Jaukūs ir saugūs namai visais metų laikais

Žiema įpusėjo. Ilgos, šiltos vasaros dienos liko toli praeityje; atšalo ir vis dažniau susimastome apie šiltus, saugius ir jaukius namus.

Jaukūs ir saugūs namai visais metų laikais

Kalbant apie svetingą namų aplinką, šalys, kuriose žiemą vidutinė temperatūra yra apie 0°C, o tamsus paros metas trunka apie 17 valandų, jau nuo seno siekė praktiniams dalykams suteikti meniškas formas.

Kuriant šiltus ir jaukius namus, kuriuose gera pasislėpti nuo žvarbaus oro, tradiciškai būdavo  pasitelkiamas židinys, žvakės ir pritemdytas apšvietimas. Bet dabar technologijos visa tai keičia, o tobulą žiemos jaukumą namuose galima susikurti vieno mygtuko paspaudimu.

Šios revoliucijos priekyje atsiduria išmaniosios sistemos, tokios kaip „Philips Hue“, su kuria labai paprasta valdyti apšvietimą ir bet kada namuose sukurti norimą atmosferą. Derinant apšvietimą su paros metu bei sinchronizuojant jį su pramogų sistemomis, galima susikurti išskirtinę aplinką. Tam ABB sukūrė daugybę išmaniųjų jungiklių, kurie gali įjungti ir išjungti apšvietimą, pritemdyti konkrečias lemputes bei valdyti norimą apšvietimo scenarijų per programą, kuri leidžia vartotojams patiems susikurti savo namų apšvietimą ir atmosferą. 

Nuotoliniu būdu valdoma šiluma

Šiluma yra pagrindinis jaukių namų komponentas žiemą. Šiandien prisiminimus apie grįžimą į šaltus namus technologijos nustūmė į tolimą praeitį. Išmaniųjų technologijų dėka šiandienos protingi namai gali automatiškai reguliuoti šildymą, keisti apšvietimą ir valdyti namų pramogų sistemas. Sprendimai, tokie kaip ABB "MyBuildings“ portalas, leidžia nuotoliniu būdu valdyti ir kontroliuoti įvairias automatizuotas namų bei pastatų paslaugas, pvz. šildymą ir apšvietimą.

Sugrįžus namo, šios sistemos gali padėti sumažinti šildymo sąskaitas naudojant langų kontaktus. Kadangi atviras langas tradiciškai termostatą skatina padidinti šildymą, tai langų kontaktai sukelia priešingą poveikį - automatiškai sumažina šildymą ir taupo energiją kol langas bus uždarytas.

Stebi visada

Trumpesnės dienos ir ilgesnės naktys dažnai sutampa su nusikalstamumo didėjimu - ypač dažni tampa įsilaužimai į namus. Didžiausia grėsmė tenka gyvenantiems užmiestyje ar kaimo vietovėse, kur trūksta gatvių apšvietimo ir nėra įrengtų stebėjimo sistemų.

Judesio ir buvimo detektoriai, tokie kaip „ABB-Watchdog 220 MasterLINE“ sistema, suteikia ramybę ir užtikrina nepertraukiamą stebėjimą tiek namo viduje, tiek aplink jį. Stilingi ir nepastebimi, jie suteikia daug funkcijų, įskaitant prieblandos apšvietimo nustatymą, sumažinantį apšvietimą iki 15 procentų tamsiu paros metu; ar šviesų ir jų darbo režimo suprogramavimą atostogų metu.

Technologijos, kurios apsaugo - tai patogios įsibrovimo ir pavojaus signalizacijos sistemos, tokios kaip "safe@home". Jos užtikrina efektyvų infraraudonųjų spindulių stebėseną tiek namo viduje, tiek išorėje ir turi durų bei langų atidarymo įspėjimus. Namas gali būti suskirstytas į iš anksto nustatytas zonas, o vidaus detektoriai nuolat stebi vandens, dūmų ar dujų nuotėkį.

Įėjimo sistema leidžia kontroliuoti įėjimo duris per išmanųjį telefoną iš visur, kur tik yra „Wi-Fi“ ar mobiliojo tinklo signalas. Į „ABB-Welcome“ duris integruota kamera leidžia vartotojui nuspręsti, ar įsileisti lankytojus, ar ne, o užfiksuotus vaizdus galima persiųsti į bet kurį mobilųjį įrenginį, taip užsitikrinant saugumą ir ramybę.

Veiksmingos atgrasymo priemonės

Tamsiomis žiemos naktimis, kai nieko nėra namuose, sukurtas įvaizdis, kad namai pilni, dažnai būna viena iš efektyviausių atgrasymo priemonių. Išmanieji sprendimai, tokie kaip „ABB-free@home®“ leidžia vartotojams susikurti įvairius apgyvendintų namų scenarijus tuo metu, kai jie yra tušti. Žaliuzės gali būti užprogramuotos nusileisti tada, kai sutemsta, apšvietimas įsijungia vakare, o televizorius, radijas ir kiti elektros prietaisai gali būti suprogramuoti taip, kad įsijungtų ir išsijungtų skirtingu metu.

Langų ir durų jutikliai stebėtų, jei būtų bandoma įsibrauti, ir per namų automatikos sistemą iš karto persiųstų pastebėtus pokyčius namo savininkams.

Besikeičiančios technologijos

Mūsų namai nebėra statiški atskiri objektai - jie gali keistis ir prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų bei gyventojų nuotaikos. Dirbtinio intelekto vystymasis reiškia, kad namai taip pat „mokosi“ iš istorinių duomenų, surasdami pasikartojančius veiksmus, pavyzdžiui kai šeima grįžta namo ar įjungia šildymą. Tai atveria kelią ateities valdymui, kuris yra dar intuityvesnis,  automatiškai parenkantis parametrus bei parinktis pagal ankstesnius nustatymus. Realybė yra tokia, kad mūsų namai tampa vis protingesni ir jie padės mums šią žiemą jaustis saugiai ir šiltai.

Daugiau apie ABB sprendimus protingiems namams [EN]   https://new.abb.com/buildings/smarter-home

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp