ABB sukūrė sprendimą CO2 emisijų požiūriu neutraliai bei energetiškai nepriklausomai ateities gamyklai

ABB sukūrė sprendimą CO2 emisijų požiūriu neutraliai bei energetiškai nepriklausomai ateities gamyklai

ABB turi platų ekologišku požiūriu veiksmingų sprendimų ir paslaugų, leidžiančių atskirti ekonomikos augimą nuo poveikio gamtai, asortimentą. Iš esmės daugiau nei pusę ABB pajamų generuoja technologijos, kovojančios su klimato pokyčių priežastimis. Bendrovė kelia tikslą šį skaičių padidinti nuo 57 procentų 2018 m. iki 60 procentų iki 2020 metų.

ABB įsipareigojimas kovoti su klimato kaita apima ir poveikio aplinkai mažinimą pačios bendrovės veikloje. ABB šiandieninis tikslas - 40 procentų sumažinti savo šiltnamio dujų emisijas iki 2020 metų, lyginant su 2013 metų baziniu kiekiu.

Vokietijos Lüdenscheid mieste esančioje gamykloje ABB demonstruoja, koks sėkmingas tvarios energijos perdavimas gali būti, kai energija yra valdoma skaitmeniniu būdu. Po dviejų metų projektavimo ir statybų, ABB atidarė pirmąją pasaulyje CO2 požiūriu neutralią ir energetiškai nepriklausomą gamyklą su saulės jėgaine savo Busch-Jaeger gamyklos filiale. Tai yra ABB projekto „Mission to Zero“ dalis. ABB technologija saulėtomis dienomis jėgainėje generuos tiek energijos, kad jos pakaks patenkinti gamyklos energijos poreikius 100 procentų. Šis pavyzdinis projektas sutaupys apie 630 tonų CO2 per metus.

Pilnas gamyklos energetinis ciklas yra sukurtas naudojant ABB energijos efektyvumo požiūriu pirmaujančius pramonės šakoje komponentus taip, kad visa sistema naudotų žymiai mažiau energijos. Didelė reikalingos energijos dalis yra generuojama ekologiškoje saulės jėgainėje ir ypač efektyviuose termofikaciniuose įrenginiuose.

3,500 kvadratinių metrų dydžio, virš automobilių parkavimo aikštelės įmonės teritorijoje įrengta fotovoltinė sistema gamins apie 1 100 MWh klimato požiūriu neutralios saulės energijos per metus – toks yra maždaug 2 260 privačių namų metinis poreikis. Kartu su termofikaciniais įrenginiais, kurių energetinis efektyvumas yra du kartus didesnis nei anglimis kūrenamų elektrinių, čia galima generuoti 14 procentų daugiau energijos nei reikia. Perteklinė energija tiekiama į bendrąjį tinklą ir tokiu būdu tvariai gaminama energija prisideda prie regiono aprūpinimo elektros energija. Piko metu papildoma "žalioji" energiją gaunama iš „MVV Energie AG“, kuri garantuoja 100 procentų CO2 požiūriu neutralią gamybą.

„Fotovoltinė sistema yra integruoto sprendimo dalis, apimanti visus energijos gamybos bei  paskirstymo aspektus, kuri  saulėtomis dienomis generuoja tiek energijos, kad jos pakanka 100 procentų“, – sako ABB Elektrifikacijos verslo prezidentas Tarak Mehta. „Šioje pažangiausioje gamykloje mes demonstruojame sistemos, kurioje visi komponentai yra sujungti į skaitmeninį tinklą ir jame valdomi, privalumus. Ši protinga ekosistema didina energijos efektyvumą, stiprina tvarią plėtrą ir resursų išsaugojimą, užtikrina iš tikrųjų nulinės emisijos ateitį pramonėje ir ne tik joje“.

Esminė techninė visos sistemos, įdiegtos Lüdenscheido gamykloje, dalis yra lanksti ABB  energijos valdymo sistema OPTIMAX®. ABB Ability™ inovatyvūs skaitmeniniai sprendimai ir paslaugos skirtos visoms verslo sritims, suteikiančios naują lankstumo, našumo ir veikimo lygį. OPTIMAX® skaitmeninis sprendimas veikia autonomiškai ir leidžia nenutrūkstamai realiu laiku stebėti energijos naudojimą, jį optimizuoti, integruoti bei lanksčiai vartoti ir kaupti. Ši sistema apskaičiuoja optimalų energijos srautą prognozės duomenų pagrindu ir kompensuoja nukrypimus realiu laiku, padėdama įmonėms sumažinti energetines sąnaudas ir emisijas.

Be energijos valdymo sistemos ir fotovoltinės sistemos su inverteriais, visa gamyklos sistema skaitmeniniu būdu sujungia visas ABB technologijas. Pavyzdžiui, 275 kWh galios energijos kaupimo baterijų sistema BESS (battery energy storage system) yra atsakinga už energijos saugojimą. Be to, ABB įkrovimo stotelės, kuriose darbuotojai ir gamyklos lankytojai gali nemokamai įsikrauti savo elektrinius automobilius, prisideda prie regiono ekobalanso gerinimo. Šį vieno šaltinio energijos valdymo sprendimą užbaigia išmanusis energijos paskirstymo įrenginys. 

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti adresu:  https://new.abb.com/mission-to-zero

ABB indėlis į su klimatu susijusius tikslus yra plačiai pripažintas ir 2018 metais įvertintas žurnalo „Fortune“, įvardinusiame ABB kaip vieną iš 10 pažangiausiųjų įmonių, kurios keičia pasaulį.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp