COB24 susitikime ABB kalba apie klimatą tausojančias technologijas

Technologijos gali padėti sustabdyti visuotinį atšilimą. Tokia yra pagrindinė ABB žinia viršūnių susitikime COP24 klimato klausimais, vykstančioje 2018 m. gruodžio 2 - 14 dienomis Katovicuose, Lenkijoje.

COB24 susitikime ABB kalba apie klimatą tausojančias technologijas

Pasaulio lyderiai COP24 susitikime sieks įgyvendinti priemones, stabdančias visuotinį atšilimą. Šių metų konferencijoje ABB atstovai skatins švarių, energijos suvartojimą mažinančių technologijų naudojimą, taip pat dalinsis patirtimi ir idėjomis apie kovai su klimato šiltėjimu skirtas technologijas.

ABB delegacija, vadovaujama ABB Lenkijos vykdomojo direktoriaus Pawel Lojszczyk, kalbės apie tai, kad galima atnaujinti ir sustiprinti Paryžiaus 2015 metų COP21 susitarimą dėl pasaulinio klimato šiltėjimo ribojimo, atnaujinant senstančią infrastruktūrą ir diegiant jau esamas technologijas.

"Jau turime daug technologijų didinančių pramonės efektyvumą ir našumą; kuriančių tvarius miestus ir transportą bei leidžiančių pereiti prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių energetikos sistemų," - sakė Pawel Lojszczyk. "Jei mes šias technologijas įgyvendintume pirmiausia, tai greičiau galėtume pasiekti Paryžiuje iškeltą tikslą apriboti visuotinį atšilimą iki mažiau nei dviejų laipsnių pagal Celsijų."

Kaip galima riboti energijos suvartojimą

Didžiausia ir greičiausia galimybė sumažinti energijos suvartojimą yra neefektyvių elektrinių variklių pakeitimas naujais modeliais, kurie gali reguliuoti greitį pagal apkrovas. Jei būtų pakeisti visi 300 mln šiandiena naudojamų variklių, tai bendras energijos suvartojimas pasaulyje būtų sumažintas 10 proc., t.y. beveik tiek, kiek energijos pagamina apie 300 atominių elektrinių. Daugeliu atvejų nauji varikliai gan greit atsipirktų mokant mažesnes sąskaitas už elektros energiją.

Prie ABB variklio prijungtas ABB Ability™ Smart Sensor (išmanus jutiklis) pateikia duomenis apie variklio būklę.
Prie ABB variklio prijungtas ABB Ability™ Smart Sensor (išmanus jutiklis) pateikia duomenis apie variklio būklę.

Kita pagrindinė ABB žinia skelbiama COP24 - tai el. mobilumas. Bendrovė sukūrė sprendimus  geležinkeliams, jūriniam transportui, o pastaruoju metu ir autotransportui, tapdama didžiausia pasaulyje greitojo įkrovimo stotelių elektra varomoms transporto priemonėms, tiekėja. ABB yra įdiegusi virš 8000 greitųjų įkrovimo stotelių 68 šalyse. ABB taip pat sukūrė autobusų įkrovimo sprendimą, kuris greitai įkrauna autobusą per automatinę ant stogo įmontuotą jungtį. Sistema, galinti įkrauti autobusą per 3-6 minutes, gali būti lengvai integruojama į esamus maršrutus, juose įrengiant įkrovimo stoteles galinėse ir tarpinėse stotelėse bei terminaluose.

Kita naujovė - tai ABB žaibiško įkrovimo galimybė, kuomet autobuso baterija pakraunama per 20 sekundžių ar net greičiau tuo metu, kai keleiviai išlipa ir įlipa. Tereikia mažiau nei 1 sekundės prijungti didelės galios įkroviklį prie autobuso baterijos - tai greičiausias prijungimo laikas pasaulyje. Ši technologija jau buvo panaudota Ženevoje ir Nantes bei pademonstruota šių metų sausio mėn. Davoso Pasaulio ekonomikos forumo viršūnių susitikime.

ABB atlieka svarbų vaidmenį kuriant ir gaminant naujoviškas technologijas Lenkijoje. Šioje šalyje yra vienas iš septynių ABB mokslinių tyrimų centrų, o bendrovėje dirba apie 8000 darbuotojų, iš kurių apie 2900 dirba dvylikoje gamyklų.

ABB aktyviai dalyvauja konferencijose dėl klimato kaitos nuo 2015 m. kai buvo pasirašytas Paryžiaus susitarimas. Bendrovė daugiau nei pusę visų pajamų gauna iš technologijų, tiesiogiai sprendžiančių klimato kaitos priežastis, ir siekia iki 2020 metų padidinti šį rodiklį iki 60 procentų. Bendrovė kovoja su klimato kaita ribodama savo veiklos poveikį aplinkai: 2013 metais buvo iškeltas tikslas 40 procentų sumažinti išmetamų teršalų kiekį iki 2020 metų.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp