Elektrifikacijos ateitis: ABB indėlis į praktines studijas Vilnius TECH universitete

ABB nuolat skiria paramą Vilnius TECH elektros prietaisų laboratorijos įrengimui. Būsimi Lietuvos inžinieriai jau turi galimybę tyrinėti realius sprendimus, suprasti, kaip paskirstoma elektros energija bei pasitelkus moderniausią įrangą įgyti praktinės patirties, kuri padės tolimesniame jų karjeros kelyje.

Naujausias laboratorijos papildymas – ABB skirstomasis skydas, kuris yra vienas iš svarbiausių elektros paskirstymo sistemų pažinimo komponentų. 

„Norime remti inžinerinį švietimą ir mokslinius tyrimus lietuvių kalba, todėl yra itin svarbu sudaryti sąlygas mokytis ir tobulėti tiek studentams, tiek dėstytojams. Pramonės ir verslo elektrifikavimas yra perspektyvi sritis,  o inžinieriai, kaip pagrįstai teigia analitikai, yra ir bus paklausiausi specialistai“, – pabrėžia Baltijos šalių elektrifikacijos verslo vadovas Dainius Bružas. Jo teigimu, teorinių žinių pritaikymas praktikoje – vienas svarbiausių mokymosi etapų.

„Svarbu, kad studentai mokytųsi praktiškai, todėl vienoje laboratorijoje surinkome dabartinių  energijos skirstymo sistemų gaminius, kurie suteikia studentams galimybę praktiškai juos išbandyti ir įgyti realią darbo patirtį“, – teigia D. Bružas.

  • Nuotr. T. Lideika, ABB ir J. Vanagas, Vilnius Tech
  • Nuotr. Vilnius TECH elektros prietaisų laboratorijoje

„Vilnius Tech universitetas gerai žinomas dėl išskirtinio dėmesio inžinerijai ir technologijoms. Galime didžiuotis daugybe mokslo pasiekimų ir patentų. Bendradarbiavimas su technologijų lyderiais – dar vienas žingsnis artyn naujų technologijų kūrimo ir inžinerinio išsilavinimo pažangos. Laboratorijos ir praktinės studijos – dėmesys mūsų studentams ir akademinei  bendruomenei. Gavę ABB paramą, galime geriau parengti savo studentus ateities poreikiams, kas yra ypač svarbu sparčiai besivystant elektrifikacijai ir ekonomikos skaitmeninimui“, – sako Vilnius TECH elektros inžinerijos katedros docentas dr. Jonas Vanagas.  

Universiteto Elektronikos fakulteto elektros prietaisų laboratorijoje ABB skirstomieji skydai   naudojami:

  • kaip laboratorinių įrankių ir bandymų priemonė,
  • siekiant supažindinti, kuo skiriasi selektyvūs ir neselektyvūs automatiniai jungikliai,
  • siekiant parodyti išmaniųjų automatinių jungiklių serijos IMAX2 su „Equippe Touch“ galimybes

„Universitete atliekami moksliniai tyrimai ir studijos praplečia rinkai reikalingų žinių spektrą, nes šiandien susiduriame su dideliu inžinierių trūkumu. Vis labiau elektrifikuojama Pramonė 4.0, dirbtinis intelektas, kompiuteriai ir duomenų centrai – pasaulis, kuriame kiekvienas gamybos procesas ir visa kasdienybė yra elektrifikuota. Elektra – mūsų ateitis, todėl turime būti aktyvūs, suteikdami ir remdami aukštąjį inžinerinį išsilavinimą, kad būtų patenkinta kvalifikuotų specialistų paklausa darbo rinkoje ir inžinerijos talentai galėtų siekti karjeros energetikos sektoriuje“, –  pabrėžia Audrius Lapinskas, ABB elektrifikacijos verslo vadovas Lietuvoje.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp