Prie ABB inicijuoto „Energy Efficiency Movement” prisijungė Lietuvos plastikų klasteris, koordinuojamas LINPRA

ABB inicijuoto „Energy Efficiency Movement” gretas papildė Lietuvos plastikų klasteris, kurį koordinuoja Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA. 2015 m. veiklą pradėjęs klasteris vienija 14 plastiko pramonės įmonių ir organizacijų iš Lietuvos. Lietuvos plastikų klasteris skatina aukštos pridėtinės vertės ir konkurencingų technologinių produktų kūrimą bei inovacijas plastiko pramonėje. Šis prisijungimas stiprina klasterio įsipareigojimą siekti tvarių sprendimų bei skatinti bendradarbiavimą tarp organizacijų.

LINPRA asociacijos direktosius Darius Lasionis, akcentuodamas Plastikų klasterio įmonių požiūrį į tvarumo principus, teigia: „Mūsų įmonės gamybos procese liekančias nepanaudotas žaliavas ar broką sumala, perdirba ir panaudoja iš naujo. Taikant antrinį perdirbimą, atliekų nelieka.“

„Taip pat įmonės investuoja į saulės elektrines, naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, sudaro sutartis su tiekėjais, kad galėtų pirkti elektrą iš vėjo jėgainių. Jos orientuotos į tvarumą, investuoja į energetinių gamybos procesų auditus ir į naujų, našių, energetiškai efektyvių įrenginių įsigijimą“ - pažymi Darius. 

ABB elektros variklių ir pavarų verslo Lietuvoje vadovo Justino Pesliako teigimu, energetinis efektyvumas yra vienas svarbiausių elementų užtikrinant tiek tvarumą, tiek konkurencingumą šiuolaikinėje pramonėje.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos plastikų klasteris prisijungė prie „Energy Efficiency Movement“, ir tikime, kad kartu galime įgyvendinti reikšmingus pokyčius, kurie ne tik mažins išteklių sąnaudas, bet ir padės kurti aplinką tausojančius sprendimus ir įkvėps kitas pramonės įmones veikti tvariau“, - teigia Justinas.

Energetinis efektyvumas šiandien yra ne tik konkurencingumo, bet ir ilgalaikės verslo strategijos pagrindas. Plastikų klasterio įmonės, taikydamos pažangias technologijas ir inovatyvius sprendimus, yra pasiryžusios mažinti energijos išlaidų dalį bendrose gamybos sąnaudose. Antrinis perdirbimas, leidžiantis pašalinti atliekas ir maksimaliai išnaudoti žaliavas, ženkliai prisideda prie kaštų optimizavimo ir efektyvesnio išteklių naudojimo. Tokia praktika ne tik palaiko tvarumo tikslus, bet ir mažina poveikį aplinkai, kas yra itin aktualu šiuolaikinėje verslo aplinkoje.

Be to, investicijos į saulės elektrines ir atsinaujinančius energijos šaltinius suteikia galimybę sumažinti energijos sąnaudas ilgalaikėje perspektyvoje, kas padeda įmonėms pasiekti kaštų efektyvumo.

Energetinių gamybos procesų auditai, kuriais siekiama identifikuoti ir įvertinti energijos vartojimą bei nuostolius, yra esminė dalis, leidžianti optimizuoti operacijas. Šių auditų metu nustatyti patobulinimai gali žymiai sumažinti energijos suvartojimą ir padidinti gamybos efektyvumą. Taip pat investuodamos į naujų, energetiškai efektyvių įrenginių įsigijimą, įmonės ne tik didina savo gamybos pajėgumus, bet ir ženkliai prisideda prie tvarios plėtros, mažindamos energijos suvartojimą ir CO₂ emisijas.

Lietuvos plastikų klasterio tikslas – skatinti inovacijas, konkurencingumą ir tvarias praktikas pramonėje, diegiant išteklius tausojančią gamybą ir kuriant pažangius plastiko produktus.

Klasteris taip pat skatina žinių mainus bei partnerystes tarp verslo, akademinės bendruomenės ir mokslinių tyrimų institucijų, siekdamas stiprinti Lietuvos plastiko sektoriaus pozicijas tiek vietinėje, tiek tarptautinėje rinkoje. Plastikų klasterio narius vienija ir bendros pagrindinės rinkos: Švedija, Norvegija, Danija, Suomija, Vokietija, Olandija, Belgija, Austrija.

Prie klasterio prisijungusios įmonės veikia įvairiose pramonės šakose ir gali pasiūlyti platų plastiko gaminių asortimentą – nuo PET injekcijos liejimo iki plastiko pūtimo bei įvairių dizaino ir prototipavimo paslaugų. Be to, klasteryje aktyviai dalyvauja švietimo ir mokslinių tyrimų institucijos, prisidedančios prie mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros (R&D), siekiant diegti pažangiausias ir aplinką tausojančias technologijas.

center

Prisijungimas prie „Energy Efficiency Movement” Lietuvos plastikų klasteriui yra reikšmingas žingsnis, patvirtinantis jo įsipareigojimą skatinti tvarią technologinę pažangą ir sąmoningą išteklių naudojimą. Energetinis efektyvumas ir išteklių taupymas tampa vis svarbesni kiekvienai pramonės šakai, o tokios asociacijos ir bendruomenės kaip Lietuvos plastikų klasteris gali veiksmingai remti savo narius šiame kelyje, skatindami inovacijas ir pažangius sprendimus. Tai yra ne tik būdas sumažinti energijos sąnaudas ar CO₂ emisijas, bet ir reikšminga investicija į ateitį, kuri padės stiprinti Lietuvos plastikų pramonės konkurencingumą bei atsparumą.

Lietuvos plastikų klasterio dalyvavimas judėjime rodo aiškią nuostatą – siekti tvarumo per technologinį tobulėjimą, sudarant galimybes inžinerinei pramonei prisidėti prie visuotinių aplinkosaugos tikslų.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn X WhatsApp