Naujasis ABB modulinis sinchroninis generatorius užtikrina optimalų elektros tinklų veikimą

  • 20 MW klasės generatorius padeda mažinti pikinę elektros tinklo apkrovą, stabilizuoti momentinę arba nuolatinę elektros tinklo apkrovą.
  • Į naują generatoriaus sistemą galima integruoti mechaninius greičio keitimo keitiklius, tokiu būdu leidžiant elektros tinklus ir elektrines prižiūrintiems subjektams padidinti tinklo apkrovą ir išspręsti tinklo apkrovos šuolio iššūkius.
  • Naujame sinchroniniame generatoriuje įdiegta moderni aušinimo sistema.

ABB sukūrė naują modulinį 20 megavatų (MW) klasės sinchroninį generatorių. Jo dizainas yra universalus, o korpuso gabaritas gali būti adaptuojamas pagal kliento poreikius. Šis generatorius skirtas subalansuoti elektros tinklus (angl. power grids), į kuriuos perduodama vis daugiau atsinaujinančios energijos. Skirtingai nuo ankstesnių konstrukcijų, skirtų tik nuolatiniam išėjimui, modulinę platformą galima konfigūruoti įvairiems darbo rėžimams. Jie gali būti įvairūs: nuo trumpalaikės piko elektros tinklo apkrovos mažinimo ir tarpinio veikimo iki tradicinės nuolatinės bazinės apkrovos. Į naują sinchroninį generatorių galimą įmontuoti mechaninius greičio keitimo keitiklius ir padidinti jo sukimo momentą.

„Dėl didėjančio atsinaujinančių energijos išteklių (AEI), tokių kaip vėjas ir saulė, poreikio ir lygio, elektros tinklai patiria vis sudėtingesnes sąlygas. Dėl šios priežasties išauga poreikis patikimiems generatoriams, kurie palaikytų pusiausvyrą, būtiną energijos tiekimo saugumui užtikrinti", - teigia pasaulinio ABB generatorių vadovas Markku Väinämö. „Kurdami šią novatorišką koncepciją bendradarbiavome su kai kuriais pasauliniais variklinių jėgainių lyderiais. Generatoriaus sistemos dizainas užtikrina pritaikomumą, būtiną naujos kartos eksploataciniams profiliams ir įvairioms sistemoms palaikyti."

center

Tam, kad generatoriai būtų prijungti prie elektros tinklų, jie neretai turi atitikti konkrečios šalies tinklo kodekso reikalavimus, o naujasis ABB modulinis sinchroninis generatorius visiškai juos atitinka. Kitas sudėtingas reikalavimas - išlikti generatoriui prijungtam tuo metu, kai kurioje nors tinklo dalyje yra sumažėjusi tinklo įtampa arba įvyksta trumpasis jungimas. Tokiu atveju, būtinas didelis generatoriaus vidinis apkrovos resursas, kad elektrinė išliktų sinchronizuota su tinklu, iki kol gedimas pašalinamas ir tinklo apkrova grįžta į nominaliąją padėtį. Kad šis reikalavimas būtų patenkintas, į generatoriaus kompleksą galima įmontuoti papildomus mechaninius greičio keitimo keitiklius. Modulinė generatoriaus konstrukcija ir plati ABB pasaulinė tiekimo grandinė leidžia naująjį generatorių pristatyti per trumpesnį laiką. Be to, jis suprojektuotas taip, kad būtų galima jį lengvai transportuoti ir montuoti.

Naudojant modulinį sinchroninį generatorių elektros tinklo apkrovos šuolio apkrovai mažinti arba su darbo pertraukomis, darbo valandos paprastai būna trumpesnės, palyginti su tradiciniu nepertraukiamu veikimu. Dėl to sumažėja aušinimo poreikis. Todėl naujoje konstrukcijoje taip pat yra patobulintas aušinimo įrenginys, kuris gali veikti tik esant poreikiui.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp