ABB sukūrė pirmąją pasaulyje vidutinės įtampos, kontroliuojamo greičio variklio koncepciją, kuri padės pramonei labiau prisidėti prie CO2 mažinimo

ABB sukūrė pirmąją pasaulyje vidutinės įtampos, kontroliuojamo greičio variklio koncepciją, kuri padės pramonei labiau prisidėti prie CO2 mažinimo

  • Pagal naująją koncepciją vidutinės įtampos variklis integruotas bendrame, energiją tausojančiame komplekte, o jo greitį galima visiškai kontroliuoti.
  • Didelis potencialas tobulėti – dideli varikliai sunaudoja 10 proc. visos pasaulio elektros energijos.
  • Šis sprendimas leis sutaupyti iki 40 proc. energijos, kurią suvartoja siurbliai, kompresoriai, ventiliatoriai ir kiti įrenginiai įvairiose pramonės šakose.

ABB sukurta „MV Titanium“ koncepcija – tai pirmasis pasaulyje vidutinės įtampos, kontroliuojamo greičio, pramoninis variklis 1–5 MW galios kategorijoje. Jis pasižymi paprastu valdymu ir yra integruotas į bendrą komplektą, kurį lengva sukonfigūruoti ir įdiegti. Integruota sistema leidžia taupiau naudoti energiją vidutinės įtampos varikliu varomuose procesuose, kuriems šiuo metu suvartojama 10 proc. pasaulio elektros.

„Jau išpopuliarėjo priemonės, padedančios taupyti mažų gabaritų, žemos įtampos, kontroliuojamo greičio variklių suvartojamą energiją. Didelių gabaritų varikliams jas taikyti kol kas nėra įprasta dėl pradinių investicijų ir sudėtingumo. Šiuo metu tik 10–15 proc. didelių gabaritų variklių veikia komplekte su dažnio keitikliu, kuris padeda kontroliuoti greitį, – teigia ABB didelių variklių ir generatorių departamento direktorius Heikki Vepsäläinen. – Bet tai netrukus pasikeis pristačius mūsų naująją „MV Titanium“ koncepciją. Ji leis ekonomiškai ir nesudėtingai įdiegti tinkamą variklį bendrame integruotame komplekte. Toks variklis pasižymi didesnėmis valdymo, stebėsenos ir ryšio galimybėmis. Tai tinkamas patobulinimas esamiems, į gamybos liniją integruotiems varikliams. Be to, tokios priemonės gali smarkiai sumažinti CO2 emisijas – jei jas pritaikytume visoms įrengtoms sistemoms, poveikis būtų toks pat kaip visam laikui uždarius daugiau nei 1 000 anglimi kūrenamų jėgainių.“

ABB sukurta „MV Titanium“ koncepcija padeda pašalinti pagrindines kliūtis, trukdančias įrengti atitinkamą dažnio keitiklį dideliems varikliams. Šios kliūtys – ne tik didelės pradinės investicijos, kurių reikia atskirai dažnio keitikliui įrengti, bet ir su šia pavara susijusi elektros skydinė (angl. e-house), transformatoriai, skirstomieji įrenginiai ir laidai, kurie didina kapitalo sąnaudas ir sistemos sudėtingumą, ypač jau įrengtuose objektuose, kuriuose yra ribotos instaliavimo galimybės dėl erdvės ploto trūkumo. Negana to, dėl taupomos energijos naujasis sprendimas leis sumažinti ir veiklos išlaidas.

Ši naujos kartos koncepcija pagrįsta ABB per 140 metų sukaupta patirtimi projektuojant variklius ir 50 metų patirtimi kuriant dažnio keitiklio panaudojimo galimybes bei technologijas.

Taip gimė sprendimas, sujungiantis energijos taupymą, valdymą ir integraciją. Jis pasižymi analitinėmis bei jungiamumo galimybėmis – jį galima sklandžiai integruoti į esamas sistemas, o programų bibliotekos ir valdymo sąsajos leidžia stebėti ir optimizuoti procesus.

center

„MV Titanium“ varikliai ypač tinka siurbliams, kompresoriams ir ventiliatoriams – jų panaudojimas energijos sąnaudas gali sumažinti iki 40 proc. ir kartu padidinti našumą bei padėti išvengti prastovų. Varikliai bus naudojami įvairiausiuose sektoriuose – energetikos, atsinaujinančiųjų išteklių, apdirbimo, kasybos, cemento, vandens ir kt.

Apibendrindamas Heikki Vepsäläinen sakė: „Ši naujosios kartos variklio koncepcija yra ne vien techninė pažanga – tai didelis žingsnis siekiant aukštesnio produktyvumo vis labiau mažinant CO2 emisijas. ABB bendrovei tai yra rimta atspirtis, leisianti keisti didelius, fiksuoto greičio variklius į naujus, pilnai elektra reguliuojamus variklius.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp