ABB skaitmeniniai sprendimai Bavarijos ūkyje

ABB Ability™ sprendimai žemės ūkyje – saulės energija generuojama ant ūkinio pastato stogo.

Bavarijos Alpių vaizdai Algoi (Allgaeu) regione tiesiog pribloškia. Tai viena populiariausių Vokietijos turistų traukos vietų, kasmet priviliojančių milijonus lankytojų iš viso pasaulio. Jie čia atvyksta pasigrožėti kaimiškais kalnų vaizdais, pasivaišinti tradicinėmis dešrelėmis ir vietiniu alumi.

Tačiau šiame ramiame kraštovaizdyje tyliai prasideda žemės ūkio revoliucija. Čia ateina Ketvirtosios pramonės ir energetikos revoliucijos elementai kartu su ABB sprendimais, perkeldami ūkininkus į skaitmeninį amžių, efektyvindami jų verslą ir suteikdami jam tvarumo.

Pieno ūkininko Jozefo Eldracherio (Josef Eldracher) įmonė yra įsikūrusi šalia Immenstad miestelio Algoi regione. Ponas Eldracheris, jo 70 karvių ir 40 veršelių leidžiasi į technologinę kelionę su ABB, kurioje kuriami išmanaus ir duomenimis grįsto ūkininkavio standartai. Su inovatyviais ABB Ability™ skaitmeniniais sprendimais nedidelis Eldracherio ūkis paverčiamas išmaniuoju ūkiu.

Šiame ūkyje naudojami nauji, pastaraisiais metais rinkoje pasirodę energijos šaltiniai bei jos kaupimo sprendimai. Atidžiau pažiūrėjus į šį labai įprastai atrodantį tipinį ūkį pamatysime visai kitokio tipo įrenginius, tarp kurių trys fotovoltinės (PV) saulės sistemos ant ūkinio pastato  stogo ir vienas energijos/šilumos blokas, naudojantis saulės moduliuose pagamintą perteklinę energiją gyvenamojo namo ir karvidės apšildymui. Yra ir bateriniai akumuliavimo blokai bei elektrinio automobilio (EA) įkrovimo stotelė, kurioje įkraunamas hibridinis „John Deer” traktorius.

Eldracheris yra vienas iš daugelio Vokietijos ūkininkų prieš keletą metų perėjusių prie vyriausybės remiamos saulės modulių sistemos, kuri yra nacionalinės energetikos pertvarkos dalis. Vokietija jau beveik 28 procentais sumažino anglies emisijas, lyginant jas su 1990 metais. 2018 metais PV generuojama energija buvo tiekiama daugiau nei aštuoniems milijonams žmonių ir sudarė apytiksliai 8,4 procento bendro Vokietijos energijos suvartojimo visoje energetinėje sistemoje (Vokietijos mokslinio tyrimo įmonės „Fraunhofer“ duomenys).

Atsinaujinančios energijos tiekimo šaltiniai yra labai svarbūs, kad gaunama energija būtų naudojama kuo efektyviau. Pavyzdžiui, saulės energijos moduliai ant ūkinio pastato stogo pagamina energijos daugiau nei reikia, o perteklinę energiją kasdien galima parduoti energijos rinkoje, jei to reikia.

Kad saulės energija būtų geriau panaudojama, J. Eldracheris išbando energijos valdymo sistemą (EVS) "ABB Ability™ Energy Optimization". Ši sistema atlieka prognozinį energijos generavimo ir panaudojimo apskaičiavimą, tuo pačiu metu kontroliuoja pasirinktus įrenginius realiu laiku, ir taip sumažina veiklos sąnaudas bei maksimaliai panaudoja atsinaujinančią energiją.

Apskaičiavus numatomus atsinaujinančios energijos gaminimo kiekius ir apkrovas, sudaromi  optimalūs energijos grafikai, kuriais apsikeičiama su energijos tiekėju siekiant optimizuoti sekančios dienos prekybą. Šis sprendimas valdo perkamą energiją derinant su kitokiais energijos šaltiniais, todėl leidžia ūkininkui turėti žemiausias kainas.

Pirmieji bandymo rezultatai daug žadantys. Ūkis dabar sunaudoja 50 procentų savo pasigamintos energijos, kai anksčiau, iki sistemos optimizavimo, sunaudodavo tik 31 procentą. Todėl energijos pirkimas iš bendrojo energijos tinklo sumažėjo 25 procentais, o didžiausios paklausos laikotarpiais 10 procentų.

„Optimizuota saulės elektrinės veikla reikšmingai sumažins mano veiklos kaštus. Aš galiu suvartoti  didesniąją dalį saulės energijos pats bei visada žinau esamą situaciją energijos gamyboje bei vartojime," - sako J. Eldracheris. „Įsijungdamas į nacionalinę energijos rinką aš galiu gauti papildomų pajamų".

Šią sistemą galima įdiegti ne tik ūkiuose. „Ši koncepcija, pagal kurią energijos, generuojamos iš įvairių šaltinių, paskirstymą potencialiai trikdantys poveikiai paverčiami efektyviu ir pelningu verslo modeliu, gali būti pritaikoma įvairiose srityse,"- sako ABB Ability™ energetikos vadovas Sleman Saliba.

Pavyzdžiui, atskirose pramonės ar komercinės veiklos vietos, kuriose gaminama ir kaupiama saulės energija, yra jungtinė šilumos ir energijos gamyba, kontroliuojamos apkrovos ar vietinė elektrinė, galima naudoti šią technologiją savo verslui racionalizuoti ir optimizuoti. Tokia energijos valdymo sistema gali būti naudinga akademiniams miesteliams, universitetams ar ligoninėms.

„Šio sprendimo potencialas yra didžiulis,”- teigia S. Saliba. „Vien tik Vokietijoje yra daugiau nei 38 000 mažų ar vidutinio dydžio gamybos vietų, tokių kaip ūkiai, kurie turi vietines elektrines, o dauguma jų naudoja saulės energiją. Gaudami vietinės ar nacionalinės valdžios institucijų paramą, jie investavo į savo įrenginius. Dabar, kai subsidijos jau pasibaigė, ūkininkai dairosi naujų būdų, kurie leistų jiems susigrąžinti investicijas, ir paverstų jų ūkius ekonomiškesniais energijos požiūriu.”

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp