Dakaro ralyje ABB saulės energija aprūpina  aptarnavimo komandą

Dakaro ralyje ABB saulės energija aprūpina aptarnavimo komandą

Antano Juknevičiaus „Craft Bearings“ serviso ir aptarnavimo komanda įsidiegė ABB REACT2 inverterio ir energijos kaupimo sprendimą.

"Craft Bearings“ ekipažas siekia ambicingo tikslo – tapti pirmąja komanda Dakaro ralio istorijoje 100 procentų serviso darbų atliekančia pasitelkiant tik iš saulės sugeneruotą energiją; taip mažinant tradicinių dyzelinių generatorių naudojimą.

Glaudžiai bendradarbiaudama su partneriu „SoliTek“, ABB instaliavo efektyvią saulės energijos kaupimo sistemą REACT 2 daugiafunkciniame „Craft Bearings“ serviso sunkvežimyje. Sistema dienos metu iš saulės pasikraus tiek energijos, kad jos pakaktų atliekant automobilių remonto darbus nakties metu ir patenkintų komandos elektros energijos poreikius bivuakuose media ir IT centrams.

Dakaro ralis šiemet vyksta Peru sausio 6 - 17 dienomis ir jis yra žinomas kaip sudėtingiausias, daugiausiai iššūkių keliantis automobilių sporto įvykis. Dažnai jo maršrutai eina per kalnus ir uolingas vietoves, lydimi ekstremalaus karščio, sausros ir labai atokiose vietovėse. Tokiomis sąlygomis visoms komandoms yra būtina energija, kurią tradiciškai generuoja dyzeliniai generatoriai.

2019 m. ralyje lietuvių „Craft Bearings“ komanda užsibrėžė sau ambicingą tikslą - sumažinti priklausomybę nuo dyzelinių generatorių pagamintos elektros energijos. Ji siekia Pietų Amerikos klimatinėmis sąlygomis 100 procentų servisui ir pagalbinei infrastruktūrai reikalingos elektros energijos gauti iš saulės modulių įrengtų ant sunkvežimio stogo.

Komandą energija aprūpins ant pagrindinio serviso sunkvežimio stogo įrengta šešių dvipusių 10 kv.m. plotą užimančių saulės modulių sistema su naujausiomis „SoliTek“ fotovoltinėmis (PV) plokštėmis.

Ši naujoji dvipusė saulės modulių sistema ypatinga tuo, kad šviesos energiją sugeria ne tik per viršų, bet ir per apatinę modulių pusę, taip iš saulės generuojant 10 procentų daugiau energijos nei vienpusiais moduliais. Sistema buvo sustiprinta ir paruošta taip, kad atlaikytų Pietų Amerikos sąlygas. 

Šioje energiją tausojančioje hibridinėje energijos sistemoje įdiegta inovatyvi ABB technologija REACT 2, kuri buvo pasirinkta dėl aukštesnės IP klasės ir didesnės talpos. Sistemoje integruotas dažnio keitiklis ABB ACS355 leidžia trifaziams agregatams dirbti taip, kaip reikia, ir išvengti sistemos perkrovų.

Ši modulių sistema turi aukštos įtampos ilgai tarnaujančią ličio jonų bateriją (200 V), galinčią sukaupti iki 8 kWh, kuri yra patikimesnė ir iki 10 procentų efektyvesnė, nei žemos įtampos (48 V) alternatyvos. Todėl ši technologija yra ideali Pietų Amerikos klimatinėmis sąlygomis naudojant saulės energiją. Mažiau saulėtoms dienoms ABB parūpino du išorinius baterijų blokus, leidžiančius pajungti ir naudoti sukauptą energiją.

Apskaičiuota, kad ši sistema leis komandai dvi pilnas dienas dirbti, nenaudojant jokių išorinių elektros šaltinių.

ABB saulės inverterių padalinio vadovas Giovanni Frassineti: „Ši naujausia sistema parodo, kaip galima pritaikyti saulės energiją įvairiuose projektuose ir taip prisidėti prie švaresnės ir tvaresnės energetikos. Mes su jauduliu laukiame šios komandos pasirodymo ir linkime jai didžiausios sėkmės Peru.“

„Craft Bearings“ komanda su REACT 2 taip pat naudoja ABB Ability™, kuri leidžia kontroliuoti sukauptos energijos gamybą bei vartojimą. Tai reiškia, kad komandos vadovai gali valdyti didžiausius ir mažiausius elektros vartojimo srautus ir taip pasiekti išsikeltą tikslą - 100 procentų serviso poreikiams reikalingos elektros energijos gauti iš saulės.

„Craft Bearings“ lenktyninkas Antanas Juknevičius taip pat pakomentavo: „Mes nekantriai laukiame šių metų varžybų ir tikime, jog turėsime nepriklausomą ir pakankamą kiekį saulės energijos viso ralio metu. Siekiame būti šviesiausiu ir tyliausiu ekipažu Dakare“ .

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektros tinklų, elektrifikacijos produktų, pramonės automatizavimo bei robotų ir pavarų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, ABB šiandien kuria skaitmeninę pramonės ateitį pagal du vertybinius teiginius: elektros energijos tiekimas iš bet kurios elektrinės į bet kurį elektros lizdą ir pramonės automatizavimas nuo gamtinių išteklių iki galutinio produkto. Tapusi tarptautinių FIA "Formulė E" lenktynių partnere ABB plečia el.mobilumo ribas ir prisideda prie tvarios ateities kūrimo. ABB dirba apie 147.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp