – naujovė tvariems namams

Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams

SAGA™ - nauja ABB šviesos jungiklių ir kištukinių lizdų serija yra pagaminta remiantis žiedinės ekonomikos principais: naudojant biologinės kilmės plastiką ir nulinės anglies dioksido emisijos standartus atitinkančias operacijas; ir tuo pačiu ji atitinka aukščiausius kokybės standartus.

Tvarumo siekis vis dažniau tampa lietuvių gyvenimo būdo dalimi. Architektai pastebi, kad mūsų šalies žmonių dėmesys aplinkosaugai yra skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri jau pasiekė Lietuvą.  

Terminas „biociklinis“ reiškia biologinės kilmės atliekas ir likučius, susidariusius žemės ūkio, miškininkystės ir susijusiose pramonės šakose, įskaitant žuvininkystę ir vandens ūkį, taip pat biologiškai skaidžią pramoninių bei komunalinių atliekų dalį, pavyzdžiui, talo alyvą. Naudojant biociklines medžiagas, nedaromas neigiamas poveikis produkto kokybei, jo išvaizdai ar funkcijoms, nes žaliavos savybės yra tokios pat, kaip ir pirminio iškastinio plastiko – skiriasi tik pramonės žaliavų šaltinis.  

Nauja ABB pristatoma šviesos jungiklių ir kištukinių lizdų serija, pavadinimu SAGATM, yra sukurta remiantis žiedinės ekonomikos principais: naudojant biologinės kilmės plastiką ir nulinės anglies dioksido emisijos standartus atitinkančias operacijas.  

„Šios serijos produktai yra pagaminti iš biologinio, perdirbamo plastiko, o pasibaigus jų gyvavimo ciklui juos galima perdirbti. Šiuo metu 75 proc. SAGATM gaminių naudojama ISCC PLUS sertifikuota biologinio plastiko žaliava, kuri suteiks galimybę iki 2030 m. kasmet sutaupyti apie 400 tonų CO2 ekvivalento. Produktai 100 proc. pagaminti Europoje, didžioji jų dalis – grynojo nulio gamykloje Suomijoje, todėl tiekimo grandinės yra trumpos ir išmetamų teršalų kiekis sumažinamas iki minimumo“, – pasakoja ABB pardavimų specialistas Marjan Sadocha.  

Naujos kartos jungiklių serija pasižymi minimalistiniu dizainu, todėl tinka bet kokiam gyvenamųjų, komercinių ir viešbučių interjerui. Jungikliai yra pagaminti iš UV spinduliams atsparios medžiagos ir gali būti lengvai integruoti su namų ir pastatų automatizavimo sistemomis. Taip pat kištukinių lizdų mechanizmuose integruota „Safety+“ funkcija, kuri apsaugo nuo prisilietimo prie kontaktų esant įtampai.  

„Šios produkcijos pristatymas Lietuvoje mums labai svarbus, didžiuojamės galėdami pristatyti SAGATM asortimentą mūsų klientams. Naujųjų gaminių sukūrimas yra ABB tvarumo kelio etapas, kuriame ypatingas dėmesys projektuojant ir gaminant skiriamas žiedinės ekonomikos principams bei poveikio klimatui mažinimui. Bendrovė nuolat ieško naujų galimybių plėtoti veiklą tvarumo kryptimi – ne tik vystant gamybos procesą ir įsigyjant produktų žaliavas, bet ir renkantis pakavimo medžiagas bei transportavimą. Todėl tikimės, kad SAGATM taps naujuoju tvarių produktų kūrimo etalonu“, – teigia M. Sadocha.  

Daugiau apie SAGATM skaitykite čia.

ABB yra pasaulinė elektrifikacijos ir automatizavimo technologijų lyderė, kuri skatina tvaresnę ir išteklius tausojančią ateitį. Bendrovės sprendimai apjungia inžinerines žinias ir programinę įrangą tam, kad būtų  optimizuota gamyba, elektrifikacija, veikla ir judėjimas. ABB patirtis siekia daugiau nei 140 metų, o apie 105 000 ABB darbuotojų skatina inovacijas, kurios greitina pramonės transformaciją. new.abb.com/lt

ABB elektrifikacijos verslas yra pasaulinis technologijų lyderis, užtikrinantis efektyvų ir patikimą elektros energijos vartojimą: nuo šaltinio iki kištukinio elektros lizdo. Daugiau nei 50000 mūsų darbuotojų daugiau nei 100 šalių bendradarbiauja su klientais ir partneriais, siekdami išspręsti didžiausius elektros energijos paskirstymo ir valdymo iššūkius. Padedame verslo ir pramonės įmonėms bei elektros energijos vartotojams efektyviai ir patikimai eksploatuoti savo pastatus. Vykstant permainoms energetikoje, elektrifikuojame pasaulį saugiai, išmaniai ir tvariai. new.abb.com/lt/elektrifikacija

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp