ABB transformuoja jūrų uostus: ABB sprendimai nulinės emisijos link

ABB transformuoja jūrų uostus: ABB sprendimai nulinės emisijos link

Gegužės 22 d. ENEFIT arenoje, Vilniuje vyko 13-oji „Energy Forum“ konferencija, kurioje dalyvavo svečias iš Jungtinės Karalystės ABB – ABB jūrų ir uostų padalinio, pakrantės elektros energijos infrastruktūros sprendimų vadovas Chris Poyner. Savo pranešime jis aptarė ypač aktualią šių dienų temą – jūrų transporto dekarbonizacijos galimybes.

Kasmet nuo 2012 m. Vilniuje vykstanti tarptautinė konferencija „Energy Forum“ suburia Baltijos ir kaimyninių šalių politikos formuotojus, verslo lyderius, energetikos ekspertus bei atsakingus energijos vartotojus. Tai svarbiausias energetikos sektoriaus renginys regione, kuriame analizuojami rinkos pokyčiai, technologinė pažanga ir energetinio saugumo iššūkiai. „Energy Forum“ išsiskiria atvira erdve dialogui, kuriame vienodai svarbus kiekvienas – nuo sprendimų priėmėjo iki sąmoningo energijos vartotojo.

Savo pranešime ABB jūrų ir uostų padalinio, pakrantės elektros energijos infrastruktūros sprendimų vadovas Chris Poyner akcentavo, kad vienas svarbiausių jūrų sektoriaus dekarbonizacijos aspektų yra energijos vartojimo efektyvumo didinimas ir optimalus prieinamos energijos panaudojimas ar kaupimas. Pasak jo, ši žinutė yra aktuali ne tik jūrų transporto sričiai, bet ir visai energetikos sistemai, nepriklausomai nuo energijos kilmės ar galutinio panaudojimo.

Kaip teigia Chris Poyner: „Išskirtinis dėmesys ir įsipareigojimas užtikrinti energijos tinklo atsparumą Baltijos regione kartu su aiškia kryptimi stiprinti nepriklausomą energijos gamybą, puikiai dera su šiame regione taikomomis dekarbonizacijos strategijomis ir padeda siekti išmetamų teršalų mažinimo tikslų.“

ABB elektros variklių ir pavarų verslo Lietuvoje vadovas Justinas Pesliakas teigia, jog ABB klientai Lietuvoje gali naudotis viso pasaulinio ABB tinklo žiniomis ir patirtimi.

Galime pritaikyti tarptautinę praktiką ir pažangius sprendimus vietos poreikiams – nuo mažesnių projektų iki didelės apimties modernizacijų. Bendradarbiaujame su didžiausiais pasaulio uostais, todėl turime ne tik technologinius sprendimus, bet ir realią patirtį jų įgyvendinime, – teigia Justinas. 

Teisiniai ES pokyčiai skatina transformaciją

Europos Sąjunga žengia reikšmingus žingsnius, padėsiančius mažinti jūrų transporto sektoriaus poveikį aplinkai. Nuo šių metų metų laivybos įmonės privalo stebėti ir sekti savo suvartojamą energiją visuose ES uostuose, o iki 2026 m. privalės pateikti „FuelEU“ ataskaitas. Gauti duomenys padės įvertinti, ar laivai atitinka Europos Sąjungos išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) mažinimo tikslus.

Dar griežtesni reikalavimai laukia nuo 2030 m., kai visuose AFIR reglamente numatytuose ES uostuose, o nuo 2035 m. ir visuose ES uostuose, kuriuose yra įrengta reikiama infrastruktūra, taps privaloma naudoti elektros tiekimo nuo kranto (angl. onshore power supply, ONS) arba kitas nulinės emisijos technologijas.

ABB – patikimas partneris uostų elektrifikacijoje

Reaguodama į šiuos pokyčius, ABB siūlo pilną sprendimų portfelį uostų elektrifikacijai ir jų veiklos dekarbonizavimui. Šie sprendimai užtikrina efektyviau vartojamą energiją ir mažesnes emisijas. 

ABB siūlomi sprendimai apima:

  • Pakrantės elektros tiekimą (shore connection), t.y. infrastruktūrą, leidžiančią laivams naudoti krantinės elektros energija stovint prieplaukoje;
  • Uostų elektrifikaciją – aukštos, vidutinės ir žemos įtampos pastotes ir transformatorius;
  • Uosto elektros tinklo integraciją – paskirstymo tinklų automatizavimą, atsinaujinančios energijos integraciją, elektroninių ryšių tinklus;
  • E-mobilumo sprendimus – įkrovimo infrastruktūrą hibridiniams keltams bei elektromobiliams;
  • Servisą ir modernizavimą – konsultacijas, esamų sistemų atnaujinimą, priežiūros sutartis ir atsarginių dalių tiekimą.

Vertė ne tik aplinkai bet ir verslui

ABB akcentuoja, kad elektrifikacija reiškia kur kas daugiau nei technologinius sprendimus. Ji leidžia optimizuoti energijos vartojimą, efektyviau integruoti atsinaujinančius energijos šaltinius, taikyti skaitmenines ir automatizuotas valdymo priemones bei pasinaudoti nuotoline įrangos būklės stebėsena.

Šie pokyčiai uostų operatoriams ir laivybos įmonėms suteikia pridėtinę vertę – nuo emisijų mažinimo ir įrangos eksploatavimo efektyvumo iki tikslesnės energijos paklausos prognozės ir optimizuotų logistikos procesų.

center

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn X WhatsApp