ABB pertvarkė energijos tiekimo sistemą Suomijos cukraus fabrike

ABB pertvarkė energijos tiekimo sistemą Suomijos cukraus fabrike

ABB pertvarkė energijos tiekimą cukraus fabrike Suomijoje. Šis unikalus, kartu su užsakovu suplanuotas projektas, leido išvengti gamybinių prastovų.

Projektas, kurį ABB atliko 50 metų skaičiuojančiame „Suomen Sokkeri” cukraus fabrike, iš esmės pakeitė saugą fabrike ir pagerino veiklos našumą. „Suomen Sokkeri” yra pasaulinės „Nordzuker Group” narys.

Darbai prasidėjo nuo senos, lauke esančios pastotės su ABB 20 kV „UniGear ZS1” skirstomuoju įrenginiu su „Relion® REF615” linijos apsaugų relėmis, pakeitimu. Darbai buvo atliekami trumpam sustabdžius fabriko darbą.

Porkalos pusiasalyje 1965 metais pastatytas cukraus fabrikas tuo metu buvo ypač modernus  fabrikas, turintis savo uostą, vandens valymo įrenginius bei gyvenamuosius namus darbuotojams. Gamybinių įrengimų bazė laikas nuo laiko buvo atnaujinama, tačiau elektros prijungimo, vidutinės įtampos ir žemos įtampos paskirstymo įrenginiai tebeveikė tie patys pirmieji.

„Įrenginiai jau neatitiko šios dienos reikalavimų”, -  sako Jani Timonen, atsakingas už elektros energijos tiekimą Suomijos Porkalos cukraus fabrike.

Naujieji ABB „UniGear ZS1” paskirstymo įrenginiai demonstruoja kokia technologinė pažanga  įvyko per tą laiką. Modernūs „Relion“ tipo apsaugų ir valdymo terminalai pakeitė tradicines elektromechanines reles.

„Šiuolaikinės paskirstymo sistemos turi daug aukštesnį saugos lygį. Pavyzdžiui, dabar turime nepaprastai greitą apsaugą nuo elektros lanko,” - sako ABB projektų vadovas Suomijoje Marko Särkkä Ir tęsia toliau: „Didžiausias skirtumas tarp senosios ir naujosios sistemų yra darbuotojų sauga. Senųjų įrenginių atviros renkamosios šynos šiandien tapo istorija. Nauja sistema apsaugo darbuotojus, o į elektros patalpą („e-House”) negalima patekti, jei sistemos veikia.”

2014 metais startavęs projektas vyko sistemingai. Pirmiausia buvo prijungtas pagrindinis tiekimas prie kitų sistemų. 10 kV vidutinės įtampos paskirstymo pakeitimas jau yra baigtas, taip pat pakeista keletas pagrindinių paskirstymo skydų.

Darbai turėjo vykti nenutraukiant gamybos, todėl šis projektas tapo dideliu iššūkiu. 2016 m. rugpjūčio mėnesį ABB per keturias dienas išmontavo senąjį paskirstymo įrenginį ir sumontavo naują.

Pasak Suomijos cukraus fabriko atstovo Timonen, energijos tiekimo atnaujinimo projektai, kurie būtų vykdomi kartu su tiekėju, šiais laikais yra retenybė – labiau įprasta, kad priduodamas visiškai įrengtas objektas. Tačiau, kaip paaiškino Timonen, visos  elektros energijos tiekimo sistemos pakeitimas buvo kritiškai svarbus fabriko darbų tęstinumui, todėl jie norėjo pilnai kontroliuoti šį projektą.

Išskirtinis projektas pareikalavo nuolatinio planavimo kartu su užsakovu, o tai leido išvengti daugkartinio fabriko darbų stabdymo. Pavyzdžiui, detalus darbų atlikimo grafikas ir kruopštus planavimas leido pagrindinį paskirstymo įrenginį pakeisti vykstant gamybai, t.y. užsakovo  rezerviniai generatoriai tuo metu dirbo įvairiose gamybinėse patalpose.

Pasak Timonen, pusė pagrindinių žemos įtampos paskirstymo skydų, iš kurių elektra tiekiama į gamybos įrengimus, dar laukia pakeitimo. Fabrike yra daug elektrinių variklių ir kintamo dažnio pavarų. Dirbant visu pajėgumu fabrikas suvartoja apie 5 MW elektros energijos.

 „Bendradarbiavimas yra svarbiausias faktorius, norint pakeisti sistemas vykstant gamybai. Be  bendrų pastangų nebūtų pasiekti tokie geri, saugūs ir patikimi rezultatai. Mums rūpi mūsų klientų ateitis”, - sako ABB paskirstymo sprendimų verslo generalinis direktorius Alessandro Palin.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp