Didelės galios ABB įkrovimo stotelės pradės naują Skandinavijos el.mobilumo erą

Didelės galios ABB įkrovimo stotelės pradės naują Skandinavijos el.mobilumo erą

ABB skatins transportą be emisijų Skandinavijoje įrengdama naujas elektromobilių (EA) įkrovimo stoteles Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje.

Pirmoji naujos koncepcijos stotis atidaroma Danijos Frederisijos regione ir tai yra dar vienas ABB mobilumo ateities kūrimo pavyzdys.

Stotis, kurią įrengė įmonė „Powered by E.ON Drive & Clever“, yra plano, įrengti 48 didelės galios įkrovimo stotis automagistralėse Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje, dalis.

Pirmoje įkrovimo stotyje, kurių iki 2020 metų pabaigos Danijoje bus aštuonios, yra įrengti ABB AbilityTM didelės galios įkrovikliai, galintys vos per aštuonias minutes įkrauti tiek, kad galima būtų nuvažiuoti 200 km.

„Powered by E.ON Drive & Clever“ direktorius Mathias Wiecher pastebi: „Mūsų naujosios įkrovimo stotys Skandinavijoje elektromobilių vairuotojams suteikia trumpą ir prasmingą sustojimą organiškame inovatyvios architektūros ir modernios ABB įkrovimo technologijos darinyje. ABB ir "Powered by E.ON Drive & Clever“ bendradarbiavimas artimiausiu metu atneš reikšmingų pokyčių Skandinavijos ir Europos EA vairuotojams. Tai yra veikiančios elektromobilumo ekosistemos, sukurtos kartu su vyriausybėmis, pramonės šakomis ir konkurentais, visiems bendrai siekiant aukštesnio tikslo -  tvaraus elektrinio mobilumo skatinimo, įrodymas.”

Ši iniciatyva remia ambicingus elektromobilumo siekius Skandinavijoje. Šiuo metu, perėjime  prie elektromobilių, pasaulyje pirmauja Norvegija: 2019 metais Norvegijoje iš visų parduotų naujų automobilių 57 procentai sudarė elektra varomi automobiliai. Danijos vyriausybė pilnai pereiti prie nulinės emisijos automobilių siūlo iki 2030 metų, o Švedijos vyriausybė iškėlė tikslą 70 procentų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas transporto sektoriuje iki 2030 metų.

„ABB didžiuojasi galėdama tiekti didelės galios įkroviklius šiam išskirtiniam įkrovimo stočių projektui, kurio varomoji jėga yra „Powered by E.ON and Clever” įmonė", - sako ABB EA įkrovimo infrastruktūros verslo vadovas Frank Muehlon.

„Mūsų didelės galios įkrovos technologija su paprastu ir standartizuotu prisijungimu prie tinklo  elektromobilių vairuotojų svajonę įveikti ilgus atstumus, paverčia realybe jau šiandien. Ir matydami šią naują technologiją tokioje patrauklioje aplinkoje, tikime elektromobilių plėtra tiek visoje Skandinavijoje, tiek ir už jos ribų.”

Suprojektuoti taip, kad atitiktų augančius tvarios visuomenės poreikius, ABB „Terra HP“ įkrovikliai gali patenkinti dabartinės ir būsimos kartos elektromobilių poreikius. 375 A elektros tiekimo stotelė gali pilnai įkrauti 400 V automobilį 150 kW be pertraukos. Papildymas dinamine DC technologija leidžia dvigubai įkrovimo stotelei krauti du EA vienu metu iki 350 kW ir 500 A.

ABB įkrovimo sprendimai yra ABB Ability™ dalis, kuri leidžia elektromobilumo operatoriams atlikti keletą funkcijų, tarp jų – nuotoliniu būdu stebėti ir konfigūruoti įkrovimo stoteles, kai tenka spręsti vairuotojams iškilusias problemas.

Frederisija yra centrinėje Danijos dalyje. Įkrovimo vieta buvo pasirinkta taip, kad tiktų ir privačių, ir komercinių transporto priemonių vairuotojams. Kol automobiliai  kraunasi, vairuotojai gali pasimėgauti puodeliu kavos ar pailsėti ant suolelio žalioje medžių paunksnėje.

ABB, 2010 metais pristačiusi savo pirmąjį DC įkroviklį, 2012 metais - pirmąjį nacionalinį DC įkrovimo tinklą ir 2016 metais - pirmąją elektrinių autobusų įkrovimo stotelę Europoje, jau daugiau kaip 10 metų yra EA technologijų priekyje. ABB šiandien yra pardavusi daugiau nei 10500 DC greitojo įkrovimo stotelių 73 pasaulio šalyse.

ABB lyderystę elektrinio mobilumo srityje taip pat demonstruoja partnerystė su „Formule E“ – pirmuoju pasaulio FIA čempionatu, kuriame dalyvauja vien tik elektra varomi automobiliai. Kartu ABB ir „Formulė E“ plečia elektrinio mobilumo ribas.

Žurnalas „Fortune“ neseniai aštuntąja vieta savo sudarytame „pasaulį keičiančių“ įmonių sąraše įvertino ABB už pažangą, kurią ji padarė elektrinio mobilumo ir elektromobilių įkrovimo srityje.

Nuotraukos: COBE and Rasmus Hjortshøj - COAST
Nuotraukos: COBE and Rasmus Hjortshøj - COAST

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra novatoriškų technologijų lyderė, skaitmeninei pramonei siūlanti platų sprendimų asortimentą. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB yra skaitmeninės pramonės lyderė, vystanti keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: Elektrifikacija, Automatizavimas, Pavaros ir Robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. Rinkoje pirmaujanti ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Powered by E.ON Drive & Clever. Danijos elektromobilumo paslaugų tiekėjas „Clever“ ir Vokietijos „E.ON Drive“ įkūrė bendrą įmonę „Powered by E.ON Drive & Clever“, kuri įrengs ir valdys greitojo įkrovimo stoteles visose Skandinavijos magistralėse. „Powered by E.ON Drive & Clever“ siekia 48 greitojo įkrovimo stotimis sujungti Daniją, Norvegiją ir Švediją. Ši bendra įmonė vykdo Europos Komisijos programai „Europos infrastruktūros tinklų priemonė“ (Connecting Europe Facility (CEF)) duotą pažadą įrengti 28 bendrai finansuojamas stotis Danijoje ir Švedijoje. Be to, bendra įmonė įrengs už šio finansavimo ribų išeinančias 20 stočių Norvegijoje.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp