ABB pirmoji pasiekė iki šiol aukščiausią IE6 variklių be magnetų efektyvumo lygį

ABB pirmoji pasiekė iki šiol aukščiausią IE6 variklių be magnetų efektyvumo lygį

  • Taikant jau pasitvirtinusią „SynRM“ (synchronous reluctance – sinchroninio reaktyvaus variklio) technologiją, sukurta pirmoji, iki šiol aukščiausio IE6 efektyvumo lygio variklio konstrukcija be magnetų.
  • Anot ABB, IE6 efektyvumo lygis pasiektas 20 proc. sumažinus energijos nuostolius, palyginti su panašiais IE5 klasės varikliais. SynRM varikliai be magnetų yra pažangaus technologijų portfelio dalis, kuri taip pat apima nuolatinių magnetų variklius (PM) ir variklius su magnetais, pagamintus pagal SynRM technologiją (PMaSynRM), naujieji varikliai tinkami įvairiems pritaikymo poreikiams.

ABB – pirmasis gamintojas, siūlantis IE6 efektyvumo lygio „SynRM“ konstrukcijos variklį be magnetų. Tai naujausias pasiekimas vystant jau pasitvirtinusią „SynRM“ technologiją, kurią ABB pirmą kartą pristatė dar 2011 m. Šie varikliai bus itin aktualūs naujovėmis besidomintiems klientams, kurie naudodami aukščiausio lygio energinio efektyvumo variklius siekia užtikrinti savo variklinių priemonių konkurencingumą ateityje. Kurie pirmieji pradės naudoti ypač efektyvius IE6 variklius, galės tikėtis mažesnių energijos sąnaudų, didesnio našumo ir pažangos siekiant dabartinių tvarumo tikslų.

„Variklio pagalba veikiančios pramoninių įrenginių sistemos yra pagrindinės elektros energijos vartotojos, todėl, padidinus jų našumą, galima sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir prisidėti prie kovos su klimato kaita tikslų įgyvendinimo. Naudojant mūsų naujuosius „SynRM“ variklius be magnetų, kurių efektyvumas siekia IE6 lygį, energijos taupymas pereis į naują  lygį, – teigia ABB Motion IEC žemos įtampos variklių skyriaus prezidentas Stefan Floeck. „SynRM“ yra puikus pavyzdys, įrodantis, kad naujovių diegimas yra įrašytas į mūsų DNR. „SynRM“ IE6 varikliai yra tokio paties dydžio kaip ir analogiški IE3 indukciniai varikliai, todėl senuosius variklius galima lengvai pakeisti naujais IE6 varikliais. Nuolat svyruojant elektros kainoms, klientai galės modernizuoti savo įrangą rinkdamiesi didelio efektyvumo įrangą ir taip užsitikrinti savo veiklos konkurencingumą ateityje.“

center

Platus ABB „SynRM“ variklių asortimentas tapo be magnetų veikiančių variklių konstrukcijos etalonu. 2019 m. pristačius naująsias versijas, efektyvumas išaugo nuo IE4 iki IE5. IE6 turėtų būti kitas logiškas žingsnis, įrodantis „SynRM“ technologijos galimybes ir techninį pranašumą. Iki šiol kiekvienos aukštesnės IE efektyvumo klasės energijos nuostoliai būdavo 20 proc. mažesni nei ankstesnės klasės ir IE6 „SynRM“ konstrukcija ne išimtis, nors kol kas tai nėra apibrėžta jokiame oficialiame pramonės standarte.

„SynRM“ varikliai, kaip ir varikliai su nuolatiniais magnetais, pasižymi padidintu sukimo momentu ir indukcinių variklių paprastumu bei techninės priežiūros patogumu. Taip užtikrinamas didelis energijos vartojimo efektyvumas ir greitas atsipirkimas.

Variklio rotoriuje nėra nei magnetų, nei apvijų ir veikiant varikliui galios nuostoliai yra minimalūs. Be to, šios konstrukcijos rotoriaus gamybai nereikia retųjų žemės metalų. „SynRM“ varikliai lengvai pritaikomi, nes tinkami kintamojo greičio pavaroms, kurios užtikrina reikiamas valdymo galimybes.

ABB „SynRM“ varikliai priklauso „ABB EcoSolutions™“ gaminių asortimentui, kuris leidžia klientams ir partneriams priimti tvaresnius sprendimus bei užtikrinti skaidrumą, susijusį su kiekvieno gaminio gyvavimo ciklu ir poveikiu aplinkai. Ir taip garantuoti atsakingą ir informuotą sprendimų priėmimą. Šio asortimento gaminiai atitinka bendrovės ABB žiediškumo (angl. circularity) gairėse apibrėžtus pagrindinius eksploatacinius rodiklius ir turi nepriklausomos trečiosios šalies patvirtintą gaminio aplinkos apsaugos deklaraciją (ISO 14025 III tipo).

„SynRM“ varikliai be magnetų yra tik vienas elementas iš plataus ABB aukščiausios kokybės variklių asortimento, sukurto remiantis daugiau kaip 140 metų patirtimi šioje srityje, siekiant užtikrinti didžiausią patikimumą ir tvarumą. Suprasdama, kad viena technologija negali atliepti visų klientų poreikių, ABB siekia įvaldyti visas variklių technologijas. Taigi, ABB įžengia į IE6 efektyvumo lygį taikydama ne tik „SynRM“, bet ir PM bei „PMaSynRM“ technologijas kartu, kitaip tariant, taiko hibridinę technologiją, pagrįstą „SynRM“ konstrukcijos deriniu su  nuolatinių magnetų pranašumais. Tai yra idealus sprendimas, paremtas efektyviomis technologijomis, atitinkančiomis konkrečius klientų poreikius iš visų segmentų.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp