Energy Efficiency Movement gretas papildė Baltijos automobilių detalių klasteris

Pasaulinę, jau daugiau nei 560 narių jungiančią, Energy Efficiency Movement iniciatyvą papildė Baltijos automobilių detalių klasteris (Baltic Automotive Components Cluster – BACC). Baltijos automobilių detalių klasteris – 2013 m. įkurta įmonių asociacija, vienijanti >20 komponentų automobilių pramonei gamintojų ir paslaugų teikėjų iš Lietuvos, Vokietijos, Švedijos, Ispanijos ir kitų Vakarų Europos šalių bei Lietuvos mokslo įstaigų.

Baltijos automobilių detalių klasterio vykdančioji direktorė Diana Manko džiaugiasi dėl klasterio prisijungimo prie Energy Efficiency Movement forumo. Kaip teigia Diana, BACC tikslas – kurti kiek įmanoma daugiau vertės savo nariams, plėtojant paslaugas įvairiapusėje veikloje. „Tikime, kad kartu su „Energy Efficiency Movement“, per aktualios informacijos sklaidą, apsikeitimą žiniomis tarp narių ir iš to kylančias naujas iniciatyvas, galime prisidėti prie automobilių pramonės konkurencingumo gerinimo Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kartu prisidedant ir prie bendro sektoriaus našumo didinimo Europos sąjungos mastu“, – teigia Diana.

Pasak jos, energetikos išteklių taupymas ir CO2 emisijų mažinimas yra ne tik ES politikos formuotojų deklaruojami siekiai, bet ir neišvengiama šiuolaikinio verslo realybė. „Pramonės įmonėms efektyvumo didinimas ir energetinių nuostolių mažinimas tampa esminiais XXI a. veiklos komponentais, be kurių modernios gamybos įmonės neįsivaizduojamos. Be to, energijos sąnaudos yra vienas didžiausių gamybos kaštų elementų, todėl šiam aspektui privalu skirti ypatingą dėmesį“, – pažymi Diana

„Tikiu, kad kartu mes galime padėti formuoti tvaresnę ir efektyvesnę Lietuvos gamybos ekosistemą“, – sako Diana.

ABB elektros pavarų ir variklių verslo Lietuvoje vadovas Justinas Pesliakas džiaugiasi galėdamas pasveikinti naują iniciatyvos narį ir pabrėžia šio bendradarbiavimo reikšmę: „Baltijos automobilių detalių klasterio (BACC) prisijungimas prie Energy Efficiency Movement yra svarbus žingsnis stiprinant bendras pastangas didinti energetinį efektyvumą ir skatinti tvarius sprendimus pramonėje.“

„Esame tikri, kad kartu galėsime įgyvendinti inovatyvias idėjas, kurios prisidės prie energijos sąnaudų mažinimo bei konkurencingumo didinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje rinkoje“, – pažymi Justinas.

BACC veikla ir tikslai

Asociacija apima Vakarų Europos ir lietuviško kapitalo įmones, kurios jau daugiau nei 15 metų gamina autodalis ir komponentus automobilių, žemės ūkio bei statybos technikos pramonei. BACC narių produkcija eksportuojama į daugiau nei 90% pasaulio rinkų, o pagrindinės eksporto kryptys – Vakarų ir Šiaurės Europa.

  • Klasteris skatina automobilių pramonės ekosistemos vystymą, integruojant IT ir inžinerijos sritis;
  • Organizuoja vizitus bei prekybos misijas, siekiant užmegzti ryšius su potencialiais tiekėjais ar gamintojais;
  • Vykdo verslui svarbius bendrus projektus, orientuotus į naujų produktų ir paslaugų kūrimą; Prisideda prie specialistų rengimo, bendradarbiaudamas su profesinio orientavimo mokymo įstaigomis ir universitetais;
  • Organizuoja kokybės valdymo sistemos mokymus, svarbius automobilių pramonės įmonėms;
  • Kuria bendrus investicinius projektus ir siekia pritraukti užsienio investicijas į Lietuvą.
center

BACC dalyvių tvarumo iniciatyvos

Viena iš BACC klasterio narių – viena seniausių metalo apdirbimo sektoriaus įmonių Lietuvoje, akcinė bendrovė „Astra LT“ į tvarumą žiūri itin rimtai. „Be tipinių elektrinių ant stogų ir žemės, įdiegėme naujovišką sprendimą – energiją generuojančias naujo pastato sienas, kurios per metus pagamina apie 120 000 kWh energijos. Tai sudaro apie 6 proc. metinio energijos poreikio arba leidžia sumažinti CO₂ emisijas apie 55 tonomis per metus“, – dalijasi Astra LT AB generalinis vadovas dr. Vaidas Liesionis.

Kita klasterio narė – pirmaujanti metalo apdirbimo įmonė Baltijos šalyse, Lietuvos ir Vokietijos uždaroji akcinė bendrovė „Hi-steel“ taip pat aktyviai vykdo tvarumo projektus. Kaip teigia įmonės vadovas Dainius Volskis: „Vykdome iškastinio kuro mažinimo projektą, po kurio įgyvendinimo planuojame pilnai elektrifikuoti gamyboje ir logistikoje naudojamus krautuvus bei 70 proc. sumažinti dujų sunaudojimą patalpų šildymui. Be to, papildėme turimą 185 kW galios saulės elektrinę dar 70 kW pajėgumu, kas leidžia padengti apie 25 proc. mūsų elektros energijos poreikio. Likusią energiją perkame iš saulės ir vėjo parkų. Taip pat šiais metais mūsų automobilių parką papildė du pilnai elektriniai automobiliai“.

Anot BACC vykdančiosios direktorės Dianos Manko, kol kas BACC prisideda prie tvarumo tikslų daugiausia informacijos dalijimusi apie finansavimo galimybes, žaliąją energetiką ir bendrus energetinių išteklių pirkimus.

„Mūsų pagrindinis darbas yra su nariais, nes jų iniciatyvos tiesiogiai prisideda prie pokyčių įgyvendinimo“, – pažymi Diana.

BACC prisijungimas prie Energy Efficiency Movement ne tik pabrėžia organizacijos įsipareigojimą efektyvesniam energijos naudojimui, bet ir sustiprina pačios EEM iniciatyvos tikslą – vienyti organizacijas kuriant tvarų ateities verslą.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn X WhatsApp